Harita

Vancouver Uçak Bileti Fiyatları

Doğa zengini bir şehir

Okyanus’un güzelliği, dağların görkemi, ormanın şefkati ile buluşmak için bir Vancouver uçak bileti alın ve büyülü bir tatile uçun.

Kanada’nın en büyük şehirlerinden biri olan Vancouver, sert bir iklime sahip olan Kanada‘nın, en ılıman iklimine sahip şehri. Okyanus kıyısında konumlanmış olan kent, ormanlarla çevrili ve dağların korumasında, doğanın her türlü halini görebileceğiniz bir kent. 

1800 lü yıllarda küçük bir balıkçılık merkezi olarak kurulmuş daha sonra kent statüsü kazanarak İngiliz Deniz Kuvvetleri kaptanlarından George Vancouver’ın adı verilmiştir. 1915 yılında Panama Kanalı’nın açılmasıyla  özellikle doğu kıyıları ve Avrupa’ya tahıl ve kereste ihraç edilmeye başlanmış ve Vancouver, Büyük Okyanus kıyılarında bulunan en önemli liman durumuna gelmiştir.

Farklı kültürlere ev sahipliği yapan ve suç oranının çok düşük olduğu, en yaşanabilir şehirlerden biri olarak gösterilen Vancouver renkli, dinamik ve canlı bir profile sahip. Geçmiş ve bugün son derece uyumlu bir şekilde harmanlanmış, modern bir şehirde tarihe şahitlik edebilme şansı sunmakta. 

Eski şehir bölgesi Gastown, Arnavut kaldırımlı sokakları ve Victoria tarzı binaları ile dikkat çekmekte, ayrıca antikacıların oldukça yoğun olduğu bu bölgede dükkanlar, kafe ve  restoranlar da bulunmakta.  33 katlı Lookout kulesi liman civarında bulunmakta ve şehrin muhteşem manzarasını barındırıyor, en üst katına camdan bir asansörle çıkılıyor. Ziyaretçilerin yoğun ilgisini toplayan Gastown Buhar Saati, her çeyrek kala buhar kaynayarak çanların çalmasını sağlıyor ve saati bildiriyor. Bu tarihi mahallede bir çok dükkan, restoran, kafe bulunuyor.

Kültürel açıdan da oldukça doyurucu bir şehir olan Vancouver, Bilim müzesi, Antropoloji müzesi, Sanat müzesi,  Şehir müzesi, Denizcilik müzesi gibi bir çok müzeye sahip. Film endüstrisinde önemli bir yere sahip olması dolayısıyla birçok film ve müzik festivaline ev sahipliği yaparken, ayrıca  Uluslararası Çocuk Festivali, Uluslararası yazarlar ve okurları festivali ve Uluslararası şarap festivali de şehri renklendiren kültürel organizasyonlar arasında.

Tarihi ve kültürü bir yana doğası ile de sonsuz olanaklar sunan şehirde, Stanley Parkı doğa yürüyüşleri için biçilmiş kaftan. Ming Hanedanlığı‘nın günümüze yansıması olan Dr. Sun Yat-Sen Klasik Çin Bahçesi, huzuru bulacağınız bir doğal ortam. Capilano asma köprüleri‘de şehirde  mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Skyride teleferiği ile çıkılabileceğiniz Grouse dağı’ndan şehir manzarası izlemek tüm yorgunluğunuza değecektir. Şehre feribotla 45 dakika mesafedeki  Vancouver adası‘ında bulunan dünyanın en iyi Balina Gözlem Alanı, nda, balinaları izleme imkanı bulabilirsiniz.

Vancouver‘ın özelliklerinden birisi de farklı kültürlerin kendilerine ait mahallelerde kendi mutfaklarının en güzel örneklerini sergilemeleri. Hint, Çin, İtalyan, Kore, Japon ve Yunan, Afrika restoranları birbirinden güzel lezzetler sunmakta. Ayrıca Gastown bölgesinde restoran bulma şansınız çok yüksek. Mapple şurubu ve tatlılarını, bisküviler, reçelleri mutlaka tatmalısınız.

Kentte alışveriş mekanları aynı bölgede olması büyük kolaylık, Güney Granville, Batı Broadway ve Robson Caddesi’nde bulunan mağazalarda alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.

Vancouver‘da geç saatlere kadar devam eden, oldukça renkli ve hareketli bir gece hayatı karşılamakta sizi günün sonunda. Özellikle Granville adası eğlence mekanları ile dikkat çekmekte.

Bu muhteşem şehirde unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak için  Vancouver uçak bileti sorgulamaya başladınız bile. En güzel anıları biriktirmeye hazırsınız. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Vancouver Uluslararası yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Vancouver şehrinde 3 havaalanı bulunmaktadır: Vancouver Uluslararası, Vancouver Coal Harbour ve Vancouver Boundary Bay.
Delta, Air North , Capital Airlines, Singapore Airlines, KLM, Sichuan Airlines, Air New Zealand ve Thai Airways, Vancouver Uluslararası yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Haziran, Vancouver Uluslararası yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.