Harita

Varşova Uçak Bileti

Küllerinden doğan bir sanat ve kültür şehrine, eski ve yeni arasında harmanlanmış atmosferi ile büyüleyici bir şehre gidiyorsunuz..Varşova`ya..

Varşova uçak bileti sizi sadece seçtiğiniz bir destinasyona götürmekle kalmıyor, aynı zamanda tarih, sanat ve kültür konusunda eşsiz bir tecrübe yaşama şansı veriyor.

2. Dunya savaşında neredeyse tamamen yıkılan Varşova, aslına uygun olmasına özen gösterilerek yeniden restore edilmiştir bu nedenle mitolojide,öldükten sonra tekrar dirilmenin simgesi olarak bilinen Feniks Kuşu ile özdeşleştirilmiştir. Özellikle şehrin “eski kent” olarak bilinen bölümü neredeyse tamamen yok olup yeniden hayata dönmüştür. Tamamen eskiye bağlı kalarak yeniden kurulan şehir ilginç bir atmosfer kazanmıştır.Tarih Müzesi, Krallık Kalesi , Barbican, Kral Zygmunt'un Sütunu gibi şehrin en önemli simgelerini bünyesinde barındıran eski kent,UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Eski kentin merkezinde bulunan Pazar meydanı, dört yanı küçük dükkanlar ile çevrili son derece sıcak görünümlü, özellikle inanılmaz güzel mimarisiyle seyretmeye doyamayacağınız evler meydanı daha da sıcak ve samimi kılıyor.

Vistula Nehri üzerinde bulunan Varşova, Polonya'nın ve 16 idari bölgeden biri olan Masovian Voivodeship’in de başkentidir.

Polonya`nın en büyük şehri olan Varşova, tarihi kimliğinin yanında, sanata sahip çıkan kimliğiyle de çıkıyor karşımıza . Financal semtinde ülkenin en uzun binası olan Kültür ve Bilim Sarayı çok önemli bir sergi merkezidir. Binanın 30. katından şehri izlemek ayrı bir keyif. Kültür sarayının dışında Wilanow Sarayı,Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Zacheta Galerisi de şehrin diğer önemli galerileri ve sergi merkezleridir.Sanatın her dalının örneklerini bulabileceğiniz şehirde, birçok tiyatro, ve konser salonları mevcut.Tamamen tuzdan oluşan müze ise başlı başına bir sanat harikası.

Tarih ve sanatı ile olduğ kadar, doğası ile de hayranlık uyandıran Varşova geniş caddeleri ve yeşil alanları ile oldukça ferah ve yaşanaşı bir şehir. Nowy Swiat en popular caddesi, oldukça uzun olan cadde üzerinde geç saatlere kadar açık olan şirin kafeler, alış veriş yapabileceğiniz butikler ve dünya mutfaklarından örnekler bulabileceğiniz restoranlar bulabilirsiniz.

Özellikle Eski Kent parkları ve yeşil alanları, kafeleri,sokak ressamları ile sizi farklı bir boyuta taşır.Saxon Bahçesi ve Lazienki Parkı oldukça uzun bir tarihi geçmişe sahiptirler.17. yüzyıldan kalma Lazienki Parkı`nın içindeki göl ve kanallarda kayıkla gezinti yapmak mümkün İstanbul`dan direkt uçak seferlerinin düzenlendiği Varşova`yı ziyaret etmek için Haziran,Temmuz, Ağustos ayları kışların çok soğuk geçmesi sebebiyle daha elverişli aylardır.

Komünizmin çöküşünün yansımaları Varşova`da Alış veriş dünyasına da büyük ölçüde yansıdı, yüzlerce mağazada dünyaca tanınmış tüm markaları bulmak mümkün. Avrupa şehirleriyle karşılaştırıldığında oldukça ucuz olan Varşova, ekonomik oluşu ile de her geçen gün biraz daha fazla tercih edilmekte. Hem büyülü şehri görmek hem de ekonomik bir tatil yapmak isteyenler, soluğu Varşova`da alıyor.

Sevdiklerinize hediyeniz neden bir Varşova Uçak bileti olmasın ? 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Varşova Chopin yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Varşova şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Varşova Chopin.
Ellinair, Delta, KLM Cityhopper, Oman Air, Singapore Airlines, KLM, Air Belgium ve Danish Air Transport, Varşova Chopin yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Nisan, Varşova Chopin yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.