Harita

Washington Uçak Bileti

Washington D.C. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentidir. Hiçbir eyaletin sınırları içinde yer almayan kent, direkt olarak federal devlete bağlıdır. Washington’u ziyaret etmeniz için ABD vizesi almanız gerekiyor. Ilıman iklim özellikleri taşıyan kentte 4 mevsim tüm özelliğiyle yaşanmaktadır. Kenti her dönemde ziyaret edebilirsiniz. Washington’da üç hava limanı hizmet vermektedir. Dulles Havaalanı kent merkezine 42 km uzaklıktadır ve kent merkezine 45 dakikada ulaşabilirsiniz. Baltimore - Washington Uluslararası Havaalanı’ndan da kent merkezine varışınız da yaklaşık olarak aynı süreyi gerektirir. Kente en yakın havaalanı olan Ronald Raegan havaalanından ise merkeze 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Kent içi dolaşımında Metrorail metro sistemi en uygun ulaşım aracıdır.

Washington D.C başkent olması sebebiyle siyasi ve diplomatik açıdan büyük bir önem taşımaktadır. Başkentte Beyaz Saray, tüm dünya siyasetinin yönlendirildiği bir merkez olarak görmek isteyeceğiniz bir yer olabilir. Dilimize çevrildiği gibi “saray” özellikleri taşımayan binayı dolaşmanız için 6 ay önceden randevu talep etmeniz gerekmekte. Sokaklarında sincapların koşturduğu bir başkent olarak Washington, ciddi anlamda yeşil alan barındırmakta. National Mall içinde birçok parkın ve müzenin bulunduğu ulusal parkı mutlaka ziyaret ediniz. Kongre Binası, etkileyici mimarisi ile kente gelen ziyaretçiler için özel bir ilgi merkezi. Reflecting havuzunun kenarından iyi bir açıyla kongre binasını fotoğraflamanız mümkün. George Washington anısına yapılan ve dünyanın en yüksek dikilitaşı unvanına sahip anıt görmeniz gerekenler arasında. Dünyaca ünlü Smithsonian Enstitüsüne bağlı 15 den fazla müze Washington’da bulunur ve bu müzeleri ziyaret etmek ücretsizidir. Doğa Tarihi Müzesi ve Ulusal Sanat Galerisi görülmesi tavsiye edilen yerler arasında, mutlaka ziyaret ediniz. George Town restoran, kafe ve barların bulunduğu bolca alışveriş yapılabilecek bir bölge. Özellikle güzel havalarda yürüyerek ulaşacağınız K Street’de bulunan Waterfront Limanı, Potomac Nehri’nin önünde bulunan barlar kentin en hareketli ve keyifli noktalarından biridir. Nehir üzerinden eski kent Alexandiria’ya yapılacak tekne gezintisi Washington gezisinin en keyifli anlarını oluşturacaktır. Bu bölgede vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Washington kentinde Victorya döneminin mimari özelliklerini taşıyan binalar sıkça görülür, dar sokakları ve güzel binalarıyla George Town görmeyi arzu edeceğiniz bir bölgedir. Müzeler kenti olarak da anılan kentte en fazla ilgiyi çeken müzelerin başında Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi gelmektedir. Bugüne kadar oluşturulmuş en geniş kapsamlı uzay ve havacılık müzesi olmasının yanı sıra bilimsel çalışmaların günümüzde de yürütüldüğü bir merkez olarak hayli ilgi çekicidir.

Tüm dünya mutfaklarına ait en özel restoranların bulunduğu kentte, dilediğiniz her mutfağa ulaşmak mümkün. Dünyanın başkentinde her türlü gezginin hoşuna gidebilecek, ilgisini çekebilecek şeyler mevcut, keyfili zamanlar. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Washington yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.