Harita

Nursultan Uçak Bileti Fiyatları

Bir başka seyahat, bir başka destinasyon. 

Rota Kazakistan ve bu kez Astana uçak bileti var cebinizde.   

Kazak dilinde başkent anlamına gelen Astana, 1998 yılında başkent olma görevini Almatiden devralmış, 1999 yılında Unesco tarafından Barış Şehri seçilmiştir. Büyük yatırımlarla dev projelere ev sahipliği yapan şehir, yeniden kurulmakta ve Kazakistan’ın yeni ve modern yüzünü oluşturmaktadır. 

Dünyaca bilinen mimarların imzalarını taşıyan son derece estetik binalarla dolu şehir, inanılmaz hızlı bir gelişim içerisinde. Şehrin hemen her bölgesinde yeni ve modern tasarımlarla inşa edilen binalar yükselmekte.   

Şehrin merkezinde bulunan ve simgesi haline gelen Bayterek Kulesi 105 metre uzunluğunda ve şehre tepeden bakmakta. Alt katı alışveriş mekanı olarak tasarlanan kulenin üst kısmına bilet alarak asansör ile çıkmak ve şehir manzarası izlemek mümkün. Kulenin üst kısmında şehir projesinin maketlerini görebilir, Nazarbayev’in el izine dokunarak selam gönderebilir, dev akvaryumu izleyebilir ve restoranında keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. 

Şehir merkezinde ziyaret edebileceğiniz mekanlardan beş katlı bir müze olan Kazakistan Kültür Merkezinde ise geleneksel Kazak elsanatları, silahlar ve fotoğraflardan oluşan yaklaşık 150.000 parça sergilenmekte. Ayrıca altın rengi kubbeleriyle oldukça görkemlı bir yapı olan Astana Camisi görülmeye değer bir yapı. 

İnşası bitirilen ve şehrin başkent ilan edilmesinin 12. Yıldönümünde açılan  dev eğlence ve alışveriş merkezi Han Çadırı, İngiliz mimar Lord Norman Foster tarafından dizayn edilmiş ve bir Türk firması tarafından inşa edilmiştir. İçerisinde aquapark, dünyaca ünlü markaların mağazalarının bulunduğu alışveriş merkezi, yüzme ve dalga havuzu, spor alanları, sinema ve hatta kumu Maldivler'den getirilen bir yapay plaj bulunmakta.Hayallerinizi zorlayacak bir merkez olan Han Çadırı’nda, eğlenceden spora, alışverişe, sanat ve kültüre herşeyi bulmak mümkün. 

Atameken Kazakistan Haritası olarak bilinen açık hava müzesi, şehirde görülmesi gereken mekanlardan birdiğeri. Müzede Kazakistan’ın küçültülmüş hali olan minyatürün yanısıra, yüzlerce anıtın ve şehrin minyatürleri ve 2000’ni aşkın deniz canlısının bulunduğu dev akvaryum bulunmakta. 

Doğası ile de cazip bir destinasyon olan Astana, ortasından geçen Yeşil Nehir ile, eski ve yeni şehir olarak ikiye ayrılmıştır. Nehir üzerindeki köprüler, şehrin iki yakasını birleştirmekte, nehir kıyısı ise şehir halkı tarafından özellikle haftasonları, balık tutmak, piknik yapmak,paten kaymak veya bisiklete binmek için kullanılmakta. 

Sert bir iklime sahip olması sebebiyle sosyal yaşamı renklendirecek alternatiflerin sınırlı olduğu şehirde, açık buz pateni yapılabilecek pistler oldukça popüler ayrıca alışveriş merkezleri ve sinemalar günlük yaşamı renklendiren aktiviteler. Günün yorgunluğunu, şehrin zengin gece hayatında farklı alternatifleri değerlendirerek atabilirsiniz.   

Astana yemek kültürü, Kazakistan genelinde olduğu gibi et ağırlıklı bir mutfağa sahip. Et yemekleri içerisinde en yaygın olanı şaşlik olarak bilinen bir tür şiş kebabı. Farklı ve lezzetli bir damak tadı olan at etini de deneyebilirsiniz. 

Oldukça soğuk bir iklime sahip olması nedeniyle Astana uçak bileti sorgularken, en sıcak dönem olan  Haziran ayını tercih edebilirsiniz. 

 Bir aydan kısa sürecek turistik seyahatler için vize zorunluluğu bulunmayan Astana’ya,  alacağınız uygun bir uçak bileti ile İstanbuldan direkt manız mümkün. 

İyi Yolculuklar.. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Nursultan yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.