Harita

Samsun Uçak Bileti Fiyatları

Buğulu iklimiyle bir liman kentinin sahip olduğu tüm dinginliği taşıyan, yeşilin ve mavinin kucaklaştığı bir şehir bana iyi gelecek diyorsanız sizi Çarşamba Havalimanı'na ulaştıracak bir Samsun uçak bileti, hayallerinizi gerçekleştirmeye yeter. Tarifeli iç hat ve dış hat seferleri 24 saat boyunca devam eden Samsun Çarşamba Havaalanı, teknik ve alt yapı özellikleriyle engelli yolculara da en iyi hizmeti veren ve Engelsiz Havalimanı Sertifikasına sahip havaalanlarından biridir. Merkezi konumu ile seyahatseverlerin yoğun programlarını kolaylaştıran Samsun Çarşamba Havaalanı'nın Samsun Çarşamba Otogarına mesafesi 20 dakika. Samsun Çarşamba Havaalanında iç ve dış hatlar için ortak kullanım alanında olan 18 tane check-in bankosunun yanında dış hatlar pasaport işlemlerini kolaylaştıran ve hızlandıran gidiş ve gelişte olmak üzere toplam 11 adet pasaport bankosu da bulunuyor.

Samsun Hakkında

Türkiye’de, Cumhuriyet tarihinin simge şehirlerinden biri olan, Bandırma Vapuru’nun demir attığı liman kenti Samsun, ismini sınırlarında bulunan görkemli Amisos tepesinden alıyor. Karadeniz’e dökülen Kızılırmak ve Yeşilırmak nehirlerinin yarattığı Bafra ve Çarşamba Ovasıyla, ziyaretçilerine unutulmaz doğa tabloları sunan Samsun; Karadeniz'in Başkenti ve Atatürk'ün Şehri olarak da adlandırılıyor. Liman kenti kimliğiyle ulusal ve uluslararası ticaret alanında da Karadeniz için önemli bir bağlantı noktası olan Samsun, kongre turizmiyle ilgili potansiyeliyle de yükselişe geçen şehirler arasında yerini alıyor.

Samsun’a Hangi Mevsimde Gidilir?

Kızılırmak ve Yeşilırmak deltasının ortasındaki verimli ve sulak topraklarında binbir çeşit kuşa ev sahipliği yapan Samsun, Bafra Kuş Cenneti ile de dünyanın en ilgi çekici doğal parklarından birine sahip. Karadeniz’in muhteşem mavisi ve kumsalları, oksijen kaynağı ormanları, yürüyüş için keyifli rotalar sunan yaylalarının yanı sıra sağlık turizminde de değerli kaynaklara sahip olan Samsun; kaplıca ve termal su bakımından zengin, Havza ve Ladik ilçeleriyle de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Dört mevsimde de gezginler için farklı alternatifler sunan Samsun’a bilet bulmak için "fiyat alarmı" uygulamasını aktif hale getirerek tüm seçenekleri takip edebilir, ucuz Samsun uçak bileti arayışınızda, fiyatı düşen uçuş seferlerine ilişkin tüm bilgileri e-postanıza gönderilen "haber kaynağı" e-bülteninden takip edebilirsiniz.

Samsun Gezi Rotası

Kurtuluş Savaşı öyküsünün başlangıcına tanıklık eden ve Türkiye’nin yakın tarihini 7’den 77’ye tercüme eden Samsun’da Saathane ve Cumhuriyet Meydanlarını mutlaka gezin ve küçük bir çay molası için zaman ayırın.

Atatürk’ün Samsun’a gelişinde konakladığı Mantika Palas binasında kurulan Gazi Müzesi'ni mutlaka gezin.

Yunan, Roma ve Osmanlı dönemine ait eserlerin yer aldığı Samsun Müzesi'ni de seyahat rotanıza ekleyin.

Tarihteki rolünün yanı sıra kentleşme biçimiyle de Samsun bir açık hava müzesi gibi. Atatürk’ün gelişini, maket bir gemiyle sahil şeridinde canlandırarak geçmişe yolculuk yapın.

Mustafa Kemal’in şehirde kullandığı araca yakından bakın.

Tarih öncesi çağlara ait Dündartepe (Öksürüktepe) Ören Yeri, İkiztepe Ören Yeri, Tekkeköy Ören yerlerini fotoğraflayın.

Her köşebaşında Karadeniz'in muhteşem lezzet üçlüsünü; pideyi, balığı ve döneri mutlaka tadın. Güne Samsun'a özel olan simitle başlayın.

Samsun Yurt içi ve Yurt Dışı Uçuşlar

Bölgesindeki stratejik konumuyla ekonomik, sosyal, ticari ve turistik anlamda yükselişe geçen Samsun, dünya genelinde 15 şehirle “kardeş şehir” anlaşmasına sahip. KKTC - İskele Kasabası Tanzanya-Darüsselam, Rusya-Novorossisk, İsveç-Kalmar, Almanya-Kiel, Fransa-Gironde (Bordeaux) Ukrayna-Donetsk ve Odessa, ABD-Arkansas-North Little Rock kasabası, Azerbaycan-Sumgayıt, İran-Gorgan, Gülistan eyaleti, Gana-Akra, Tunus-Bizerte, Kırgızistan-Bişkek, Yunanistan-Kavala şehirleriyle kardeşlik anlaşması bulunan Samsun’un şehirlerarası ve ülkeler arası uçuş trafiğini Çarşamba Havalimanı üzerinden sağlıyor.

Almanya’da Berlin, Frankfurt, Hannover, Dusseldorf, Stuttgard ile Avusturya’da Viyana’ya direkt uçuşları bulunan Samsun’un şehir içinde ise Antalya, Ankara, İzmir ve İstanbul’a direkt seferleri bulunuyor. Konya, Bodrum, Denizli, Dalaman, Antep, Çanakkale, Van, Kayseri, Iğdır, Isparta, Antakya, Malatya, Muş, Mardin, Trabzon, Şırnak, Nevşehir, Urfa’dan ise Samsun’a aktarmalı uçuşlar da mevcut.

Samsun’dan Havaalanı Transferi

Teleferik ile ziyaretçilerine kuşbakışı bir şehir turu yaşatan Samsun, Bafra Ovası dışında tüm noktaları kolayca gezilebilecek rahat bir şehir. Samsun Çarşamba Havaalanı şehir merkezine 30 km mesafede bulunuyor. Çarşamba Havaalanından şehir merkezine transfer olanaklarından seyahat planınıza en uygun alternatifi seçerek şehir merkezine yaklaşık 40 dakikada ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Samsun Çarşamba Havalimanından şehir merkezine ve komşu il Ordu'ya ulaşım sağlayan BAFAŞ otobüsleri randevu sistemi ile web sitesinden yolcu kaydı alıyor.

Taksi

Havaalanında Samsun merkeze ve ilçelerine yolculara özel 7/24 taksi hizmeti sunuluyor.

Araba

Samsun Çarşamba Havaalanı'ndan şehir merkezine araba ile yaklaşık 40 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Samsun çarşamba uçak bileti fiyatları için Skyscanner ana sayfasında incelediğiniz uçak bileti arama menüsünün hemen yanındaki "araç kiralama" sekmesinden şehir turunda ihtiyacınızı karşılayacak araçları görüntüleyebilir ve müsaitlik durumunu güncel olarak inceleyebilirsiniz.

Konaklamanızı Planlayın

Samsun’da iş ya da turistik amaçlı yapacağınız seyahatler için uygun fiyatlı pek çok otel, pansiyon ve apart otel bulunuyor. Samsun’da en uygun konaklama seçenekleri için Skyscanner seçimini fiyat karşılaştırmasıyla yapmak isteyenlere alternatif öneriler sunuyor. Konforlu bir seyahat için Skyscanner "otel arama" sekmesi Samsun’da konaklayabileceğiniz ekonomik adresleri size listeleyecektir.

Ucuz uçak bileti, otel ve araç kiralama olmak üzere seyahatinizi daha konforlu kılacak tüm ihtiyaçlarınızı hızla karşılayabilmek ve detaylı incelemek içinse Skyscanner’in mobil seyahat uygulaması sizin için iyi bir asistan olacaktır. Seyahatiniz öncesi gideceğiniz şehirler için temel bilgileri sunan, ucuz uçak bileti, otel arayışı ve araç kiralama olanakları hakkında bütün bilgiler için de Skyscanner'ın seyahat haberleri ve bülteni sizin için bir rehber olacaktır.

Skyscanner'ın Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarına üye olarak da haber kaynağını zenginleştirebilir, seyahat planınızı en konforlu ve ekonomik şekilde yapabilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Aralık 2017 tarihinde geçerlidir."

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Samsun Çarşamba yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.