Harita

Saraybosna Uçak Bileti

Saraybosna’ya uçak bileti bulmak için Skyscanner’ın ücretsiz bilet arama motorunu kullanın.  Balkan’ların merkezinde birbirinden farklı kültürlerin değerlerini, anılarını özenle  yaşatan bu güzel şehir yalnızca 2 saatlik uzaklıkta. Bosna Hersek Cumhuriyeti’nin başkenti Saraybosna, yakın geçmişinde çok acı tecrübelerden geçip bugüne umutla ve gururla bakan insanların diyarı.  Savaşın izlerini taşıyan bazı binaların özellikle korunması geçmişin unutulmaması açısından kıymetli görünüyor. Şehrin yeniden inşası için yapılan yatırımlar, kentin tarihi dokusuna gösterilen özenle devam ediyor.

Saraybosna günümüzde bir yandan modern şehirlerin birçok özelliklerini barındıran tarafı diğer yandan ise;  Roma, Bizans ve Osmanlı kültürlerinden kalan zenginlikleri ve çeşitliliği bir arada taşıyan ve yaşatan görüntüsüyle kültürel bir kolaj niteliğinde.. Avrupa’da hatta belki de dünyada üç semavi dine ait ibadet yerlerini bir arada bulmak çok kolay değildir. Hoşgörünün bu temel ama bir arada bulunması zor olan göstergesine Saraybosna’da rastlamak mümkün. Saraybosna farklı kültürlerin harmanlandığı bir şehir, burada geçmişe yürümek mümkün.

Suç oranının çok düşük olduğu bu güzel şehirde güvenle dolaşabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan turizm bilgilendirme ofislerinden şehrin tüm kültürel ve tarihi bilgilerini, yapılan etkinlikleri de içeren özenle hazırlanmış olan broşürlere ulaşabilirsiniz.

Saraybosna’da görülebilecek birçok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bir şehri tanımanın biraz yorucu ama en eğlenceli şekli, o şehri yürüyerek dolaşmaktır. Kentin sıcakkanlı insanlarıyla tanışmak, aralarına karışmak, gündelik hayatı birlikte solumak, bu gizemli kentte bulunmak için Saraybosna’ya bir uçak bileti rezervasyonu yapın. Skyscanner’la yüzlerce alternatifi karşılaştırın ve biletinizi güvenle alın.

Saraybosna yüksek dağlarla kaplı bir kent  bu durum şehrin görüntüsüne olağanüstü doğa manzaraları katıyor. Şehri yukarıdan izlemek de çok ayrı bir keyif.  Birçok sinema filmine ,sahip olduğu muhteşem görüntülerle doğal plato olan Saraybosna,  insan ruhunun derinliklerine işleyen bir şehir. 

Irmağın her iki yanındaki dar sokaklarda gezinmeyi, ırmak kenarında doğa yürüyüşleri yapmayı ihmal etmeyin. Başçarşı,  Saraybosna’da görülecek yerlerin başında geliyor. Bu tarihi Osmanlı çarşısında hediyelik olarak alınabilecek bakır eşyalar bulabilirsiniz. Dar sokaklardan yürüyerek tarihin izlerini takip edin, köprüler, camiler, kiliseler ve sinagoglar sizlere yol gösterecektir.

Saraybosna mutfağı ile de son derece yakınımız, köfteleri, meşhur Boşnak böreği ve kekik kokulu kuzu şişleri afiyetle yiyeceksiniz.

Seyahat tarihlerinizde esnek misiniz? Skyscanner size en uygun fiyatla Saraybosna’ya uçuş alternatiflerini sunacaktır. Dünyanın en saygın hava yolları Skyscanner’ın kolay kullanılan arama motoruyla sizleri dilediğiniz zamanda Saraybosna’ya ulaştıracak. Tatile gitmek Skyscanner’la ucuz ve güvenli.

Yapmanız gereken web tarayıcınıza Skyscanner’ı eklemek, Saraybosna’ya ucuz uçak biletini bulmak çok kolay üstelik de ücretsiz!

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Saraybosna yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.