Harita

Thành phố Hồ Chí Minh Uçak Bileti

Biraz uzak, biraz farklı, oldukça hareketli bir destinasyon olan Vietnam‘ın bu renkli bir şehrine gitmek için Skyscanner kolaylığına başvurabilirsiniz.

 

Milyonlarca uçuşu saniyeler içerisinde tarayarak, aradığınız  Ho Chi Minh City uçak biletini ve seyahatiniz boyunca şehir hakkında  ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ipuçlarının yanısıra tüm Ho Chi Minh City otellerini tarayarak, tüm beklentilerinize cevap verecek konaklama seçeneklerini de saniyeler içerisinde seçiminize sunmaktadır.

 

En lüksünden en mütevazi manzaralara, modern şehir profilinden, geleneksel Vietnam şehri karelerine, pahalı restorantlardan, sokak tezgahlarında satılan geleneksel yemeklere, dünyaca ünlü butiklerden, semt pazarlarına binbir tezatın yaşandığı, son derece renkli bir şehir Ho Chi Minh City.

 

1975 yılına kadar Güney Vietnam‘a başkentlik yapan bu liman kenti, ülkenin ticaret merkezi olarak da bilinmekte ve şehirde dünya markalarının tamamını  bulabilirsiniz. Geleneksel yapısını korurken, modern dünyayı her anlamda takip etmekten de geri kalmamış Ho Chi Minh City.

 

Bir Vietnam şehri özelliği olan motosiklet trafiğini burada da görmek mümkün. Trafiğin tıkanmasıyla yüzlerce motosiklet, çılgın bir manzara oluşturur ve trafiğin açılmasıyla, turistlere inanılmaz gelen ancak kendi içinde oturmuş bir sistemle tüm sürücüler inanılmaz bir maharetle yollarını bularak, ilerlerlemekte.

 

Yoğun trafik gözönüne alındığında şehri olabildiğince yürüyerek dolaşmak en pratik yol gibi görünüyor. Ancak Vietnam‘a özgü bisikletten bozma Cyclo kiralayabilirsiniz ancak pazarlık yapmayı unutmayın!

 

Güney Vietnam‘ın eski başkanlık sarayı olan Bağımsızlık Sarayı girişinde bulunan bir tankla, müze olarak ziyarete açılmış durumda. Vietnam Tarih Müzesi‘nde antic dönemlere ait kalıntılar sergilenmekte.Ho-Chi-Minh Müzesi ise şehre isminin verildiği ülke liderinin yaşamı ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabileceğiniz bir müze.

 

Ho-Chi-Minh‘in anıtı görkemli bir şekilde, oldukça gösterişli bir yapı olan şehrin yönetim binası  Hôtel de Ville‘in önünde yükselmekte. Tarihi Katedrallerin ve çekici mimariye sahip bir çok tapınağın yanısıra Hintli, pakistanlı ve Endonezyalı Müslüman azınlığa sahip şehirde,  bir çok cami de bulunmakta.

 

Şehrin merkezinde bulunan Dam Sen Su Parkı günün yorgunluğunu atabileceğiniz ve doğa ile başbaşa, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz son derece güzel bir park. Ancak  eğer vaktiniz varsa şehir dışına günübirlik ziyaret edilebilecek son derece güzel noktalar mevcut. Harika denizi ve doğal güzellikleriyle Phu Quoc adası bunlardan biri.

 

Lam Son Meydanı şehrin en havalı bölgesi demek doğru olur. Varlıklı kesimin alışveriş noktası ve lüks gece hayatının tek adresi. Ancak meydandaki yüz yıllık bir bina olan Belediye tiyatrosunda kültürel bir deneyim yaşamak isterseniz, sergilenen yerel dans gösterileri, opera ve tiyatro oyunlarını izleyebilirsiniz.

 

Kültürel yüzü ile de oldukça ilginç bir profil çizen şehirde, Vietnam‘ın geleneksel gösterilerinden Xin Chao, yaklaşık kırk veya elli dansçının büyüleyici performansı ile Pham Ngu Lao bölgesinde sahnelenmekte, bir diğer geleneksel gösteri olan Su Kuklası da mutlaka izlenmesi gereken yerel bir sanat performansı.

 

Dünyanın en büyük kahve ihracatçılarından olan Vietnam‘ın ünlü kahvelerini Nghia Caddesi’nde ki kafelerden birinde deneyebilir, aynı bölgede bulunan restoranlarda ise Vietnam mutfağının en güzel örneklerinin yanısıra Fransız mutfağı esintilerini de görebilir ve muhteşem tatları deneyebilirsiniz. Le Quy Don Caddesi’nde ise bölgeye has dondurmaları denemenizi öneririz.

 

Ben ThanhPazarı, gün içerisinde aradığınız hemen her şeyi bulabileceğiniz, oldukça kalabalık bu Pazar yerinde, akşam saatlerinde standlar toplandıktan sonra  farklı lezzetler sunan küçük restorantlar açılıyor ve olağanüstü renkli ve hareketli farklı bir atmosfere dönüşüyor mekan.

 

Şehirdeki diğer alışveriş adresleri ise Saigon Square, özellikle otantik hediyelik eşya bulabileceğiniz Dong Khoi‘deki Averie Gallery, elektrikli aletler için ise Huynh Thuc Khang bölgesi doğru adres olacaktır.

 

Türkiye`den aktarmalı seferlerin düzenlendiği  bu cazip destinasyona, Skyscanner farkı ile bulabileceğiniz en ucuz Ho Chi Minh uçak bileti ile uçabilirsiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Thành phố Hồ Chí Minh yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.