Harita

San Francisco Uçak Bileti Fiyatları

San Francisco Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin en önemli finansal ve kültürel merkezidir. San Francisco dünyada en fazla ziyaret edilen şehirlerinin başında gelmektedir. Birleşik Devletlerin bu çok özel kentine gitmeden önce geçerli bir Amerika Birleşik Devletleri vizeniz olması gerekiyor. San Francisco’ya Türkiye'den 13,5 saatte direk olarak uçabilirsiniz. Yaz aylarının serin yaşandığı kentte Akdeniz iklim özellikleri görülmektedir. Kış mevsimlerinin ılık, yazların serin ve yağışlı geçtiği kenti ziyaret için en uygun zaman, yağışların az ve sıcaklıkların daha yüksek olduğu Mayıs- Ekim ayları arasında kalan dönemdir. San Francisco Uluslararası Havaalanına vardığınızda, raylı sistemlerin istasyonu olan BART İstasyonunu bulmanız gerekiyor. Merkeze istasyondan bineceğiniz raylı sistemle kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 8 Dolar tutan ulaşım her 15-20 dakikada bir tekrarlanmakta. Taksiler kamu ulaşım araçlarına göre oldukça pahalıdır. Eğer uçuşunuz Oakland Havaalanınaysa, Airbart otobüsleriyle 3 dolar ödeyerek BART İstasyonuna 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz. Kent merkezine yine bu istasyondan ulaşmanız mümkün. Kent içinde 25 Dolar karşılığında satın alabileceğiniz biletlerle, sınırsız olarak otobüs ve tramvayları kullanabilirsiniz.

Union Square adlı meydan kentin kalbinin attığı yer. Meydana çok yakın bir konumda bulunan Modern Sanatlar Müzesi meraklıları için çok özel bir müze olarak bilinmektedir. Meydanın çevresinde bulunan birçok cadde, başta Market Street en çok bilinen alış veriş alanıdır. Tavsiyemiz bu caddede bulunan turizm bilgilendirme ofislerinden kentte görebileceğiniz yerler ve yapabileceğiniz aktivitelerle ilgili broşür almak. San Francisco’yla ilgili bilgi sahibi olmak için ilk yapılacak etkinlik Cable Car adı verilen tramvaylara binmek olmalı. Bu zevkli yolculukla varacağınız son durak olan Fishermasn’s Wharf deniz kenarında mağazaların ve balıkçı dükkânlarının bulunduğu renkli ve hareketli bir yer. Deniz ürünlerini tüketmekten hoşlanıyorsanız bu bölgeyi aklınızda tutmanız gerekiyor. Pier 39 isimli mekân da kaçırmamanız gerekenler arasında, deniz aslanlarının fotoğraflarını çekmeyi de sakın ihmal etmeyin. Golden Gate köprüsünü yürüyerek geçmeniz bu kentin muazzam manzarasını aklınıza kazımak adına önemli, bu aktiviteyi bisikletle de yapmanız mümkün. Alcatraz adasını ziyaret etmek kente gelenlerin en sık yaptıkları etkinlikler arasında. Eskiden hapishane olarak kullanılan ada şimdi müze olarak hizmet veriyor. Adaya gitmek için önceden rezervasyon yapmanız gerekmekte, bu işlemi internet üzerinden de yapmanız mümkün. Golden Gate Park kentin önemli ve görülmesi gereken yerlerinden biri. Bu büyük parkı gezmeniz için bisiklet kiralamanız önerilmekte, yorulduğunuzda bu muhteşem peyzajlı alanda uzanıp güneşlenebilirsiniz. Parkın içinde bulunan müzeler de görülebilir nitelikte. Alamo Meydanı Viktorya tarzı yapılarıyla meşhur San Fransisco evlerini görebileceğiniz muhteşem bir bölge. Lombart Street kıvrımlı sokakları ve ortancalarla bezeli teraslı mimarisiyle göz dolduruyor. Mutlaka görünüz. İki büyük köprünün yer aldığı kentte deniz kenarında yürüyüş yapın, Telgraph Hill ve Tween Peaks isimli tepelerden kentin manzarasını izleyin. Özgürlüklerin çok önemli olduğu San Fransisco’da, Castro adıyla anılan bölgeyi ziyaret edin. Sınırsız özgürlüğün, muhteşem bir doğanın tadını çıkarın.

Avrupa, Çin, Asya, Hint ve Afrika mutfaklarının en iyi örneklerine ulaşabileceğiniz kent, vejetaryen mutfağı açısından da tam bir cennet. Ve elbette komşu Meksika mutfağının da en iyi örneklerini bu güzel kentte tadabilirsiniz. Gece hayatının son derece eğlenceli yaşandığı bu kentte sabahın ilk ışıklarına kadar dilediğinizce, sınırsız ve özgürce eğlenebilirsiniz. Burası özgürlüklerin Amerika’daki başkenti, keyfini çıkarın.

Skyscanner ile en ucuz San Francisco uçak biletini bulabilirsiniz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

San Francisco Uluslararası yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

San Francisco şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: San Francisco Uluslararası.
Delta, Gulf Air, Singapore Airlines, KLM, Air New Zealand, French Bee, Norwegian ve GOL Linhas Aéreas, San Francisco Uluslararası yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Ekim, San Francisco Uluslararası yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.