Harita

Rostov-na-Donu Uçak Bileti Fiyatları

Rusya’da Moskova’nın 1000 km güney doğusunda, Don Nehri ağzından 46 km uzaklıkta bulunan Rostov, turizm açısından gelişmiş bir kenttir. Rusya Türklere vize uygulamayan ülkeler arasındadır. Geçerli bir pasaportunuzla Rostov’u ziyaret etmek çok kolay. Türkiye'den düzenli seferleriyle Don Nehri üzerine kurulu ve yerleşim tarihi M.Ö. 5.yüzyıla kadar varan kente yalnızca 2 saatte ulaşmak mümkün. Rusya’nın para birimi olan Rus Rublesi’ni havaalanlarında veya kent merkezinde bulunan döviz satış bürolarından Amerikan doları veya Euro karşılığında satın alabilirsiniz. Rostov na Donu Havaalanından kent merkezine kent içi ulaşım araçlarıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kent içinde ulaşım araçları konusunda bir sıkıntı yaşanmasa da, Kiril alfabesinin kullanılmasından kaynaklı yazılı levhaları anlamak konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Gitmeden önce Kiril alfabesiyle ilgili bilgi sahibi olmanız bu konuda yardımcı olacaktır. Karasal iklim özellikleri gösteren kenti ziyaret için en uygun zaman aralığı Mayıs-Eylül ayları arasında kalan dönemdir. Eğer kenti kış mevsiminde ziyaret edecekseniz, bu soğuk coğrafyada muazzam kar görüntülerine şahit olacağınızı önceden söylemek gerek, fotoğraf makinenizi yanınızdan hiç ayırmayın. 

Rostov, Rusya’nın tarım ve sanayi şehirlerinden biri. Rusya’da turizm açısından da önemli bir destinasyon olan kent Nero Gölü civarına kurulmuştur. Şehir Rostov olarak bilinse de, kentte yaşayanlar şehrin ismini daha çok Rostov Veliky olarak kullanmaktadırlar. Rostov’ da gezilecek yerler arasında muazzam güzellikte mimarisiyle Spaso Jakovlevskij Manastırı, klasik Rus mimarisi özellikleri taşıyan Kremlin Rostov, doğal güzellikleriyle Nero Gölü ve bin yıllık tarihiyle Yaroslavl sayılabilir. Kentte yapabileceğiniz etkinlikler arasında, göl ve nehirde yapabileceğiniz gezintiler kesinlikle yapılması gerekenler arasında. Dünyaca ünlü romanlara da okuduğumuz Don Nehri’ni arka plana alan fotoğrafları da ihmal etmeyin.  

Rostov coşkulu gece hayatı ve bol eğlencesiyle de bilinen oldukça hareketli bir şehir. Sınır tanımayan eğlence tarzıyla bilinen gece kulüpleri ve barlara kent merkezinde sıkça rastlamak mümkün. Rusya’nın diğer turistik bölgelerine göre daha hesaplı eğlenmek isteyenlerin tercih ettiği kentlerden olan Rostov’da keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Rus mutfağının her türlü lezzetine ulaşabileceğiniz uygun fiyatlı restoranlarda et yemeklerinin ve Rus çorbalarının keyfini çıkarın. Rusya’da bir şeyler içmek, aslında birbirinden farklı Rus Votkalarının tadına bakmak demek. Sokak pazarlarında keyifli zamanlar geçireceğiniz bu güzel kentten, yerel tekstil ürünleri satın alabilirsiniz. Yeni yerler keşfetmeyi seven gezginler, çok da uzağınızda olmayan Rostov keşfedilmeye değer bir kent, görmekten mutlaka keyif alacaksınız. 

Skyscanner her zaman samanlıkta iğne bulur gibi tüm havayollarını tarayarak size en uygun Rostov uçak biletini bulur. 

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Platov International, Rostov on Don yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Rostov-na-Donu şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Platov International, Rostov on Don.
Red Wings, Ellinair, Qatar Airways, Air Astana, Singapore Airlines, KLM, Alitalia ve Pobeda, Platov International, Rostov on Don yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Haziran, Platov International, Rostov on Don yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.