Harita

Marakeş Menara Uçak Bileti Fiyatları

Marakeş’e uçak bileti ayırtın ve yaşayacağınız masal tadındaki tatilin şık ve ayrıcalıklı özelliklerini yaşayın. Fas’ın nüfus açısından ikinci büyük kenti olan Marakeş büyülü atmosferiyle gerçek bir cazibe merkezi.

Marakeş’e Pembe Şehir’de deniyor, bunun nedenine gelince şehrin toprağı kırmızı ve mimaride kullanıldığında, kireçle karışan toprağın kırmızısı pembeye dönüyor.Geleneksel mimaride kullanılan bu renk şehrin tarihi dokusuyla tam bir uyum içinde. Kentin egzotik havasına yayılan bin bir türlü baharat kokusu, On birinci yüzyıldan beri hiç eksilmeyen canlılığıyla kurulan pazarları, kulaklardan hiç eksilmeyen yaşayan şehrin yaşayan sesleri, yılan dansçıları, Mağrib tarzı cami ve medreseleri, çok iyi planlanmış muhteşem bahçeleriyle Marakeş büyüleyici bir Berber şehri. Marakeş birbirinden farklı doğa manzaralarını bir arada bulabileceğiniz oldukça görkemli bir kent. Eğer bu kenti büyülü kar manzaraları eşliğinde keşfetmek istiyorsanız seyahatinizi Aralık- Mart ayları arasında düşünmelisiniz. Marakeş’te bulunan kış turizmi tesisleri bu amaca yönelik olarak hazırlanmış. Eğer daha çok tarihi ve kültürel mekânları görmek ve zamanınızın çoğunu bölge halkının içinde geçirmek, şehri sokak sokak keşfetmek istiyorsanız Mayıs-Ekim ayları arasında yapacağınız Marakeş seyahati sizleri daha mutlu edecektir.

Marakeş’in bu denli etkileyici olması şehrin genel atmosferiyle ilgilidir. Kent geleneksel izleri taşıyan Eski Şehir ve Fransızlar tarafından imar edilen batılı yüzü yani Yeni Şehir olarak iki ayrı atmosfere sahip. Eski şehirde Riyad olarak adlandırılan, eski soyluların yaşam alanları olan saraylar günümüzde şık ve özgün restoranlar olarak hizmet vermekte. Zengin ve oldukça geniş bir yemek kültürüne sahip olan Fas mutfağı sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Marakeş’e gidip geleneksel Kuskus yemeğini Riyad’larda yemeniz sizi şehrin masalsı havasına sokacaktır. Marakeş’in batıya dönük yüzü olan Yeni Şehir’de ki şık Cafe ve bistrolar akşam yemeğinden sonra, gece hayatının tadına bakmak isteyenler için hoş ve keyifli bir soluk alma noktası.

Çöl iklimin hakim olduğu Marakeş’e gitmeden önce bir uyarımız olacak, geceleri oldukça serin olan bu olağanüstü kente gitmeden önce bavulunuza mutlaka sizi sıcak tutacak bir şeyler koyun. Çöl ikliminde geceleri oldukça serin geçiyor. Marakeş’te tanıklık edeceğiniz unutulmaz çöl manzaraları objektiflerinize yansırken, geleneksel taze nane çayının size eşlik etmesine izin verin. Marakeş’e uçak bileti için Skyscanner’ın ödüllü ve ücretsiz arama motorunu kullanın.

Marakeş’e ucuz uçak bileti bulmak için beklemenize gerek yok. Hemen Skyscanner’ın kolay, hızlı ve ücretsiz uçak bileti arama motoruna tıklayın. Seçtiğiniz zaman aralığı için çıkan sonuçları karşılaştırın ve en ucuz uçuş için seçtiğiniz hava yolu şirketine tıklayın. Marakeş için uçak biletinizi Skyscanner ‘dan ayırtın ve güvenle uçun.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Marakeş Menara yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Marakeş Menara şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Marakeş Menara.
Delta, Canarias Airlines, Transavia France, Qatar Airways, KLM, transavia, Vueling Airlines ve Volotea, Marakeş Menara yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Ekim, Marakeş Menara yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.