Harita

Panama Uçak Bileti

Kuzey Amerika ve Güney Amerika’nın birleşim yerinde bulunan Panama Cumhuriyeti’nin başkenti ve en önemli kenti olan Panama City, Panama Kanalının Pasifik Okyanusu girişinde bulunmaktadır. Panama Türklere vize uygulamayan ülkelerden biri. Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan Panama City’e aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Mayıs-Ocak ayları arasında yoğun yağışların görüldüğü kenti ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi; Aralık-Nisan ayları arasında kalan dönemdir. Panama şehrinde bulunan Panama Kanalı, dünyada insan eliyle inşa edilmiş en uzun kanaldır. Amerika Kültür Başkenti seçilen kent, ticaretin yanı sıra önemli bir turizm merkezidir.

1914 yılında hizmete açılan Panama Kanalı dünya çapında mühendislik harikası olarak bilinir. Kanalın açılmasının ülkeye çok önemli sosyal ve ekonomik katkıları olmuş, ülkede yaşayan insanların refah seviyesi kanalın açılması vesilesiyle artmıştır. Turistlerin kent içinde şüphesiz ilk ziyaret ettiği nokta Panama Kanalıdır. Atlas Okyanusu ve Büyük Okyanusu birbirine bağlayan suyolunu gemiler yaklaşık 9 saatte geçebilmekteler. Kanal gezisi mutlaka yapmanız gerekenler arasında, bu gezi sırasında kanal boyunca inşa edilen binalar, dini mekanlar kaçırmamanız gereken görselliği zengin yerler, hayran kalacaksınız. Kanal’ın yapımıyla ilgili birçok şeyi Kanal Müzesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Fotoğraflar, gemi modelleri ve daha birçok şeyi bir arada görebileceğiniz müzeden hediyelik eşyalar da satın alabilirsiniz. Oldukça ilginç bir yapı olan Bahai Tapınağı, şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz yüksekçe bir tepe üzerine inşa edilmiş. Şehrin manzarası bu noktadan mükemmel görünüyor, fotoğraf çekmeyi sakın unutmayın. Eski Şehir bölgesinde yapacağınız yürüyüş esnasında karşılaşacağınız güzel binalar, restoran ve küçük dükkânlara bayılacaksınız. Kiliseler, eski binalar, sanat galerileri, küçük hediyelik eşya dükkânları ve restoranlarla dolu bu bölgede yapacağınız yürüyüş için minimum bir saat ayırmanız gerekiyor. Dinlenmek için molanızı Bourbon Caddesinde alın. Cadde irili ufaklı kafelerle dolu, burada bulunmaktan büyük zevk alacaksınız. Mola sonrası Eski Şehir bölgesinde bulunan görkemli ve güzel Eski Panama Katedralini mutlaka ziyaret edin. Panama şehrinde bulunan doğa ve sanat müzeleri görülmeyi hak eden nitelikte yerler. Gökdelenlerin teraslarında bile rastlanan ülkeye has çiçekler doğaya verilen önemi doğrular nitelikte. Panama şehri, yağmur ormanları ve enfes plajlarıyla da göz dolduran ve turist çeken bir bölgede bulunmakta. Bella Vista bölgesine uğramayı, sokak tezgâhlarından Panama iş örtü, dantel veya kumaşlardan satın almayı sakın unutmayın. Panama gümrüksüz işlemlerin yapılabildiği, lüks eşyaların çok ucuza satın alınabildiği bir alış veriş merkezi. Bu güzel, avantajlı ve egzotik kenti ziyaretinizi ertelemeyin.

Dünyanın önde gelen muz üreticilerinden biri olan Panama, diğer egzotik meyvelerin de bolca bulunduğu bir bölge. Ülke mutfağında önemli bir yer tutan meyveler, yemeklere lezzet kadar sağlık da katmakta. Panama mutfağında deniz ürünleri egzotik soslar eşliğinde sunuluyor. İştah açıcı ve sağlıklı bir mutfak olan Panama mutfağındaki lezzetler eşliğinde iyi tatiller. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Panama yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.