Harita

Zonguldak Uçak Bileti

Zonguldak, doğası ve tarihi ile turizm açısından büyük potansiyele sahip, henüz yeterince bilinmeyen ve keşfedilmeyi bekleyen bir şehir. Sizin de içinizde yeni yerler keşfetmek isteyen bir kaşif varsa, hemen bir Zonguldak uçak bileti ve fotoğraf makinesi alın…

Karadeniz ülkeleriyle deniz ticaretinde önemli rol oynayan limanı ve zengin kömür madenleri şehre ticari ve ekonomik önem kazandırırken, tarihi ve doğası ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan Zonguldak, turizm açısından büyük bir potansiyele sahip.

Tarih boyunca Hititliler, Frigyalılar,Persler,Romalılar gibi birçok medeniyete evsahipliği yapmış, Selçuklular ve Cenevizliler`den sonra Osmanlı toprağı olmuştur. Sehirde hala tarihin izlerini görmek mümkün. 19. yüzyıl sonlarında yapılan Halil Paşa Konağı günümüzde müze olarak kullanılmakta ve Abbasi, Artuklu, Grek, Roma, Bizans,Emevi, Selçuklu ve Osmanlı`lardan kalma buluntular sergilenmektedir. Şehir merkezinde bulunan ve zamanın sadrazamlarından Köprülü Mehmet Paşa tarafından yaptırılan Köprülü Camii görülmeye değer bir diğer tarihi yapı.

Mağara oluşumu bakımından oldukça zengin olan Zonguldak ve çevresi, dünyanın her köşesinden birçok mağarabilimcinin ilgisini çekmiş ve araştırma konusu olmuştur. Ciddi bir turizm potansiyeli olan Zonguldak mağaraları, yeterli tanıtımı yapılmadığı için şu anda daha çok bilimsel ve sportif amaçlı geziler için kullanılmaktadır. Gerekli çalışmaların yapılması halinde kuşkusuz şehrin turistik amaçlı ziyaretçileri hızla artacaktır.

Zonguldak ve çevresi doğal alanları ile ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlıyor. 80km lik kıyı şeridinde yapılaşmanın henüz çok fazla görülmediği doğal plajlar bulunmakta. Yaz aylarında, bu neredeyse el değmemiş plajlarda denizen keyfini çıkarmanız mümkün, ayrıca su altı dalış faaliyetleri, görülmeye değer çağlayan ve şelalelerde yapabileceğiniz gezinti veya trekkingler, ormanlarda muhteşem karelere sahip olabileceğiniz foto safariler gibi birçok doğa aktivitesi mümkün. Termal turizmi açısından büyük potansiyeli olan Kozlu ve Karaçayır kaplıcaları ve Bostanbükü içmesi tedavi amaçlı ziyaretlere ev sahipliği yapmakta.

Zonguldak sizi tarihi ve doğası dışında kültürü ile de kendisine hayran bırakacaktır.Yerel halkın sıcak ve samimi ev sahipliği, birbirinden lezzetli yöresel yemekleri, el sanatları özellikle birbirinden yetenekli ustaların elinden çıkan, hiç biri diğerine benzemeyen, hayran olunası birer sanat eseri olan Devrek Bastonları, eski zamanlarda “düzen” adını verdikleri el tezgahlarında keten ve pamuk ipliği ile dokunan ve yazın serin, kışın sıcak tutan kumaşlar dan yapılan, yöresel nakışlarla süslenmiş giyim eşyaları,çantalar, genç kızların çeyiz sandığı olarak kullandıkları ceviz ağacından yapılan birbirinden güzel sandıklar da Zonguldak şehrinin diğer gurur kaynakları.

2007 yılında Çaycuma`da hizmete açılan havaalanı ile birlikte ulaşılması daha kolay bir destinasyon haline gelen gizli cennet Zonguldak ile aranızdaki mesafe bir uçak bileti kadar yakın.

Ne bekliyorsunuz !! 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Zonguldak yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.