Harita

Nairobi Uçak Bileti

Nairobi, Kenya’nın başkentidir. 1899’da İngilizler tarafından bir demiryolu kampı olarak kurulan Nairobi, hızlıca büyümüş ve bugün 3,5 milyona yaklaşan nüfusuyla sadece Kenya’nın en büyük şehri olmakla kalmayıp, Doğu Afrika’nın da en büyük kentlerinden birisi olmuştur. Hem Kenya hem de Afrika’nın finansal olarak en önemli şehirlerinden birisidir ve 100’ün üzerinde uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Nairobi Borsa’sı Afrika’nın önde gelen borsalarından birisidir. Politik açıdan da kıtanın önde gelen şehirlerinden olan Nairobi’de, çok sayıda Birleşmiş Milletler kuruluşu yer almaktadır. Kenya’nın güneyinde yer alan kenti ziyaret etmek için Skyscanner ile farklı havayollarının Nairobi uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir ve sizin için en uygun olanına rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Bulunduğu bölgenin sosyal ve kültürel açıdan en gelişmiş ve en modern kentlerinden olan Nairobi, ziyaretçilerine alışverişten gece hayatına, kültürel ve sportif aktivitelerden eko turizme kadar çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. Nairobi, etrafında çevreleyen ve 113 km²’lik bir alanı kaplayan ve zebra, zürafa, bufalo, aslan, çita, su aygırı ve gergedan gibi hayvan sürülerinin doğal yaşam alanı olan Nairobi Milli Parkı sayesinde Afrika’nın safari başkenti olarak da bilinmektedir. Milli parkın yakınlarında yer alan Sheldrick Fil Yetimhanesi ve Nairobi’nin hemen çıkışında yer alan ve nesli tükenmekte olan Rothschild’s zürafalarının sayısını artırmak amacıyla çalışan Zürafa Merkezi, gezilebilecek diğer yerler arasındadır.

Kenya’nın kuş ve yaban hayatı türleri, jeolojik yapısı ve Swahili toplumu ile kültürü hakkında bilgiler veren Nairobi Ulusal Müzesi, şehirde ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Jamia Camii, Nairobi’nin en göz alıcı dini yapısıdır. Demiryolu Müzesi, Ulusal Arşivler, Uhuru Bahçeleri ve Nairobi Galerisi, ziyaretçiler açısından dikkat çekici diğer yerlerdir.

UÇUŞ

Nairobi’ye, kent merkezinin yaklaşık 25 km güney doğusunda yer alan Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Sadece Kenya’nın değil, Orta ve Doğu Afrika’nın da en yoğun havalimanlarından birisidir. 50’nin üzerinde ülkeye tarifeli seferlerin düzenlendiği havalimanına, Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçuşları bulunmaktadır. Kenya’nın güneyinde yer alan Nairobi’ye seyahat etmek için Skyscanner’ı tıklayıp ve arama paneline uçmak istediğiniz tarihleri girmeniz yeterlidir. Skyscanner sizin için en ucuz Nairobi uçak biletini kolayca bulacaktır. Ekranınıza gelen fiyatları ve havayolu şirketlerini karşılaştırarak biletinizi güvenle rezerve edebilirsiniz.

BİLMENİZ GEREKENLER

Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kenya’yı ziyaret etmek için vize almaları gerekmektedir. Kenya sınır kapılarında 50 ABD Doları karşılığında vize alınabilmektedir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ise Kenya’ya yapacakları seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Kenya’da para birimi olarak Kenya Şilini kullanılmaktadır. 

NE ZAMAN GİTMELİ?

Nairobi’de ılıman okyanusal iklim görülmektedir. Sene boyunca ortalama sıcaklık farkı düşüktür. Deniz seviyesinden 1.795 metre yükseklikte olduğu için hava kşamları, özellikle de Haziran ve Temmuz aylarında oldukça serin olmaktadır. Senenin en sıcak ve güneşli dönemi, Aralık ve Mart ayları arasıdır. Bu dönemde sıcaklık ortalama 25 derecedir ve turistler tarafından en çok tercih edilen dönemdir.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Nairobi yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.