Harita

Napoli Uçak Bileti Fiyatları

İtalya’nın güney batısında yer alan ve Campania Bölgesi’nin önemli bir kenti olan Napoli, İtalya’nın en büyük 3. Şehridir. Barındırdığı arkeolojik miras ve dini yapılarıyla UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan kent sahil şeridi boyunca uzanan plajları, özgün tatil köyleri, renkli gece hayatı ve alışveriş meraklıları için kupon mağazalarıyla önemli bir turistik destinasyondur. Pizzanın ana vatanı olarak da bilinen Napoli ziyaretçilerine özgün ve otantik bir deneyim vaat etmektedir. Napoli’ye Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Kente Roma veya Napoli üzerinden aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Roma’dan zevkli bir tren yolculuğuyla 2,5 saatte Napoli’ye ulaşmak mümkün. Napoli Havaalanından kente, şehir içi otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Napoli bir liman kentidir ve kente Ilıman Akdeniz iklimi hâkimdirTemmuz ve Ağustos aylarında yılın en sıcak günlerinin yaşandığı kentin her mevsim ayrı bir güzelliği vardır.  

Pek çok tarihi eserinin yanı sıra, doğal güzellikleri, yakın adaları, dağları ve nehirleriyle birçok doğa aktivitesi de sunan bu güzel kentte yapılacak çok şey var. Napoli’deyken, Vezüv Yanardağını ve Pompei Antik Kentini mutlaka görmelisiniz. Napoli merkezinden trenle ulaşabileceğiniz bu etkileyici yere gitmek yaklaşık yarım saat sürüyor. Pompei patlaması sırasında taşlaşan insan bedenlerini Napoli Merkez Müzesinde görmeniz mümkün.  

Kraliyet Sarayı, San Carlo Operası, Castel Sant Elmo, Castel Nuovo, Capua mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Napoli sanatsever gezginler için de önemli bir destinasyon. Ziyaret edebileceğiniz muazzam galeriler arasında ilk akla gelenler; Alfonso Artiaco, Fondazione Morra Greco, Galleria Annarumma, Galleria Umberto di Marino ve Lia Rumma ziyaret etmeniz gereken galeriler arasındadır. Napoli’ye gelmişken, feribotla yarım saate ulaşabileceğiniz Sorrento’yu mutlaka ziyaret edin. Duamo Katedrali ve San Antonyo Bazilikası hayranlık duyacağınız eserler. Ve elbette meşhur limon terasları bu güzel şehrin en muhteşem manzaralarını sunmaktadır. Yine feribotla 50 dakika da ulaşabileceğiniz Capri Adası yeryüzü cennetlerinden biridir. Adanın merkezi küçük ve çok sempatik, içinde olmaktan büyük keyif alacağınız adanın meşhur Faraglioni kayalarını mutlaka fotoğraflayın.  

Napoli gece hayatıyla da son derece hareketli ve eğlenceli bir şehirdir. Her zevke her bütçeye göre alternatifler mevcut. Barlar, gece kulüpleri, canlı müzik mekânları ve elbette opera dinleyebileceğiniz salonlar, her birini deneyimlemek için Via Caracciola civarı uygun bir yer. 

Pizza’nın ana vatanı demiştik, bu güzelim şehirde keşfedilen pizza; ince hamurlu, bol malzemeli ve çıtır çıtır mutlaka deneyin. Modanın gündelik hayatın her alanında  hissedildiği İtalya’da Napoli de bu durumdan nasibini almış durumda. Ünlü markaların mağazalarını mutlaka ziyaret edin ve altın işlemelerle süslü mücevherleri görebileceğiniz kuyumculara da mutlaka uğrayın. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Napoli Uluslararası yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Napoli şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Napoli Uluslararası.
Delta, SkyUp Airlines, Oman Air, Transavia France, KLM, transavia, Air Moldova ve Kenya Airways, Napoli Uluslararası yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Şubat, Napoli Uluslararası yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.