Harita

Mauritius Uçak Bileti

Cennetin Yansımaları

Pırıl pırıl güneşin ısıttığı beyaz ve ince kumlara vuran sakin dalga sesleri, bulutsuz masmavi gökyüzünün altında cam gibi berrak denizi, doğanın sunabileceği en güzel yeşile sahip dağları ile sizi içine çeken bir manzara. 

Mauritius uçak biletinizi alın ve uçacağınız bu cennetin hayalinde kaybolun..

Sıcak ve samimi insanları, muhteşem sahilleri, denizi,kumu,güneşi, doğası, mercan kayalıkları ile cennetin yeryüzündeki yansıması gibi duran bir ada Mauritius. Sakin yaşamıyla ve olağanüstü manzaralarıyla romantizmin doruklarında bir tatil vadeden ada, yeni evlenen çiftlerin balayı için tercih ettikleri inanılmaz romantik bir tatil destinasyonu.

Portekizliler 16. yüzyılda adaya gelen ilk Avrupalılardır. 1715’te Fransa’nın sömürgesi olan ada daha sonra İngilizlerin eline geçmiştir. Köleliğin kaldırılmasıyla adada iş gücü kaybına uğrayan İngiltere Hindistan’dan, adada çalıştırmak üzere binlerce Hintli işçi getirmiş ve bu işçiler bugünkü ada nüfusunun üçte ikisini oluşturmakta. Oldukça hızlı nüfus artışının görüldüğü Mauritius ‘da diğer etnik gruplarsa Çinliler, Fransızlar, İngilizler, Afrikalılar ve melezlerden oluşmaktaktadır.

Resmi dil İngilizce olmakla birlikte Ada nüfusunun farklı azınlıklardan oluşması sebebiyle farklı diller de kullanılır. İngilizce, Fransızca ve Afrika dillerinin karışması sonucu ortaya çıkan Creole adada konuşulan en yaygın dildir. Fransızlar ve melezler Fransızca konuşurken, Hintçe,Adanın müslüman nüfusu Urdu dili konuşur, küçük bir azınlık olarak adada bulunan Çinliler de kendi dillerini konuşmaktadır. 

Port-Louis Mauritius Cumhuriyeti‘nin başkenti aynı zamanda en büyük kenti ve limanıdır. Şehirde bulunan uluslararası havaalanından dünyada birçok noktaya düzenli uçak seferleri mevcut. Ülkenin her anlamda merkezi olan başkent Port-Louis‘de bulunan modern alışveriş mekanları, kafe ve restoranlar, Ticaret Merkezi, geleneksel pazarlar son derece renkli bir profil oluşturmakta. 

Dünyanın sayılı romantik tatil yerlerinden biri olan Mauritius‘ta masmavi sonsuzlukta yelken kullanmaktan, denizaltı dünyasını tanımak için dalmaya, dağcılıktan safariye yapabileceğiniz bir çok doğa sporu ve heyecan verici aktiviteler, İngiliz sömürgesi olduğu dönemlerden kalma golf sporu ve ada turizmine büyük yararı olan spa ve masaj  Mauritius tatilinizi unutulmaz kılacak detaylardan bazıları.

Mavi Safari turlarıyla mercan kayalıklarını keşfedebilir, Katamaran ile yunusların eşliğinde çevredeki adaları ziyaret edebilir, inanılmaz güzellikteki manzaralarla tatil anıları biriktirebilirsiniz.

UNESCO‘nun Dünya Mirasları listesine alınan doğa harikası alanları, Curepipe bölgesi, Charmel Şelalesi, Black River Gorge Milli Parkı,  Grand Bassin‘de bulunan Krishna Hint  Tapınağı, Botanil bahçesi, Port Louis Kalesi ülkede görülmeye değer noktalar. Adada şeker kamışı tarlaları dikkat çekmekte, eski tarihlerde ilk olarak Hollandalılar tarafından getirilen şeker kamışları adaya gelen denizcilere Rom yapmak amacı ile kullanılırmış, günümüzde de Rom Ülkenin en ünlü içkisi.

Mauritius‘ta yiyecek içecek sözkonusu olduğunda alternatifleriniz oldukça fazla. Farklı etnik grupların yaşadığı adada bu renklilik mutfağına da yansımakta. Adanın Hintli nüfusuna has Pilavla birlikte bol baharatlı bir  et yemeği olan  Curry&Rice ilk karşınıza çıkacak yemek çeşidi. Palmiye kalbi salatasını mutlaka denemelisiniz. En güzel Fransız yemeklerinin sunulduğu

Fransız restoranlarının bulunduğu adada avrupa, Asya ve Afrika mutfaklarının örnekleri de sumulmakta. 

Papaya, avokado,guava, ananas, mango, hindistan cevizi, zencefil, muz gibi bir çok meyveyi adada bol miktarda bulmak mümkün.

Hava sıcaklığının yıl boyunca 24 derecenin altına inmediği Mauritius Adası‘nda Aralık, Ocak ve Şubat ayları, sıcaklığın en yüksek olduğu aylar, en serin aylarsa Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Vize işlemleri ile uğraşmaya gerek olmadan, sadece bir Mauritius uçak bileti alarak bu muhteşem rüyayı yaşamak mümkün.

Ne dersiniz 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.