Harita

New Orleans Uçak Bileti Fiyatları

New Orleans, Amerika’nın güneyinde yer alan Louisiana eyaletinin en büyük şehridir ve aynı zamanda ülkenin en önde gelen liman kentlerinden biridir. Fransızlar tarafından 1718’de kurulan New Orleans, ismini Fransız şehri Orleans’tan almıştır. Ancak “Big Easy”, Crescent City” ve New Orleans ile Louisiana Eyaleti’nin baş harflerinden oluşturulan “NOLA” takma isimleriyle de anılmaktadır. Amerika’nın en eski ve en kendine özgün şehirlerinden olan New Orleans’ı ziyaret etmek için Skyscanner arama panelini kullanarak farklı havayollarının en uygun fiyatlı New Orleans uçak biletlerini kıyaslayabilirsiniz. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına yönlendirip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olur.

New Orleans’in Fransız geçmişiyle harmanlanmış çok kültürlü yapısı, atmosferi, mimarisi ve mutfağı kendi bir cazibe merkezi haline getirmektedir. Caz müziğin doğum yeri olan kent, mutfağı, kültürel aktiviteleri ve en ünlüsü dünyaca ünlü festivalleriyle de tanınmaktadır. Bu festivallerin en ünlüsü olan Mardi Gras, Fransız kolonyal döneminden beri düzenlenmektedir. New Orleans, Amerika’nın en eğlenceli şehirlerinin kentlerinin başında gelmekle birlikte en çok turist çeken on şehrinden de biridir.

Kentin en ünlü yeri Fransız Mahallesi’dir. Bu bölge özel mimarisinin yanı sıra çok sayıdaki tarihi restoranları, müzik kulüpleri, müzeleri ve antika mağazalarıyla dikkat çekmektedir. Bourbon Cadddesi, St. Charles Bulvarı, Jackson Meydanı, Fransız Pazarı ve Magazine Caddesi, Fransız Mahallesi’nin en çok ziyaret edilen yerleridir. St. Charles Bulvarı’ndan hem şehrin hem de ABD’nin en eski tramvayına binip gezinti yapmak çok popülerdir. New Orleans’ın parkı andıran mezarlıkları da turistik rotalarda yer almaktadır. En eski ve en ünlüsü, Saint Louis Mezarlığı’dır. Kentte gezilmeye değer birçok  müze, galeri ve yeşil alan da bulunmaktadır.

UÇUŞ

New Orleans’a, kentin banliyölerinden Kenner’da yer alan Louis Armstrong Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Kuzey Amerika’nın yanı sıra çok sayıda uluslararası noktaya da uçuşların bulunduğu havalimanına, Türkiye’den direkt seferler bulunmamaktadır. Skysacanner’ın yüksek hızlı arama yapma özelliği ile size en uygun olan tarihte ucuz New Orleans uçak bileti bulup, bu güzel kenti ziyaret edebilirsiniz. 

Havaalanından New Orleans şehir merkezine gitmek için en hızlı yol, taksi kullanmaktır. Taksi ücreti bir ya da iki kişi için 33 $ iken, üçüncü kişi ve üzeri için kişi başı 14 $ ödemek gerekmektedir. Ayrıca 35 $’dan başlayan fiyatlarla limuzin kiralayarak veya 20 $ ödeyerek havaalanı servis otobüsleriyle şehir merkezinde herhangi bir yere gitmek mümkündür.

BİLMENİZ GEREKENLER

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ziyaretleri öncesinde ülkenin diplomatik temsilciliklerinden vize almaları gerekmektedir. ABD’de para birimi olarak Amerikan Doları kullanılmaktadır.

NE ZAMAN GİTMELİ?

New Orleans’ta kısa ve ılıman kışlarla sıcak ve nemli yazların görüldüğü ılıman dönencealtı iklimi etkilidir. Ocak ayında ortalama sıcaklık 11.9 C⁰ iken Temmuz ve Ağustos aylarında 28.5 C⁰’dir. Yaz ayları sıcak olmakla birlikte en çok yağışın düştüğü aylardır. 1 Haziran ila 30 Kasım arası, New Orleans ve civarında kasırga mevsimidir. Bu sebeple kent eğer bu dönemde ziyaret edilmek istenirse önceden hava durumuna bakılmalı ve eğer bir fırtına yaklaşıyorsa seyahat başka bir tarihe ertelenmelidir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

New Orleans Louis Armstrong yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.