Harita

Minneapolis St Paul Uçak Bileti

Minneaplis, 400 bin civarındaki nüfusuyla, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortabatı’sında yer alan Minnesota eyaletinin en büyük şehridir. Minneapolis, doğusunda bulunan ve Minnesota’nın başkenti olan Saint Paul kenti bile birlikte Twin Cities, yani İkiz Şehirler olarak adlandırılmaktadır ve bu iki şehrin oluşturduğu metropolitan alan, 4 milyona yakın nüfusu barındırmaktadır ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 14. metropolitan alanlanıdır. 

Missisipi Nehri’nin kıyılarına kurulu olan Minneapolis ve çevresi, sahip olduğu gölleri, dereleri, şelaleleri ile su açısından oldukça zengin bir bölgedir. Minneapolis’in hem kent hayatını, hem de doğal güzelliklerini görmek için, Skyscanner’ın arama motorundan, farklı havayollarının seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Minneapolis uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görüp, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Bir zamanlar un üretimi ve kerestecilik sektörüyle tanınan Minneapolis, günümüzde de eknomik açıdan oldukça önemli bir bölgedir. Amerika’nın en büyük şirketlerinin belirlendiği Fortune 500 listesinde Minneapolis’ten çok sayıda şirket yer almaktadır. Kent, ayrıca dünyaca ünlü birçok uluslararası şirketin merkezine ev sahipliği yapmaktadır ve teknoloji sektörüyle öne çıkmaktadır.

Doğal parkları, alışveriş merkezleri ve restoranlarıyla hareketli bir sosyal hayata sahip olan Minneapolis, müzeleri, tiyatroları ve sanat galerileriyle kültürel açıdan da oldukça cezbedici bir kenttir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok öğrenciye sahip eğitim kurumlarından birisi olan Minnesota Üniversitesi, Minneapolis’te yer almaktadır. M.Ö 3.000’li yıllardan günümüze kadar 80 binden fazla esere ev sahipliği yapan Minneapolis Sanat Enstitüsü, şehirde ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Missisipi Nehri’nin kenarında yer alan Minnehaha Parkı ise şehrin kalabalığından kaçıp biraz nefes almak isteyenlerin ilk uğradıkları yerdir. 1883 yılında yapımı tamamlanan 640 metro uzunluğundaki Stone Arch Bridge (Taş Kemer Köprü) görülmeye değerdir. Minnesota Hayvanat Bahçesi ile yüzlerce mağazaya sahip alışveriş merkezi Mall of America şehrin diğer popüler yerleridir.

UÇUŞ

Minneapolis’e, Saint Paul ile ortaklaşa kullandıkları Minneapolis-Saint Paul Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Ortabatı bölgesinin en yoğun havalimanlarından birisidir. ABD içinde ve uluslararası birçok şehre seferlerin bulunduğu Minneapolis’e, Türkiye’den direk uçuşlar bulunmamaktadır. Skyscanner’ı kullanarak, yüzlerce havayolu şirketini ücretsiz tarayıp en ucuz Minneapolis uçak biletini bulabilirsiniz. Havaalanından Minneapolis şehir merkezine, trenle The Blue (Hiawatha) Line hattını kullanarak ulaşılmaktadır. Trene binilen saate göre ücretler 1.75 $ ila 2.25 $ arasında değişmektedir.

BİLMENİZ GEREKENLER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaretleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. ABD’de kullanılan para birimi Amerikan Doları’dır. Minnapolis’te tüm restoran, bar, gece kulübü, iş yerleri ve kamu binalarında sigara içmek yasaktır. Şehirde toplu taşıma sistemi gelişmiştir ve oldukça ekonomiktir. Ancak çevredeki doğal güzellikleri de gezmek isteyenler, araba kiralamayı tercih etmektedir.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Minneapolis, kuzeyde bulunan bir şehir olduğu için kışlar oldukça soğuk geçmektedir. Yaz ayları ise sıcak olmakla birlikte kış aylarına göre daha yağışlıdır. Şehri ziyaret etmek için en iyi zaman Mayıs ila Ekim ayları arasıdır. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Minneapolis St Paul yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.