Harita

Moritanya Uçak Bileti Fiyatları

Moritanya kuzeybatı Afrika ülkelerinden biridir. Başkenti Nouakchott Atlantik Okyanusu kıyılarında bulunan bir liman kentidir. Nawadhibu, Tazadit, Atar, Walatah ve Rosso başkent dışındaki önemli kentleridir. Moritanya’nın resmi dili Arapçadır, uzun yıllar Fransız sömürgesi olan ülkede Fransızca ikinci resmi dil olarak kullanılmaktadır. Ülkenin para birimi Uguiya’dır. Harcamalarınızı Euro veya Amerikan Doları olarak da yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanımının yalnızca büyük kent otellerinde geçerli olduğunu, yanınızda kullanacağınız miktarda nakit para taşımanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Moritanya Türkiye vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler arasındadır. Moritanya’nın başkenti Nawadhibu’ya Türkiye’den direk uçuşla yaklaşık 7,5 saat süren bir uçuşla varabilirsiniz. Sıcak ve kuru bir iklim yapısına sahip ülkenin kuzeyinde çöl iklimi hüküm sürmektedir. Temmuz ve Eylül ayları arasında kalan dönemde aralıklarla yağış görülebilmektedir. Ülkeyi ziyaret için ideal zaman Kasım-Mart ayları arasında kalan dönemdir. Ülkede hijnenik şartlardan dolayı musluk suyu tüketilmemesi önerilmektedir.

 

Başkent Nawadhibu’da bulunan Pescheus Plajı 5 km uzunlukta çok büyük bir alana yayılmıştır. İki önemli bölge, Sultan ve Pichot Plajlarında bulunan küçük restoranlarda taze deniz ürünleri yiyebilir, geniş kumsallarda yürüyüş yapabilirsiniz. Kent merkezinde bulunan Moritanya Ulusal Müzesi arkeolojik ve etnografik koleksiyonlarıyla ilginizi çekebilir.  Kent merkezinde bulunan Büyük Pazar, Sixieme Pazar, Saudi Cami ziyaret edilebilecek tarihi yerler arasındadır. Bakar Ahmet Caddesi alışveriş yapılabilecek, yerel halkın arasına karışabileceğiniz bölgelerden biridir. Geçmişte küçük bir balıkçı kasabası olan başkentte kurulan balık pazarları, kentin en hareketli ve renkli alanlarıdır, mutlaka görünüz. Terjit Vahası  Moritanyanın turist çeken bölgelerinden biridir. Develerle yapılan gezintiler yapılabilecek hoş aktiviteler arasındadır. Çölde yapılan safariler veya 4x4’lerle yapılan çöl gezileri önerilebilecek aktiviteler arasındadır.

 

Moritanya halkının tamamına yakını Müslüman. İslam dininin kurallarına uygun yaşayan bölge halkı, ziyaretçilerinden de bu kurallara saygı duyulmasını bekliyor. Kadınların ve erkeklerin ülkeyi ziyaretleri sırasında kıyafetlerine özen göstermeleri gerekmektedir. Gece hayatının son derece kısıtlı olduğu ülkede, büyük otellerde bulunan mekânlarda eğlenmek pahalı ama mümkündür. Ülke mutfağında geniş yer tutan deniz ürünlerinden yapılan yemekler, kuzey bölgelerinde et ürünleri ve kuskus en fazla tüketilen yemeklerdendir. Bir pilav türü olan chebujin, koyun etinden yapılan mechui ülkeye has lezzetler arasındadır. Başkentte bulunan fast food lokantaları yeme içme konusunda tercih edebileceğiniz yerler arasındadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.