Harita

Madagaskar Uçak Bileti Fiyatları

Hint Okyanusunda bir ada ülkesi olan Madagaskar dünyanın dördüncü büyük adasıdır. Madagaskar muhteşem coğrafyası, iklimi ve florasıyla yeryüzünde görüp görebileceğiniz en farklı bölgelerden biri. Madagaskar’ı böylesine özel kılan unsurların en başında ise ülkenin özellikle doğu kesiminde yer alan yağmur ormanlarında bulunan, yalnızca bu adada yaşayan/yetişen birbirinden farklı endemik hayvan/bitki çeşitliliğidir. Madagaskar Türkiye vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler arasındadır. Uzun yıllar Fransız sömürgesi olan ülkede Fransızca ikinci dil olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. İki ayrı iklim özelliği görülen ülkede  Nisan ve Kasım ayları arasında sıcak ve bol yağış, Mayıs ve Ekim ayları arasında ise serin ve kuru iklim özellikleri görülmektedir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun mevsim Ocak ve Mart ayları dışında kalan dönemdir. Ülkenin para birimi Ariary olsa da Euro ülkenin her köşesinde geçerli para birimidir. Kredi kart kullanımında geçerli marka ise Visa’dır. Madagaskar’a gitmeden önce sarıhumma, tetanoz ve difteri aşıları olmanız ve aşı sertifikasını yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.  Madagaskar’a Türkiye’den direkt uçuş bulunmamakta. Madagaskar’a aktarmalı uzun uçuşlardan sonra varsanız bile adanın farklı özellikleri sayesinde kısa sürede bu yorgunluğa değeceğini anlayacaksınız.

 

Başkent Antananarivo, kısaca Tana olarak anılıyor, on iki tepe üzerine kurulmuş, koloni döneminden kalma binaları, yamaçlara kurulmuş ahşap balkonlu, kiremit çatılı evleriyle kendine özgü kimlik taşıyan kentlerden. Bugün müze olarak kullanılan eski başkanlık sarayı kolonyal dönemden kalma göz alıcı bir yapıdır. Başkentin rengârenk güzel kokulu çiçek pazarı, renkli mahallerinde “Zoma” adı verilen pazar yerleri şehrin en hareketli alanlarıdır. Başkentin güneyinde yer alan Andasibe Bölgesinde bulunan rezervlerler ülkenin en büyük lemür (bir tür maymun)  türü İndri İndri’nin yaşadığı alanlardır. Ranomafana bölgesinde bulunan rezervlerde yaşayan 12 değişik lemür türünü görebilirsiniz. Ormanlarda yürüyüş yaparken karşılaşacağınız çok değişik, kuş, bitki, böcek, sürüngen türleri dünyanın başka hiçbir yerinde yaşayamayacağınız deneyimlerden. Kelebekten kurbağaya, böceklerden bukalemuna hiç görmediğiniz rengârenk hayvan çeşitliliği ile gözlerinize inanamayacak gördüğünüz her şeyi fotoğraflamak isteyeceksiniz. Madagaskar doğasının en güzel yanlarından biri de bu değişik canlı çeşitliliğinde insana zarar verebilecek tehlikeli ve zehirli türlerin olmayışı. Isalo Ulusal parkı ülkenin bir başka büyük ve zengin rezervlerine ev sahipliği yapıyor.

 

Dünyanın en zengin orkide türlerinin bulunduğu adada bir orkide türü olan “vanilya” tüm dünyaya ihraç ediliyor. Adanın güney kıyıları dalış severler için zengin resif çeşitliliği ile doğal bir akvaryum niteliğinde. Doğaseverler ve doğa fotoğrafçıları için eşine az rastlanır bir cennet olan Madagaskar’dan satın alabileceğiniz hatıra eşyalar arasında, ahşap üzerine yapılan tablolar, maket gemiler ve teneke oyuncaklar baş sırada gelmekte. Dünyanın en ucuz ülkelerinden biri olan Madagaskar’ın güzel restoranlarında büyük porsiyonlar halinde sunulan ıstakoz çeşitlerine ulaşmak bedavaya yakın bir rakamda. Dünyanın bu çok farklı, kendine özgü coğrafyasına Madagaskar’a hoş geldiniz, keşfetmek için gecikmeyin.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.