Harita

Lüksemburg Uçak Bileti Fiyatları

Destinasyonumuz yeşilin tarihle, doğanın teknolojiyle uyum içinde birleştiği tablo güzelliğinde bir şehir ve Skyscanner bu kez bulabileceğiniz en uygun Lüksemburg uçak bileti için taramaya başlasın milyonlarca uçuşu.

 

Batı Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksembur‘un, aynı ismi taşıyan alan küçük, masalsı ama modern başkentidir Lüksemburg şehri.

 

Çocukluğumuzda okuduğumuz masallardaki şehirleri hatırlatan bu şehirde yaşam kalitesi oldukça yüksek, dünyanın en zengin şehri olarak bilinmekte. Her ne kadar adını Dükalık Sistemi, bankalar ve çok önemli uluslararası kuruluşlar ile duyuyorsak da Lüksemburg‘da, bunlardan çok daha fazlasını bulmak mümkün.

 

Tarihin tüm gizemini ve görkemini büyüleyici yeşillikler arasında yaşatırken, son derece temiz ve düzenli, günümüz modern şehirciliğine en çarpıcı örnek ve doğanın şehir ile en güzel uyumunu sergilemekte Lüksemburg. Oldukça eski bir tarihi geçmişe sahip olan şehrin, neredeyse bin yıllık evleri, kaleleri, köprüleri ile eskişehir olarak bilinen tarihi bölgesi UNESCO‘nun Dünya Mirasları Listesi‘nde yer almakta, ayrıca şehrin büyük bölümünü yeşil, ormanlık alan, parklar ve tarım alanları oluşturmakta.

 

Lüksemburg‘da ülkenin resmi dilleri olan Almanca, Fransızca ve Lüksemburgca konuşulmakta, İngilizce ise okullarda zorunlu olarak öğretilmektedir. Eğitim düzeyi oldukça yüksek bir şehir olan Lüksemburg, Avrupa‘da iki kez Kültür Başkenti seçilen tek şehirdir.

 

Şehrin ünlü meydanı Place D‘Armes trafiğe kapalı, bir çok ağaçla süslenmiş sonderece canlı ve renkli bir alan. Özellikle yaz aylarında restoranlar ve kafelerin kaldırımlara koydukları masalarında, açık hava konserlerini dinlemek, meydanda kurulan pazarlardan alışveriş yapmak son derece keyifli. Yakın civarda bulunan görkemli belediye binası ve Dicks-Lentz heykeli dikkatinizden kaçmayacaktır.

 

Şehrin üst ve alt bölümleri dar ve kıvrılarak inen sevimli sokaklarla birleşmekte, oldukça küçük bir şehir olman Lüksemburg‘u yürüyerek gezmek en keyifli seçenek.

 

Korumaya alınmış olan tarihi bölge şehri keşfetmek için ideal bir başlangıç noktası olabilir. Tarihi eserleri, kafe ve restoranları, ev sahipliği yaptığı festival ve şenlikleri ile, harikulade manzaraları ile her metrekaresinde fotoğraflayacak bir malzeme barındıran son derece renkli bir bölge.

 

Bu tarihi bölgede bulunan ve mimarisi ile dikkat çeken Büyük Dük Sarayı 1500‘lü yıllarda yapılmış ve şu anda diplomatik ziyaretlerin kabul edildiği, Grandük resmi ikametgahı olarak hizmet vermekte. Lüksemburg Tarih  Müzesi‘nde, şehrin tarihi ve kentsel gelişimi ile ilgili koleksiyon ve görsel sunumlar dışında çağdaş sanatçıların eserleri de sergilenmekte. Ülkenin en büyük müzesi olan Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi‘nde ise Roma ve Ortaçağ dönemlerine ait eserlerin yanısıra cam sanatı örnekleri ve süsleme sanatından örnekler sergilenmekte.

 

Sehirde bulunan diğer turistik noktalardan Modern Sanat Müzesi, bir çok yerli ve yabancı çağdaş sanatçının eserlerini sergilemekte, Askeri Tarih Müzesi, tahmin edilebileceği gibi silah ve askeri techizatları barındırıyor. Notre Dame Katedrali ise Gotik mimarisiyle dikkat çekiyor.

 

Chemin De La Corniche, şehrin panoramik görüntüsü ve Alzette vadileri ve Grund bölgesinin muhteşem manzarasına sahip, olağanüstü keyifli bir yürüyüş yoludur. Wenzel Walk Mahallesi ise yaklaşık bin yıllık bir geçmişe sahip, Lüksemburg‘un en eski mahallelerinden biri. Geniş bir Alana yayılmış olan ve mutlaka görülmesi gereken bir bir bölge olan Wenzel‘de tarihi birçok yapı, kale, köprüler, kuleler, tüneller ilginizi çekecektir.

 

Hareketli bir gece hayatına da sahip olan Lüksemburg şehrinde, yemek konusunda hiç sorun yaşamayacağınızı söylemek mümkün. Türk kebapçılarına rastlayacağınız şehrin yerel mutfağında Alman, Fransız ve Belçika etkisi görülmekte. Son derece lezzetli pasta ve kek çeşitlerini, ünlü şaraplarını ve Cremon adını verdikleri içkiyi denemenizi tavsiye ederiz. Şehirde Sonbaharda yapılan üzüm ve şarap festivalleri de görülmeye değer.

 

Lüksemburg hakkında söylenecek çok şey var, mutlaka görülmesi gereken rüya şehirlerden biri bu küçük, buram buram tarih kokan modern şehir. Ben de Lüksemburg‘da harika bir deneyim yaşamak istiyorum diyorsanız, hemen Skyscanner‘ın size sunacağı, en uygun Lüksemburg uçak bileti seçeneklerinden biriyle bu masala uçabilirsiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lüksemburg yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Lüksemburg şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Lüksemburg.
Delta, Qatar Airways, KLM Cityhopper, KLM, Singapore Airlines, Volotea, Alitalia CityLiner ve Alitalia, Lüksemburg yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Lüksemburg yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.