Harita

St. Petersburg Uçak Bileti Fiyatları

Roman kahramanlarının şehri St.Petersburg, Rusya’nın Avrupa’ya açılan kapısı olarak da bilinir. Bu yüzden de St. Petersburg Rusya’da sıkça görülebilen mimari dışında ve rivayete göre Venedik ve Roma sentezi olarak düşünülerek tasarlanmış bir mimariye sahip. Şehir 200 yıl Rus Çarlığının başkentliğini yapmış Baltık Denizi Neva Nehri üzerinde 42 ada üzerine yayılmıştır. Bu köprüler, kanallar, zarif binalar kenti kültürel bir merkez olmasıyla da oldukça önemlidir. Birçok ünlü Rus klasiğinde adı geçen şehir romanlara esin kaynağı olacak kadar büyülü ve romantiktir. Yaz aylarında uzun beyaz geceler , kalbinizi yerinden hoplatacak güzelliktedir.

Kalabalık şehir trafiğinden sıkılmamanız için uzun mesafelerde metro, merkezde yapacağınız gezintiler için ise yürümenizi tavsiye ediyoruz. Ünlü Hermitage Müzesi çarların geniş özel sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapar ve dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Dünyanın en çok müzesine bu şehirde rastlanır. Aklınıza gelebilecek her tarzda müzeye sahip şehir ,klasik müzik konserleri , tiyatro ve bale gösterileriyle kültür ve sanat alanında eşi ve benzerine zor rastlanır bir etkinlikler kentidir. Ayrıca Petergof parkı, Rusya Devlet Müzesi, Petropavlovskaya Krepost ilk görmeniz gereken yerler arasında. Geniş bulvarları, dingin suları, köprüleri ve kanallarıyla bu şehri unutamayacaksınız.

En büyük caddelerinden biri olan Nevskiy caddesi birçok alış-veriş merkezi, park, kafe ve restoran, gece kulübünü barındırmaktadır. Hızlı ve eğlenceli bir gece hayatı için şehir biçilmiş kaftan. Şehir her anlamda sizi doyuracaktır.

St. Petersburg’u karadan veya nehirden izleme imkânına sahipsiniz. Neva nehri üzerinde irili ufaklı gezinti tekneleriyle yapacağınız gündüz veya gece gezileri sizi klasik Rus romanlarının atmosferine taşıyacaktır.

Rüyalarınızın kentine uçmak artık çok kolay. Dilediğiniz zaman aralığı için Skyscanner’dan seçeceğiniz bir bilet sizi ucuz ve en güvenilir şekliyle bu köprüler ve kanallar şehrine ulaştıracaktır.

Klasik romanın babası olarak da adlandırılan Dostoyevski’nin şehri St. Petersburg’un ruhunu hissetmek için en güzel yol köprüler ve kanallar arasında gezinmek. St. Isaac Meydanı, Kazan Katedrali ve Kandaki Diriliş Katedrali görülecekler arasında. Karısının onurunu korumak için girdiği bir düelloda yaşamını yitiren ünlü şair Puşkin’in romantizmini sokak müzisyenlerinin verdiği müzik ziyafetinde, güzel bir Rus kadının gözlerinde rastlayabilirsiniz.

St.Petersburg’a ucuz uçak biletini bulmak için Skyscanner’da 600 ün üzerinde havayolunun sunduğu fiyatları kıyaslayın. Hem paradan, hem de zamandan tasarruf edin. Skyscanner’in kullanımı basit, hızlı ve ücretsizdir.

Rus mutfağında buğday, yulaf ve darı başlıca kullanılan malzemeler. Noel hindisi, buğday Kasha, kızartmalar, domuz eti, rengeyiği eti kızartması, ekşi soslu sıcak çorbalar, tuzlu mantar, kızartılmış ördek eti ve etli jöleli Pelmeni, kentin başlıca lezzetlerindendir.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

St. Petersburg Pulkovo yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.