Harita

Lourdes Uçak Bileti

Fransa’da Pirene Bölgesinde bir şehir olan Lourdes, Katolik inancına sahip insanlar için önemli haç merkezlerinden biridir. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği kentte, hastaların, sakatların iyileştiği ve Meryem Ana’nın Lourdes’te 18 kez görüldüğüne dair inanç oldukça güçlüdür. Mistik bir kent olan Lourdes dini amaçlı olduğu kadar kültürel amaçlı geziler için de sık uğranılan bir Fransız kentidir. Kent nehir tarafında bulunan uluslararası bölümü ve ruhani dünyaya ait mekânlarıyla Fransız (Domaine veya Sanctuaries olarak da bilinir) bölümü olarak iki bölümden oluşmaktadır. Türkiye’den direkt uçuşun yapılmadığı kente Paris aktarmalı olarak ulaşmanız mümkün. Tarbes-Lourdes Havaalanı kent merkezinden otobüsle 20 dakikalık uzaklıktadır. Lourdes kent merkezinde sokakların birçoğu araçlar için tek yönlü olarak kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise sokakların çoğunun yalnızca yaya trafiğine açık olmasıdır. Tek yönlü trafik kent merkezini adres bulma açısından karmaşık hale getirdiğinden bu bölgeyi yürüyerek çok daha kolay keşfedeceğinizi not olarak eklemek isteriz.

Aziz Bernadette’nin Meryem Anayı gördüğü kutsal alan Grotto’yu mutlaka ziyaret ediniz. Göreceğiniz kalabalık, dünyanın her yerinden gelen değişik lisanda dua eden insan kalabalığına şaşıracaksınız. Katolikler için hac alanı olan bölgede, Berdadette’nin yaşadığı eski ev, birkaç müze ve en ilginci tamamı yer altında inşa edilen Aziz Pius X Bazilikasını mutlaka ziyaret ediniz. Kutsal alanlar mimari açıdan ilginizi fazlasıyla çekecek niteliktedir. Aziz Pius X kilisesinde Pazar ayinleri 6 dilden aynı anda ilahiler söylenerek gerçekleştiriliyor. Oldukça etkileyici ve mistik ayini kaçırmamak için, kilisede erkenden yer kapmaya bakın. Akşamları mum ışığında düzenlenen dini törenleri kaçırmayın. Her gün öğleden sonraları yer altı kilisesinde hasta ve sakatların iyileşmesine yönelik düzenlenen dua törenleri mistik dünyaya ve değişik kültürlere meraklı gezginler için kaçırılmayacak özellikte. Bu törenleri kaçırmayınız. Eğer seyahatiniz için bir araba kiraladıysanız, bir gününüzü muhteşem Pirenelerden, Pont d’Espagne, Gavarnie veya Col de Tourmet’e gitmek için ayırınız. Birbirinden güzel dağ ve vadi manzaraları sunan bölgede, yürüyüş yapmak için mükemmel parkurlar bulunmakta. Tepede gördüğünüz tarihi şatoyu ziyaret etmek için verdiğiniz molada doğanın, manzaranın keyfini çıkarın.

Kent merkezinde, kutsal alanlarda bulunan hediyelik eşya satan mağazalarda mum, tespih, kutsal alanlara ait broşür ve fotoğrafları cüzi miktarlar karşılığında satın alabilirsiniz. Katolik dünyası açısından oldukça önemli bir kent olan Lourdes kültürel gezi sevenler için oldukça değişik bir atmosfer vaat ediyor.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lourdes yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.