Harita

Los Angeles Uçak Bileti Fiyatları

Los Angeles, Amerika’nın batı sahilinde yani Pasifik Okyanusu kıyısında çok geniş bir alana yayıldığı için gezdikçe bitmeyen bir şehir aslında. Malibu ve Santa Monica plajlarından okyanusun serin sularıyla kucaklaşmak istiyorsanız rotanız Los Angeles. Hava şartlarının her mevsim uygun olması nedeniyle her mevsim ziyaret edebileceğiniz bu büyük şehri Skyscanner aracılığıyla alacağınız ve sizin için yüzlerce havayolunu tarayarak bulacağımız seyahat olanaklarıyla keşfetmeye ne dersiniz?

Hollywood bulvarında sizin sevdiğiniz sinema starlarının yıldızını aramak ve uzun bir yürüyüş yapmak, bu arada alışverişin de tadını çıkarmak Los Angeles’ta yapabileceğiniz yüzlerce şeyden biri. Hollywood tepelerinden şehri seyretmek en az Griffith Park’tan seyretmek kadar güzel. Park’a gitmişken Los Angeles Observatory’yi ziyaret etmeyi unutmayın. Bu çok özel gözlemevinde dünyanın sayılı dev teleskoplarıyla gökyüzüne bakmak tek kelimeyle harika.

Gün içinde bol günışığından yorulmuş gözlerinizi Getty müzesinin modern sanat eserleriyle dinlendirmek iyi bir fikir olabilir. Veya çok arzu ederseniz ünlülerin alışveriş ettiği Rodeo Drive’daki mağaza vitrinlerinde. Ama bu şehir ziyaretçilerine inanılmaz müzeler sunuyor. Doğa tarihi, sinema ve elbette Los Angeles Modern Sanatlar Müzesi de sizi koleksiyonununa hayran bırakacak yerlerden. Los Angeles, New York’taki Broadway sahnelerinin ününe sahip olmasa da tiyatroseverlerin mutlaka görmesi gereken bir tiyatro kültürüne de sahip. Wiltshire Bulvarındaki tiyatrolardan veya kentin daha saklı köşelerinde barınan bağımsız kumpanyalardan bir şeyler seyretmek de kentin sayısız sinema salonlarında ister yeni ister klasik bazı filmeri görmek de son derece eğlenceli. Kendine dünyanın eğlence merkezi gibi bir isim yakıştırdığına göre Los Angeles’ta en iyi yapılacak şey eğlenmek. Öyleyse Disneyland ve Magiz Mountain gibi tema parlarına gitmek gerek. Ama bunlardan evvel sinemayı seven veya sevmeyen herkesin gönlünce eğlenebileceği Universal Studios Park’tan bahsetmeliyiz. Her yaştan konuklarını mikemmel bir şekilde ağırlayan Universal Studios tema parkı hepimizin bildiği filmlerin içine taşıyor bizi. Parkın Hollywood sinema tarihi hakkında gayet öğretici bir boyutu olduğunu ekleyelim. Yok eğer bu tür parklardan zevk almıyorsanız Universal City Walk’a katılıp daha sakin ama yine film ve müzikle dolu bir gün geçirmeniz de mümkün. Tüm bu aktiviteleri yapmak için bir arabaya ihtiyacınız olabilir. Çünkü Los Angeles toplu taşım araçları yönünden diğer ABD kentleri kadar elverişli değil. Bunun birinci nedeni çok büyük bir alana yayılmış olması. Yine de şehrin kalbi olan Downtown Los Angeles Area, Chinatown gibi yerlere toplu taşımla ulaşmak son derece keyifli. Buralarda değişik tatlar denemk için sayısız fırsat var. Şehir nüfusunun yarısını hispanik kökenli insanlar oluşturduğu için Los Angeles’ta ikinci bir dil gibi karşınıza ispanyolca çıkacak. Bu haliyle çok daha ilginç bir kimlik kazanmış olan Los Angeles ismine yakışır şekilde sizi ispanyolca da karşılayacak ve emin olun seyahatinize farklı bir tat katacak. Güneşin her daim parladığı bu hareketli kenti görmeye değer.

TC vatandaşları ABD’ye gitmeden önce vize almak zorunda olduklarından ziyaretinizi planlamak için ABD büyükelçiliği veya konsolosluklarının web sayfalarını mutlaka kontrol edin. Kalanını da Skyscanner’a bırakın.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Los Angeles Uluslararası yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Los Angeles şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: Los Angeles Uluslararası ve Los Angeles Whiteman.
Gulf Air, Norwegian, GOL Linhas Aéreas, Azul Airlines, Thai Airways, Garuda Indonesia, Avianca ve Austrian Airlines, Los Angeles Uluslararası yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Nisan, Los Angeles Uluslararası yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.