Harita

Kuala Lumpur Uçak Bileti Fiyatları

Malezya’nın en kalabalık kenti ve başkenti olan Kuala Lumpur Malay, Çin ve Hint nüfusun bir arada yaşadığı kozmopolit ve çok hızlı gelişen bir kenttir. Dünyanın en yüksek yapılarından olan görkemli Petronas İkiz Kuleleri ve dünyanın dördüncü en yüksek binası Menara Kuala Lumpur bu güzel, modern ve canlı kentte bulunmaktadır. THY ve Malezya Havayollarının Türkiye’den Kuala Lumpur’a direkt seferleri mevcuttur. Uçuş süresi yaklaşık olarak 10 saat 45 dakikadır.  Malezya’nın Türk vatandaşlarından vize talep etmediğini hatırlatmak isteriz. Tropikal iklim özellikleri görülen kentte sıcaklıklar yıllık ortalama 23 ile 33 derece arasında değişir. Yağışların diğer aylara göre daha az görüldüğü Ocak-Şubat ayları kenti ziyaret için en ideal zamanlardır. Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı şehrin 40 km dışındadır. Havaalanından kent merkezine ulaşmak için tren hem hızlı hem de en ucuz ulaşım aracıdır. Kentte ulaşım ileri teknolojiyle donatılmış raylı sistemlerle sistemli bir şekilde sağlanmaktadır.

Modern kent hayatı, gökyüzüne uzanan gökdelenler, geceleri ışıl ışıl parlayan caddeler, modern alışveriş merkezlerinin yanı sıra küçük otantik mağazalar, hızlı kent hayatının yanı başında bulunan yağmur ormanları ve özenle korunan doğal çevre Kuala Lumpur’un tezatlıkları olarak görünse de, bu kentin en can alıcı özelliği. Kuala Lumpur Güney Asya’nın cazibe merkezlerinden biri olarak her yıl milyonlarca turist çekmekte. Kent içinde bulunan yüksek binaların bile çiçeklerle donatılmış olması kente “bahçe kent” denmesinin bir nedeni. Diğer nedenler ise; Amber’inden Orkidesine kadar mis kokulu çiçekleriyle Göl Bahçeleri, Kelebek, Geyik ve Kuş Parklarıyla egzotik ve tropik bahçeler. Kelebeklerin arasında kendinizi büyülenmiş ve bir başka dünyada hissedeceksiniz. KL’nin zengin kültürel tarihinin izlerini sürmek isteyenler Sze Ya Tapınağı ve Sri Mahamariamman Tapınaklarını görebilir bu rotayı Milli Tarih Müzesinde sonlandırabilirler. Medreke Meydanı ve Çin Mahallesi de görmenizi önerdiğimiz bölgeler. Sulan Abdul Samet Binası, Jamek Cami, Negara Cami İslamiyet sonrası eserler arasındadır ve mutlaka görülmesi gerekmektedir. Doğal parklarının yanı sıra dünyaca ünlü peyzaj mimarlarının tasarımı olan parklarıyla da kentin ekolojik çeşitliliği kent merkezinin her noktasına özenle ulaştırılmıştır. KLCC ve Senfoni park bu konuda görülmesi gereken örnekleridir.

Alışveriş cenneti olan Kuala Lumpur’da yüksek kaliteli ürünlere AVM ve semt pazarlarında, dükkânlarda ve gece pazarlarında kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu çok hareketli kentin gece hayatı da çok renkli,  parçası olmaktan büyük keyif alabilirsiniz. Kentte ki etnik çeşitlilik mutfağına da aynı oranda yansımış. Soslu, baharatlı yemeklerin ağırlıkta olduğu Malezya Mutfağı, Çin ve Hint Mutfaklarından oldukça etkilenmiş. Rendang Tong denemenizi önerebileceğimiz lezzetlerden yalnızca biri. Köri ve Hindistan cevizi en sık kullanılan malzemeler. Malezya mutfağını denemekten çekinmeyin, pişman olmazsınız. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kuala Lumpur yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.