Harita

Kars Uçak Bileti Fiyatları

Skyscanner sayesinde ucuz Kars uçak bileti bulmak tahmin ettiğinizden de daha kolay hale geldi. Türkiye’nin doğu sınırında yer alan Kars, ulaşım imkânlarını hava yolu alternatifi ile genişletmiştir. 2015 yılında yeniden düzenlenen Kars Harakani Havaalanı sayesinde İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere hızlı ulaşım sağlanmıştır. Türkiye’nin doğu ucunda yer alan Kars, uçak bileti fiyatlarının ucuzlaması ile günümüzde daha kolay ulaşılabilir bir destinasyon haline de gelmiştir.

Kars’ta Görülecek Yerler

Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un “Kar” isimli kitabına da konu olan Kars, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve kendine has yapısıyla bilinmektedir. Yavaş şehir standartlarını koruyan ve kendine has mimari stili ile ziyaretçilerini büyüleyen Kars, aynı zamanda Rus ve Gürcü etkisinin yoğun olarak görüldüğü şehirler arasında da yer almaktadır. Kuzey Doğu Anadolu’da bulunan Kars, Ermenistan sınırına kırk beş, Gürcistan’a ise altmış beş kilometre uzaklıktadır. Tarih boyunca, Ermeni, Moğol, Selçuklu, Pers ve Osmanlı egemenliklerine giren kentte bu farklı uygarlıkların ayak izlerini görmek mümkündür. Bunun için Kars Müzesi'ne bir göz atmanız yeterli olacaktır.

Kars, yerel bir turizm destinasyonu olma yolunda ilerleyen şirin bir kenttir. Ani Harabeleri ve 12 Havariler Kilisesi olarak da bilinen Kümbet Camii, şehirde en çok rağbet gören turistik yerlerdir. Kars ziyaretçilerine gezilecek yerler açısından çok uzun bir liste sunar. Şehirde, Gürcü, Yunan, Ermeni ve Türk Kültürlerinin özelikleri görülse de 19. yüzyılın ortalarından itibaren Rus mimarisine ait eserler şehre yeni bir görünüm katmıştır. 12. yüzyılda Selçuklular tarafından kurulan Kars Kalesi ise şehrin en önemli turistik noktaları arasında yer alır. Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile göz dolduran Kars’ta ziyaret edebileceğiniz çok sayıda tarihi kilise ve cami de bulunmaktadır.

Kars Yemekleri

Doğal güzellikleriyle bilinen Kars, birbirinden leziz yemekleri ile de nam salmıştır. Kars mutfağında hamur işleri ve et yemekleri oldukça yaygındır. Kaşar peyniri ve balıyla ünlü şehirde; haşıl, katmer, hangel, erişte pilavı gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Kars ekonomisi ise ağırlıklı olarak tarıma ve hayvancılığa dayanmaktadır. Büyükbaş hayvancılık ve kaz yetiştiriciliği, şehir ekonomisi içinde büyük bir yere sahiptir.

Kars küçük bir kent için çok sayıda festivale de ev sahipliği yapmaktadır. “Kars Kafkas Kültürleri Festivali”, “Uluslararası Altın Kaz Film Festivali” ve “Murat Çobanoğlu Aşıklar Bayramı” şehrin en bilinen festivalleri arasındadır.

Ucuz Kars Uçak Bileti

Skyscanner, tüm hava yollarının ve seyahat acentalarının uçak biletlerini, sizin için zaman ve fiyat bazında karşılaştırır. Böylelikle bilet fiyatlarını detaylı bir şekilde tarayarak en uygun uçak biletini rahatlıkla bulabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir ücret veya komisyon ödemenize de gerek kalmaz. Hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Skyscanner üzerinden arama yaparak hızlıca uçak bileti satın alabilirsiniz. Kars uçak bileti satın almak için uygun uçuş rotalarını pratik bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Skyscanner web sitesi ve mobil uygulaması ile en ucuz Kars uçak bileti satın almak için fiyat alarmı da oluşturabilirsiniz. Böylece şehir için uçak bileti fiyatının düştüğü bilgisini e-posta yolu ile edinebilir, en uygun uçak biletini alabilirsiniz.

Skyscanner mobil uygulaması ya da web sitesi aracılığıyla bir çok araç kiralama firmasına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanarak ihtiyacınıza en uygun otomobili kısa veya uzun vadeli olarak kiralama imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Skyscanner’ı kullanarak Kars şehrinde yer alan otelleri bulabilir, butik ya da şehir otelleri arasından herhangi birini seçebilirsiniz. Kars Havalimanı çevresinde veya şehir merkezinde yer alan otelleri detaylı olarak inceleyebilir, uygun fiyat seçenekleri ile otel rezervasyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yazı Tarihi Eylül 2017

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kars yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Kars şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Kars.
Pegasus Airlines, Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve SunExpress, Kars yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Nisan, Kars yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.