Harita

Kore (Güney) Uçak Bileti Fiyatları

Güney Kore Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bulun

Türkiye'den Güney Kore'nin en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Seul başta olmak üzere pek çok şehre uçuşlar bulunmaktadır. Skyscannerın kullanıcı dostu arayüzünü kullanarak Güney Kore uçak bileti bulabilirsiniz. Esnek uçuş tarihleriniz için tüm ayı veya yılı filtreleyebileceğiniz gibi yalnızca aktarmasız uçuşlar seçeneğini tıklayarak doğrudan uçuşları da kolaylıkla görebilirsiniz.

Güney Kore Seyahatinizi Planlayın

Son dönemde Türk turistlerin gözde seyahat rotası haline gelen Güney Kore uçak bileti fiyatlarına Skyscanner üzerinden ulaşarak dilediğiniz şehri dilediğiniz zaman ziyaret edebilir, üstelik Skyscannerın fiyat alarmı özelliği sayesinde detaylı arama yaptıktan sonra belirlediğiniz güzergâh için ekranın sol üst köşesinde yer alan “fiyat alarmı” butonunu kullanabilirsiniz. Fiyat alarmı oluşturarak ileri bir tarih için uçmayı planladığınız lokasyonlara dair fiyat değişiklik bilgilerini anında e-posta aracılığıyla alabilirsiniz. Skyscanner mobil uygulamasını akıllı cep telefonunuza indirerek mobil platform üzerinden en ucuz biletlere hızlıca erişebilirsiniz. Ünlü tatil rotaları veya tarihi şehirler gibi bilgilendirici içeriklere göz atarak tatil planlarınızı önceden şekillendirebilirsiniz. Satın alacağınız uçak biletine uygun fiyata ve zahmetsizce sahip olabilirsiniz.

Konaklama – Otel Araştırması Yapın

Skyscanner ile hem Kore ucuz uçak bileti alabilir hem de şehir merkezleri ya da havaalanları çevresinde yer alan otellere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şehir içinde daha rahat hareket edebilmek için araç kiralamanız size zaman kazandıracaktır.

Güney Kore Hakkında Daha Fazla Bilgi

Türkiye ve Güney Kore ilişkilerinin tarihi Kore Savaşı ile başlatılsa da Türkler ve Koreliler arasındaki bağlar Orta Asya'ya kadar uzanmaktadır. Asya'nın doğu ve batı uçlarındaki iki toplum o dönemde Çin etkisine karşı ortak hareket etmekteydi. Kore Savaşı sırasında ise Türkiye 5 binden fazla asker göndermiş ve 700'den fazla asker şehit düşmüştür. Savaş sırasında Türk askerlerinin Kore kültürüne yakınlık göstermesi, iki halk arasında tekrar bir kaynaşma ortamı hazırlamıştır.

Güney Kore'de Türkiye "kardeş ülke" olarak adlandırılır ve Türk vatandaşlarının dünya üzerinde en çok saygı gördüğü güvenle seyahat edilebilecek ülkelerden biridir. 2002 Dünya Kupası sırasındaki 3.lük maçında karşı karşıya gelen Güney Kore ile Türkiye milli takımları arasındaki karşılaşmada kardeşlik havası hâkim olmuş Güney Koreli taraftarlar kendi bayraklarının yanı sıra büyük bir Türk bayrağı da açıp dalgalandırmışlardır. Savaş sonrası dönemde Güney Kore, Batılı bir refah devleti kurmuş ve giderek güçlenmiş bu durum iki ülke ilişkilerine olumlu yansımıştır. İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla Kore kültürü popülaritesini dünya çapında arttırmıştır. Hallyu adı verilen bu etkiyle Kore dizileri, filmleri, müzik, yemek ve dili dünya geneline ihraç edilmeye başlanmıştır.

Güney Kore'ye Uçan Hava Yolu Şirketleri

Türkiye'den Güney Kore'ye direkt uçuşu olan üç havayolu şirketi bulunmaktadır. Türk Havayolları, Kore Havayolları, Asiana Havayolları. Aktarmalı olarak gelebileceğiniz belli başlı havayolları ise Malezya Havayolları, Emirates Airlines, Singapur Havayolları, Özbek Havayolları, KLM ve AIR France'dir. Bu havayollarının hepsinin adresi Seul’daki Incheon Havaalanı’dır. Güney Kore, Türkiye vatandaşları için, 90 güne kadar olan ziyaretlerde ve transit geçişlerde vize şartı aramamaktadır. Karşılıklı anlaşma gereği pasaport gösterimi ülkeye girişte yeterli olurken halihazırda İstanbul'dan sadece Seul'e doğrudan uçuş imkânı bulunmaktadır.

Güney Kore'ye Ne Zaman Gidilir?

Kore'de ilkbahar ve sonbahar mevsimleri ziyaret için en ideal dönemlerdir. Özellikle nisan ayının ilk yarısı ile sonbaharda her taraf rengarenk olur. Temmuz ayının ikinci yarısından ağustos sonuna kadar hem rutubetli hem de sıcak, yağmurlu bir hava hakimdir. Ocak ayından şubat ortalarına kadar ise soğuk, kuru, karlı bir hava hakimdir.

Havalimanına Vardıktan Sonra Şehir İçine Ulaşım

Daha kolay seyahet etmek ve zaman kazanmak için araba kiralama hizmetini de Skyscanner aracılığı ile tamamlayabilir, ülke içinde dilediğiniz noktaya konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Güney Kore başkenti Seul zamanında İstanbul gibi imparatorluk merkezi olduğu için çok sayıda saray bulunmaktadır. Gyeongbok-gung, Changdeok-gung gibi kendine özgü mimariye sahip saraylardan bazılarıdır. Bunun yanı sıra Olimpik Park ve tapınaklar (Jongmyo) bulunmaktadır. Inwang dağında Budist ve Şaman Guksadang Tapınakları gezilebilirken Dünya Komedi Fuarı, Namdaemun Kapısı, Seodaemun hapishanesi, Namsan Kulesi, Kore Ulusal Müzesi dünyanın dört bir yanından turistleri ağırlamaktadır. Şarkılara konu olmuş Seul'un yeni ve zengin bölgesi Gangnam da son dönemde oldukça meşhurdur. Cheonan’da Kore Bağımsızlık Müzesi gezilebilirken Kore yarımadasının güney ucunda bulunan adeta Hawai'yi andıran Jeju Adası en gözde tatil mekanlarından biridir. Busan şehrinde bulunan Birleşmiş Milletler Kore Savaşı Şehitliği'ni ziyaret ederek burada şehit düşen Türk askerleri için yapılmış anıtı da görebilirsiniz.

Güney Kore'den Ne Alınır?

Gelişmiş teknolojisinin yanında Kore'nin öne çıktığı sektörlerden biri de kozmetiktir. Anti-aging yüz ürünleri ve maskeleri gibi pek çok ürün satın alabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan pilav yapma makinesi uygun fiyata bulunabileceği gibi tabletler de uygun fiyata bulunabilir. Hediyelik olarak Kore'nin geleneksel el sanatları ürünleri yelpazeler, ahşap maskeler, sedef kaplama ürünler satın alabilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Ekim 2017 tarihinde geçerlidir."

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.