Harita

Kişinev Uçak Bileti

Dağılan Sovyetler Birliği`nin eski bir üyesi olan Moldova'nın başkenti olan Kişinev bir uçak bileti mesafede, dünyaca ünlü şarapları,bembeyaz yapıları, yemyeşil ve eşsiz manzarası ile sizi bekliyor.

Ünlü Moldova şaraplarının kaynağı olan üzüm bağları Kişinev çevresinde yetişmektedir. Şehrin birçok yerinde bulunan şarap mahzenlerinin en büyüğü Kişinev’e 20 kilometre mesafede, Kirikova’da, yerin yaklaşık 80 metre altında, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş dev bir mahzen. Son 50 yıldır şarap mahzeni olarak kullanılmakta olan bu mahzende uzunlukları 60 kilometreyi aşan tüneller bulunmakta. Bu eski maden 350 milyon litre şarap depolama kapasitesine sahip ve neredeyse Avrupa`nın en büyük şarap mahzeni. Turizm açısından da şehre getirisi yüksek olan bu mahzen ziyarete açık ve araba ile inmek mümkün. Şarap üretim ve depolama evrelerinin izlendiği bu turlara mahzende ki labirentlerden dolayı rehbersiz katilmak oldukça zor.

Geniş bulvarları,gölleri ve yeşilin binbir tonunu görebileceğiniz parkları ile doğanın tüm canlılığını koruduğu nefes alabileceğiniz bir şehir. Tıpkı İstanbul gibi yedi tepeli bir şehir olan Kişinev,Ankara’yla kardeş kent ilan edilmiştir. Doğasının yanında bir çok sanat ve kültür mekanları ile de dikkat çekiyor. Sovyet döneminin tek müzik ve folklor tiyatrosu`na sahip olan şehirde opera, tiyatro ve konser salonlar da mevcut. Şehrin ana caddesi diyebileceğimiz Stefan Cel Mare caddesi ve çevresinde yapacağınız keyifli bir yürüyüş, Kişinev`in tarihi eserlerinin büyük bölümünü görme imkanı verecektir. 19. yüzyıldan kalma St.Tiron Katedrali, Valilik, Parlamento, Ulusal Tiyatro, Ulusal Arkeoloji ve Tarih Müzesi de ziyaret edilmeye değer. Şehir merkezindeki bir park alanında bulunan Nasterea Domnului Katedrali, 1836 tarihinden kalma çan kulesi ile ilginizi çekebilecek bir yapı, ünlü Rus yazar Puşkin’in yaşamının bir bölümünü geçirdiği ev görebileceğiniz mekanlar arasında. Doğa gezileri için ise Valea Moridor Gölü`nde bir bot gezintisi tüm seyahatinize deger.Şehri ziyaret için en uygun zaman Nisan-Ekim arasıdır.

Moldova ile Türkiye arasındaki sıkı ticari bağların yansımalarını Kişinev`de de görmek mümkün. Tüm Moldova`da 230 Türk firması bulunurken Kişinev`de de Türk iş adamları tarafından yaptırılan kolej ve modern benzin istasyonu mevcut. Şehirde Türk'lere veya Türkçe konuşan birçok Romen ve Moldovalı'ya rastlamak mümkün.

Yemek konusunda Türk yemek kültürünü de görebileceğiniz Kişinev`de Rus ve Ukrayna mutfakları yaygın. Mısır unu, tereyağı ve kaşardan yapılan mamaliga`yı ve bir börek çeşidi olan placenta`yı deneyebilirsiniz.

Moldova genelinde ulaşım demiryolu ve Diyester Irmağı yoluyla sağlanmakta, ülkenin tek havaalanı Kişinev`de bulunmaktadır. Kişinev Havaalanına hergün İstanbul`dan karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Şehre seyahatinizde sadece Kişinev uçak bileti almanız yeterli, vize işlemleri için uğraşmanıza gerek yok vizenizi havaalanında girişte alabilirsiniz.

Bütün bu özelliklerden sonra Kişinev bir ziyareti haketmiyor mu?  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kişinev yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Kişinev şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Kişinev.
Fly One, TAROM, Aeroflot, Air France, Air Moldova, S7 Airlines, Alitalia ve Ukraine International, Kişinev yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Kişinev yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.