Harita

İstanköy Uçak Bileti Fiyatları

Dünyanın her yönüne yapılan uçuşlar arasında tarama yaparak size en uygun uçak biletini bulmanızı sağlayan Skyscanner, İstanköy tatiliniz için de vereceği ipuçlarıyla en büyük yardımcınız.

 

Modern tıbbın babası Hipokrat‘ın doğum yeri olarak bilinen İstanköy ya da bilinen diğer adıyla Kos Adası, oldukça eski bir mitolojik tarihi olan, Yunanistan‘a sahip On iki adaların en büyüğüdür.

 

Gökova Körfezi‘nin yanında ve Bodrum‘a yaklaşık 20 dakikalık bir mesafede bulunan İstanköy, bir dağ zincirinin antik çağda deprem nedeniyle oluşan çökmelerden sonra anakaradan ayrılmış olan parçasıdır.

 

Mitolojik Yunan, Osmanlı, Bizans ve Venedik dönemlerinden kalma birçok tarihi eserleri, harikulade doğası, rüya gibi gözalabildiğine uzanan plajları, hareketli ve renkli gece hayatı ile parlayan bir tatil destinasyonu.

 

Ada’nın simgesi haline gelen ancak neden bu adın verildiğine dair kesin bilgi bulunamayan  ünlü Hipokrat Ağacı, ada merkezinde selamlamakta ziyaretçilerini. Ayrıca Hipokrat Müzesi ve eski çağlarda Hipokrat‘ın bir şifa tapınağı olarak kurmuş olduğu Asklepion harabeleri turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerdir. Limandaki kalenin yanından kalkan bir trenle dünyanın ilk hastanesi olan Asklepieion’a gitmeniz mümkün, tren bir Türk mahallesi olan Platani’den de geçmektedir.

 

Turizmin oldukça geliştiği adaya girişte, şiirlere konu olan beyaz badanalı evleri ve limanda bulunan 14. yüzyılda inşa edilmiş olan Şövalyeler Kalesi karşılar sizi. Yunan müziğinin duyulduğu tavernaları ve muhteşem gece manzarası ile liman bölgesi vakit geçirmek için oldukça güzel bir mekan.

 

Adanın tarihi binalarından olan Casa Romana eski bir Roma villası, otuza yakın oda ve üç yüzme havuzu, yerlerde hayvan motifli moziklerlerin bulunduğu 1800 yıllık yapı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri,  ayrıca  Antimachia köyünde bulunan Bizans dönemine ait kale de önemli tarihi yapılar arasında.

 

Antik çağda kentin ticaret ve yönetim merkezi olan Agora, tarihi bir Pazar yeri, hemen yanındaki Eleftherias Meydanı’nında bulunan Arkeoloji Müzesinde Yunan  ve Roma uygarlıklarına ait koleksiyonlar sergilenmekte. Yorgunluğunuzu atmak için Eleftherias Meydanı‘nda bulunan kafelerde keyifli bir mola verebilirsiniz.

 

Yunanlılarla birlikte adada Türk azınlık da bulunmakta ve mimarileriyle dikkat çeken kilise ve katedralin yanısıra  Platani‘de ve İstanköy merkezinde olmak üzere adada iki cami bulunmaktadır. Artık dini amaçla kullanılmayan Sinagog ise tüm dini sembolleri korunarak restore edilmiş ve şu anda çeşitli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Yeşilliği ile ünlü ve  yüzen bahçe olarak da bilinen Istanköy‘de çevreyi dolaşmanın en keyifli yolu bisiklet kullanmak, nefis manzaralar eşliğinde hem görülmesi gereken yerleri ziyaret edebilir, hem de her  noktaya uğrayarak adayı gönlünüzce keşfedebilirsiniz.

 

Dikaios dağında yer alan ve yemyeşil bir köy olan Zia Köyü büyüleyici bir doğal güzelliğe sahip. Thermes bölgesi termal suları ile bilinirken, eski bir balıkçı köyü olan Kardamena bugün harika plajları ve  hareketli gece hayatı ile turistleri çekmektedir.

 

Kendinizi çok da yabancı hissetmeyeceğiniz kapı komşusu bir tatil destinasyonu olan İstanköy‘de alışveriş, yemek ve konaklama konusunda oldukça geniş bir yelpazede bir çok seçenek sunulmakta.  Bir çok Türk restoranı ve mağazası bulabileceğiniz adada, her an  türkçe konuşabileceğiniz birileri ile karşılaşmanız mümkün.

 

Yunanistan yönüne yapılan seyahatlerde İstanköy uçak bileti sorgulamalarının önemli bir yer tuttuğu gözlenmekte ve  her geçen bölgeye gelen turist sayısında artış görülmekte.

 

Hemen yanıbaşımızdaki bu tatil cennetini keşfetmeye hazır mısınız?

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

İstanköy yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: İstanköy.
Transavia France, Olympic Air, transavia, Vueling Airlines, Volotea, Norwegian Air International, Eurowings Europe ve Novair, İstanköy yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, İstanköy yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.