Harita

Kaliningrad Uçak Bileti Fiyatları

Kaliningrad Rusya Federasyona ait fakat Rusya ile sınırı bulunmayan, Batı Avrupa’da bulunan tek kara parçasıdır. Litvanya ve Polonya ile komşu olan kent Baltık Denizi kıyılarındadır. Türkiye’den direk uçuş bulunmayan kente,  Moskova, St.Petersburg veya Riga (Letonya) üzerinden aktarmalı olarak uçabilirsiniz. Yağışlı ve ılık iklim özelliklerine sahip kenti yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz. Yağmurun gün içinde aralıklarla sürdüğü kente giderken yanınızdan ayırmamanız gereken eşyanın şemsiye olduğunu hatırlatmak isteriz. Bir doğa harikası olan ve tarihi derinliğe de sahip kentte Mayıs ve Haziran aylarında yaşanan beyaz gecelere hayatınızın bir döneminde mutlaka tanıklık etmelisiniz. Kaliningrad’ta kent içinde en fazla kullanılan ulaşım araçları otobüs, troleybüs ve tramvaydır. Kenti dolaşmak için havaalanından veya kent içinden araç kiralamanız da mümkün. 

Kaliningrad yemyeşil düzlükler üzerine kurulmuş bir kent. Pregel Nehri kentin tam ortasından geçiyor, nehrin kolları üzerinde çok güzel yürüyüş yolları mevcut. Nehrin üzerinde bulunan Kant Adası karaya minik köprülerle bağlanmış. Bu köprülere aşıklar köprüsü deniyor, çiftlerin ayrılmamak üzere dilekte bulunup kilitledikleri kilitlerle dolu köprülerde bir dilek de siz tutabilirsiniz. Kant Adasında; Konisberg Katedrali, Eski Kant Üniversitesi ve ünlü Alman düşünür Immanuel Kant’ın mezarı bulunmaktadır. Mutlaka ziyaret ediniz. 

Kent merkezinde Alman mimari özellikleri taşıyan binalar olağanüstü güzellikte. Kant ve Lenin’e ait heykeller, savaş anıtları, su altı müzeleri, büyük katedral ve Kehribar Müzesi turistlerin en çok ziyaret ettikleri alanlardır. Kaliningrad;  kehribar taşının dünyadaki merkezidir. Eski çağlardan kalma içinde fosiller barındıran sarı-kırmızı-turuncu tonları taşıyan bu kıymetli taşa ait müze, görmeniz gerekenler arasında. Şehirde bulunan tarihi kapılar mutlaka dikkatinizi çekecektir, “kral kapısı” diye bilinen ve yeni evli çiftlerin sıkça ziyaret ettiği kapı ve üzerlerinde bulunan heykeller tarihi özelliğe sahiptir. 

Gece hayatı çok renkli olan Kaliningrad’ta dilediğinizce eğlenebilirsiniz. Eğlencede sınır tanımayan kentte iyi vakit geçirmek hiç de pahalı değil. Votka çeşitlerinin tadına bakmayı ihmal etmeyin ve oldukça uygun rakamlara ulaşabileceğiniz kehribardan yapılmış hediyelik eşyaları da mutlaka satın alın.

Baltık Denizine kıyısı olan liman kenti Kaliningrad’ta balık çorbasının tadına mutlaka bakın. Borsh çorbası, soğuk pancar çorbası gibi klasik Rus yemekleri bu kentte ayrı bir lezzetle pişiriliyor. Et ürünlerinin de bolca tüketildiği mutfakta deniz ürünleri özellikle kurutulmuş balıklar ve tütsülenmiş büyük balık çeşitlerini tatmadan asla dönmeyin. Çok uygun fiyatlara tüketebileceğiniz havyar çeşitlerini de denemeden dönmeyin. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kaliningrad yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Kaliningrad şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Kaliningrad.
Red Wings, Delta, Qatar Airways, Air Astana, Singapore Airlines, KLM, Alitalia ve Pobeda, Kaliningrad yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Kaliningrad yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.