Harita

Kocaeli Uçak Bileti Fiyatları

Büyük şehir kalabalığından ve keşmekeşinden uzaklaşıp, kendinizi doğanın şefkatli kollarına bırakmak geçmez mi zaman zaman içinizden ?

Kocaeli sizi doğa ile buluşturacak en iyi seçeneklerden biri , kolaylıkla bulabileceğiniz bir Kocaeli uçak bileti cennetinize götürecektir sizi.

Ülkenin önemli ticaret ve kültür merkezlerinden biri olan Kocaeli, birbirinden güzel köyleri, tabiat harikaları ve tarihi değerleriyle Marmara Bölgesi'nin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri . Antik kentlerinden yaylalarına, müzelerinden göllerine, sanatıyla,doğasıyla, tarihiyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakır.

Yemyeşil yaylalarıyla huzur dolu bir kent olan Kocaeli'de hem tarihi hem de doğası açısından görülecek yerler oldukça fazla. II. Abdülhamit'in tahta çıkışının 25. Yıldönümü dolayısıyla yaptırılan saat kulesi, şehrin sembolü haline gelmiştir. İstanbul`un dışında bugüne kadar gelebilen tek saray olan Abdülaziz'in Av Köşkü Osmanlı Sultanı Abdülaziz tarafından yaptırılmıştır. Sırrıpaşa Konağı ise 19. yy.'a ait bir sivil mimarlık örneğidir. Süleymanpaşa hamamı 14. yy.'dan kalma en erken tarihli Osmanlı Dönemi yapılarındandır. Ayrıca Gültepe Nekropolü, Fatih Sultan Mehmet`in otağı, Mimar Sinan Köprüsü, Hannibal anıtı, Eskihisar Kalesi Kocaeli ve civarında ki değerli tarihi yapılardandır. Ayrıca tarihten günümüze kadar gelen eserlerin sergilendiği, Gayret Gemi Müzesi Izmit`te, Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi Gebze'de, Kocaeli Arkeoloji Müzesi ise şehir merkezinde bulunmaktadır.

Kocaeli yaylaları şehrin turizminin canlanmasında çok büyük etken. Muhteşem Kirazlı Yaylası ile Maşukiye gün geçtikçe adı daha fazla duyulan ve her geçen gün ziyaretçisi artan bir bölge. Izmit Körfezi ve Sapancanın muhteşem manzarası eşliğinde bir Maşukiye kahvaltısı sizi büyük şehir stresinden arındıracaktır. Kuzu yaylası ise, sadece kuş seslerinin bozduğu sessizliği ile kucaklar sizi, Sapanca gölü`nün en güzel manzaraları eşlik eder bu muhteşem yeşilliğe.

Koruma altına alınmış bir Milli Park olan Ballıkayalar doğanın tüm cömertliğine şahit olabileceğiniz bir bölge. Gölet ve şelalelerle dünyanın en güzel müziği ve doğanın tüm renkleri Ballıkayalarda bir araya gelmiş sanki.

3200 yıllık bir tarihe sahip Yuvacık ise sonbahar kaçamakları için mükemmel bir seçim olabilir. Sarı ve turuncunun inanılmaz tonlarını ancak Yuvacıkta yakalayabilirsiniz. Beşkayalar Tabiat Parkı, çevresinde restorantların da bulunduğu Yuvacık barajı, Aytepe sırtları bu tarihi bölgede görebileceğiniz güzelliklerden sadece bazıları.

Hem Marmara’ya hem Karadeniz’e bakan Kocaeli yeşil yaylaları ile olduğu kadar plajları ile de ziyaretçi çeker bölgeye. Eşsiz güzelliklerinin yanında plajları ile de popüler bir turizm kenti olmaya aday olan şehir kendini dalgalara, kuma ve güneşe bırakmak isteyenler için ideal.

Su sporları yapmak isteyenler için; kürek, yelken, sualtı dalış imkanlarının da mevcut olduğu Kocaeli bölgesi`nde, Karamürsel Plajı, Bağırganlı sahili, Karadeniz ile kesişen Sarısu Deresi,Kandıra civarında Seyrek mesire alanı ve yine Kandıra`ya 10 km uzaklıkta son derece

şirin bir tatil beldesi olan Kerpe, sörf yapabileceğiniz Çamkonak bölgesi, çadır turizmi için ideal bir bölge olan Cebeci, çam ormanları ve kumsalı ile bölgenin en gelişmiş yerlerinden biri olan Kefken yeşilin yanında denizden de yararlanmak isteyen tatilciler için bir kaç öneri sadece.

Eşsiz doğası ve tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen yörelerden biri olan Kocaeli bölgesi`ne ulaşım hem karayolu hem de havayolu ile son derece kolay.

Çok uygun fiyatlarla alabileceğiniz Kocaeli uçak bileti ile Şehir merkezine 15 km uzaklıkta ki Cengiz Topel Havaalanı`ndan bu cennet bölgeye merhaba demeye hazır misiniz?  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kocaeli yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.