Harita

Jamaika Uçak Bileti Fiyatları

Karayip Denizinde bir ada ülkesi olan Jamaika gezginlerin bir gün mutlaka görmeyi arzu ettiği ülkelerden biridir. Özellikle kuzey kısmında bulunan sahilleri, lüks otelleri ile gözde bir turizm ülkesi olan Jamaika’yı her yıl milyonca turist ziyaret etmekte. Ülkenin dünya çapında simgesi haline gelen Bob Marley ve reggae müziği;  tropikal adanın her köşesinden yükselen bir müzik türü olmanın ötesinde bir yaşam tarzıdır. Ekvatora yakın konumda bulunan Jamaika’nın genelinde tropikal iklim hüküm sürmekte. Yılın her döneminde ziyaret edilebilen bir ülke olmasına rağmen Mayıs- Ekim ayları arasında ülke genelinde yağışların yoğun olduğunu eklemek gerekir. Ülkenin başkenti Kingston ve diğer önemli şehirleri; Montego Bay, Portmore, Mandeville ve Ocha Rios olarak sayılabilir. Jamaika Türklere vize uygulamayan ülkelerden biridir. Türkiye’den direkt uçuşun olmadığı ülkeye ABD veya Küba üzerinden aktarmalı ulaşmak için transit vize almak gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz. Güvenli bir ülke olan Jamaika’da özellikle festival zamanlarında oluşan kalabalıklardan ötürü dikkatli olmakta fayda var. Güneşin, rahat hayat tarzının ve müziğin cennetine hoş geldiniz.

Jamaika tam anlamıyla bir müzik cennetidir. Yılın hemen her ayında ülkenin farklı kentlerinde düzenlenen festivallerin bazıları uluslararası çaptadır. Eğer seyahat tarihiniz festival dönemlerine denk düşüyorsa,  çok eğlenceli zamanlar geçireceğiniz garanti sayılır. Ülkenin belli başlı festivalleri arasında; Aralık ayı; Negril kentinde düzenlenen Reggae Maratonu, Ocak ayı; Montego Bay kentinde Air Jamaika Jazz ve Blues festivali, Mart ayında; başkent Kingston’da Jamaika Karnavalı ve Haziran ayında Ocho Rios kentinde düzenlenen Jazz festivali sayılabilir.

Jamaika tropik bir ada ülkesi olduğu için geniş plajlarıyla ön plandadır. Sedef rengi ipeksi kumsalları ve masmavi suları ile deniz turizmi için oldukça rağbet gören bir ülkedir. Özellikle ülkenin kuzey sahilleri ülkeyi deniz turizmi için ziyaret eden turistlerin akınına uğramaktadır. Jamaika’nın ve reggae müziğin efsanevi ismi, ülkenin tüm dünya çapında simgesi haline gelen büyük müzik insanı Bob Marley’in müzesi başkent Kingston’da bulunmaktadır. Kültürel açıdan başkentte mutlaka görmeniz gereken noktalardan biridir. Reggae müziğinin doğuşu, dünya görüşü ve Marley’in hayatından kesitler taşıyan müzeyi mutlaka ziyaret ediniz. Ochos Rios’ta bulunan botanik bahçesi ülkedeki bitki türlerini bir arada görebileceğiniz ilginç ve zevkle zaman geçirilebilecek bir yer. Ocho Rios, sekiz nehir anlamına geliyor, bu nehirlerin tamamının birleştiği yerde oluşan şelale bir tepenin ardından denize ulaşıyor. Güzel bir doğa yürüyüşüyle ulaşacağınız şelalede yüzebilir keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Tropikal meyve ve sebzelerin her türünün yetiştiği Jamaika’da, balık ve kabuklu deniz ürünleri bölge mutfağının temelini oluşturmakta. Zengin deniz ürünleri değişik tatlarda ve zevkli tabaklarda sunulmakta. Jamaikalılar tarafından çok sevilen pati, püre haline getirilmiş et ve tavuktan yapılan yöresel bir yemektir. Mutlaka tadına bakınız. Ülkenin geleneksel içkisi olan rom, tropik meyveler eşliğinde oldukça renkli ve lezzetli hazırlanmakta, alkolle aranız iyiyse her türünü mutlaka deneyiniz. Adanın doğal ritmini oluşturan müziğe kendinizi kaptırın bu tatilde denizin, kumun ve tembelliğin keyfini çıkarın. Jamaika’da olmak yeryüzü cennetlerinden birinde olmak demek, keyfini çıkarın.  

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.