Harita

Kharkiv Uçak Bileti Fiyatları

Üniversite şehri  

Bir Kharkiv uçak bileti ile vize sorunu yaşamadan, bir hafta sonu ziyareti yapabileceğiniz bir destinasyona uçabilirsiniz.

Ukrayna‘nın Kharkiv bölgesiyle aynı adı taşıyan, endüstri ve eğitim alanında en önemli, Kiev`den önceki başkenti olan şehirdir Kharkiv. Endüstrisi savunma ve mekanizma sanayi alanında gelişmiştir. Bünyesinde barındırdığı 134 adet yüksek okul ve üniversite ve 80 kütüphanesi ile bir üniversite şehridir Kharkiv.

1654 yılında kurulan şehir, 7 tiyatro ve 6 müzesi ile Ukrayna‘nın en önemli kültür merkezlerinden biri durumunda. Birçok sanayi firmasını barındıran şehir,Avrupa‘nın en büyük üçüncü meydanı olan Özgürlük Meydanı‘na sahip. Geniş caddeleri ve düzenli binaları ile gökyüzünün özgürce görülebildiği son derece iç açıcı bir şehir.

Şehir içi ulaşımın metro,otöbüs ve tramvay ile sağlandığı şehirde görülecek yerlerin başında şehrin simgesi olan Özgürlük Meydanı gelmekte. Mağaza, kafe ve restorantların bulunduğu Sumskaya caddesi Kharkivin en hareketli ve ünlü caddesidir. Muhteşem mimarisi ile Annunciation Katedrali ücretsiz ziyaret etmeniz mümkün. Bunun dışında The Pokrovsky Cathedral‘i, muhteşem bir çeşme olan Mirror Stream fountain şehrin görülmeye değer noktaları.

İçindeki hayvanat bahçesi ile Shevchenko Parkı, oyun alanları ile Gorky Parkı gibi keyifli vakit geçirebileceğiniz bir çok yer var. Zamanınız varsa keyifli bir alış veriş yapabileceğiniz Barabaşova pazarı da bu mekanlardan biri.

Seyahatinizi güneşli ve sıcak bir havada yapmak istiyorsanız, Kharkiv‘e gitmek için Temmuz-Ağustos aylarını tercih etmelisiniz.

Dünya mutfağından bir çok örnek bulabileceğiniz Kharkiv‘de özellikle Japon, İtalyan, Rus ve Türk mutfağının en güzel örneklerini bulmanız mümkün. Tüm ülkede olduğu gibi Kharkiv‘de Şarap ve Votkaları ile bilinir.

Bir öğrenci kenti olan şehir, genç nüfusunun da etkisi ile oldukça hareketli ve renkli gece hayatına sahip. Bünyesinde Bowling, kumarhane, discotek, gece kulübü bulunduran bir çok eğlence mekanı mevcut. Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlence özellikle hafta sonları oldukça renkli ve ışıl ışıl.

Istanbul Sabiha Gökçen Havaalanından, Kharkiv Uluslararası Havaalanına haftanın her günü direkt uçuşlar mevcut, Havaalanından şehir merkezine ise metro ile ulaşım mevcut olmadığı için, havaalanında bulabileceğiniz taksiler ile merkeze ulaşmak mümkün. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kharkiv yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.