Harita

Hong Kong Uçak Bileti Fiyatları

Küçük Ülke, Büyük Dünya

Dünyanın en çok turist çeken dolayısı ile de en çok uçak bileti sorgulanan bölgelerden biri olan Hong Kong, Doğu ve Batı`nın birlikte nefes aldığı, Modern dünyanın kalabalığı,gökdelenleri, alış veriş dünyası yanında Doğunun egzotik havası ve gizemini de koruyan bir şehir ülkedir Hong Kong.

Uzun süre Britanya Krallığı egemenliği altında kalması bölgenin bu modern yüzünün mimarı, ülkede ki İngiliz etkisinin en bariz örneği soldan akan trafik olsa gerek. Elektik kuleleri,dinamik atmosferi, gizemli tapınakları, yeşil alanları, canlı ve renkli parkları, kültürü, sonsuz alışveriş ve eğlence seçenekleri ile oldukça cazip bir seyahat destinasyonu.

Dört bölgeye ayırabileceğimiz Hong Kong , yüzlerce adadan oluşmakta. Bölgeler; oldukça kalabalık bir bölge olan Kowlon, gökdelenleri ile bilinen Hon Kong adası, diğer bölgelere göre daha kendi halinde ve sakin bölgeler olan Lantau Adası ve New Territorries bölgeleridir. Hava şartları sebebiyle ziyaret için en uygun zamanının Ekim, Kasım arası veya Nisan Mayıs ayları olduğunu söyleyebiliriz.

Hong Kong’da en çok zaman sorunu yaşayabileceğiniz yerlerden biri, çünkü yapacak çok şey, görülmesi gereken yüzlerce yer var. 550 metre yüksekliğinde ki Victoria Zirvesi`nin inanılmaz manzarası, Guinnes Rekorlar Kitabı`na giren, dış yüzeyi tamamen ışık,ses ve lazer ile muhteşem bir ışık gösterisine dönen A Symphony of Lights ( ışıkların senfonisi) binası, eğlenceli Hong Kong Disneyland, Victoria Körfezi kenarında bulunan ve ünlülerin el ve ayak izlerinin olduğu yürüyüş yolu Avenue of Stars , muhteşem bir yapı olan Man Mo Tapınağı, ünlü simaların, gerçeğinden ayırdetmekte zorlanacağınız balmumu heykellerinin sergilendiği ünlü balmumu müzesinin şubesi olan Madame Tussauds Müzesi, Ticaret Merkezi’nin 100. katında bulunan bir gözlem merkezi olan Sky100 Hong Kong`da ilk akla gelen ziyaret edilmesi gereken yerler.

Lüks alış veriş merkezlerinin dışında bir alış veriş olanağı sunan Ladies Market, ünlü ve son derece popüler bir sokak pazarı. Choi Caddesinde ziyaretçilerini ağırlayan Pazar aradığınız herşeyi, yüzlerce tezgahta bulmanız mümkün. Cotton Tree Road’da bulunan ve Hong Kong Park tasarımı ve hizmetleri ile bir çok ödül almış çok yönlü bir park. Her yıl neredeyse 1 milyon kişinin ziyaret ettiği park, spor merkezinden sanat galerisine, restorantlardan küçük sevimli çay evlerine bir çok mekanı barındırmakta. Tasarımı ile bir anda tüm gökdelenleri unutturup, sizi doğanın kucağına atmakta.

Hong Kong`dan söz ederken vergisiz alış verişten ve Nathan Caddesi`inden söz etmemek olmaz. Modern dünyanın vazgeçilmezi lüks butik ve mağazaları ile ünlü bu cadde Kowloon’da bir ana caddedir ve “The Golden Mile” olarak bilinir. Taş meraklıları için tavsiye edilen mekan ise Yeşimtaşı Pazarı.

Bir çok dünya mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz Hong Kong, Asya ve Çin yemek kültürünün en iyi temsilcilerinden. Dim Sum`u denemeden Hong Kong`dan ayrılmayın, ballı sos ile mangalda domuz eti Siu Mei ve pirinçten yapılan ve her öğünde sunulan congee ise milli yemeklerdendir.

Bir Hong Kong uçak bileti almanız halinde İstanbul`dan haftanın 6 günü yapılan direkt seferlerle, vize sorununa takılmadan, çünkü Hong Kong`a vizesiz gidebiliyorsunuz, 10 saatlik biraz uzun ancak son derece koforlu bir yolculuktan sonra, dünyanın en fazla trafiğine sahip Hong Kong Uluslararası Havaalanında eşsiz bir deneyimin eşiğinde bulabilirsiniz kendinizi. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Hong Kong Intl yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.