Harita

Havana Uçak Bileti Fiyatları

Havana`da Salsa

Salsa sever misiniz?

Uçak biletiniz de hazırsa..İşte Havana!

İspanyolca adı La Habana olan Havana, Küba`nın başkenti ve Karayiplerin en büyük şehridir.

1607'de, İspanya`nın kolonisi olan Küba'nın başkenti olmuştur. 1762'de Britanya Krallığı`na geçen  Havana, Florida karşılığında Amerika`ya verilmiş, ancak şehir tekrar İspanyolların idaresine geçmiştir.

Amerika`daki yasaklı dönemlerde Havana, gece klüpleri ve kumarhaneleri ile Amerikalı turistlerin yoğun olarak tercih ettikleri, son derece cazip bir merkez olmuştur. 3 Ocak 1959'da Küba devrimi sırasında devrimciler şehri ele geçirmiş ve tüm kumarhane ve gece kulüpleri kapatılmıştır.

Bir turizm kenti olan Havana`da,uzun yıllar İspanya`nın sömürgesi olarak kalmasından dolayı İspanyol etkisi görülmektedir.

Şehir, eski ve yeni kent olarak iki bölümden oluşmakta. Eski Havana çok ilgi gören bir  bölge ve UNESCO`nun kültürel miraslar listesine alınmış. Yüzyıllarca ayakta kalmış eski dar sokakları ve sömürgecilik döneminden kalan tek katlı evleri ile dikkat çekmekte. 16. yüzyıldan kalma şehir meydanı  Plaza de Armas, kafeleri, kitapçıları ve müzisyenleri ile yoğun ziyaretçi çekmekte. Yine meydanda bulunan ve şu anda Belediye Sarayı olarak kullanılan eski tarihi Valilik Sarayı, barok tarzda yapılmış olan katedral, St.Clara ve St.Francisco manastırları da görülmeye değer tarihi yapılardır. Ernest Hemingway’in kaldığı otel ve gittiği barı bu bölgede görmeniz mümkün.

Yeni kent ise batı ve güney de ki geniş yerleşim merkezlerinin bulunduğu bölge. Oldukça büyük alanların, bulvarların, geniş caddelerin bulunduğu bu bölgede tropikal bitkilerle renklendirilmiş, dikkat çekici parklar yer almakta. 

Şehrin oldukça hareketli ve renkli bölgelerinden biri olan Malecon  Sahil Şeridi geniş yürüyüş yolu ve bisiklet yoluna sahip ve denize girilebilen bu sahil şeridinde  son derece dikkat çekici bir büst olan Mustafa Kemal Atatürk`ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” yazılı büstü bulunmakta. 

Denize girmek için beyaz kumlu Santa Maria Plajı veya ülkenin en ünlü plajı olan ve etrafı kulüplerle dolu, Havana`ya 2 saat mesafede ki Varedero Plajı`nı ziyaret edebilirsiniz.

Binlerce balık çeşidinin bulunduğu ve dört bölümden oluşan ve panaromik denizaltı görüntüleri ve yunusları da görebileceğiniz Aquarium ve devrim liderleri, din adamları ve toplumun önemli şahsiyetlerinin mezarlarının bulunduğu ve Kristof Kolomb’un anısına Kristobal Kolon olarak adlandırılan mezarlık şehirde ziyaret edilebilecek diğer mekanlar. 

Birçok kültürün etkisinin görüldüğü Küba dolayısıyla Havana`da mutfak kültürü de oldukça zengin. Deniz ürünlerinin çeşitliliğinin yanında hemen her yerde karşınıza  siyah fasulye yemekleri çıkmakta. Kızarmış et, jambon, turşu ve peynirle yapılan sandviçler, tropik meyveler ve yemek sonrası ünlü rom ve kahveyi denemeden Havana`dan ayrılmayın.

Oldukça renkli ve hareketli geçen gün sonunda hala enerjiniz varsa, şehrin en az gündüzleri kadar renkli olan gece hayatı, salsa şovları ile kulüplerde hatta şarkılar söyleyen profesyonel gruplar ve dans eden insanlarla caddelerde  devam etmekte.

Havana, Mayıs ile Ekim ayları arasında yağmur ve kasırganın görüldüğü aylar olaması nedeniyle ziyaretçi anlamında sessiz dönemini yaşar. Aralık ayı , yılbaşı kutlamaları nedeniyle oldukça kalabalık olmakta, Temmuz-Ağustos ayları en sıcak ve en kalabalık aylarıdır, Nisan ve Mayıs aylari ise şehri ziyaret için son derece uygun dönemlerdir. Aşırı sıcak ve yağmur olmaz ve  fiyatlar çok uygundur.

Küba seyahatinizi planlarken, Havana uçak bilet ve otellerin en ucuz olduğu dönem olan bahar aylarını tercih edin ve doğanın uyanışına bu güzel ve heyecanlı şehirde şahit olun. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Havana yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Havana şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: Havana ve Havana.
Delta, KLM, Sunrise Airways, Aruba Airlines, Bahamasair, Cubana, Copa ve Conviasa, Havana yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Nisan, Havana yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.