Harita

Bakü Uçak Bileti Fiyatları

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin başkenti Bakü Kafkasların  önemli bir ticaret merkezi ve Hazar Denizinin en önemli limanıdır. Görmek istediğiniz şehirler arasına Bakü’yü de ekleyin, Kafkasların bu büyülü kenti hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Tatile çıkmak isteyeceğiniz tarih aralığını siz belirleyin, gerisini Skyscanner’a bırakın. Skyscanner’la Kafkas güzeli Bakü’ye en ucuz uçak bileti bulmak umduğunuzdan da daha kolay. Skyscanner kullanarak hem paradan, hem de zamandan tasarruf edin.

Bakü’de kentsel doku açısından bir kaç farklı yapı tarzını belirgin bir biçimde ayırt etmek mümkün. Çarlık döneminden kalan ve Alman mimarisini hatırlatan gayet ihtişamlı binalar ilk dikkatinizi çekecekler arasında. Çarlık döneminin aristokrasisi ile Sovyet döneminin işlevsel bakış açısına ait mimari önekleriyle sıkça karşılaşacaksınız . ‘UNESCO tarafından Dünya Mirası listesi içinde yer alan İçeri Şehir (Icheri Seher) bölgesi, Bakü’nün tarihi geçmişinin kalbini oluşturuyor. Gezinizin de başlangıcı olacak bu bölge için bir tam gün ayırabilirsiniz. Bölgeyi yürüyerek gezmeniz mümkün. 15. yüzyılda inşa edilen Şirvan Şah Sarayı ilginizi mutlaka çekecek. Gitmişken muhakkak gezin. Şimdilerde şehrin bu kısmındaki evler  restore edilip minik otelciklere dönüştürülüyor. Bakü’ nün sembolü sayılan Kız Kalesi, sahili tersaneyi ve iç şehri fotoğraflayabileceğiniz mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Geniş cadde ve bulvarlarla çevrili şehirde parklar önemli bir buluşma ve vakit geçirme noktası. Dünyanın çeşitli bölgelerinden getirilen bitki örneklerinin kullanımıyla zengin bir çeşitliliğe sahip parklar ,günlük hayata karışıp şehrin ruhunu hissedebileceğiniz alanlar arasında.

Çok sayıda tiyatro, sergi, sanat galerisi ve konser salonunun bulunduğu Bakü’de iki önemli müze yer alıyor. Azerbaycan Ulusal Edebiyat Müzesi ve kent merkezinde yer alan Devlet Halı Müzesi’ni ziyaret edin. Ortadoğu’nun en değerli halılarını bünyesinde barındıran Halı Müzesi bilhassa görülmeli.

Torgovaya caddesi süslü tarihi taş binaları, ünlü markaların mağazaları ve kafeleriyle şehrin en popüler caddelerinden biridir.  Bakü gece hayatı açısından oldukça renkli ve popüler bir şehir. Bakü’ye gelmişken zengin ve leziz Azeri  mutfağının özellikle et yemeklerini tatmanızı öneririz. Bakü dünyaca ünlü havyarıyla da meşhur. Bu pahalı besin kaynağının yeri Hazar denizi ve bu denizin sakinlerinden Mersin balığı, ülkenin önemli bir gelir kaynağını teşkil etmekte. Bu meşhur havyarı şehir merkezinden veya free shoplardan 200-250 USD fiyat aralığında bulmanız mümkün.

Ateşin ülkesi olarak da adlandırılanAzerbaycan’ın başkenti Bakü’ye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Abraşon yarımadasında bulunan ve yüzyıllardır yanan yanardağ görenleri hayrete düşürüyor.  Tüm bu heyecan verici şeyleri deneyimlemek için dünyanın en hızlı ve güvenli arama motorlarından biri olan Skyscanner’la tanışın ve ucuz bakü uçak bileti arayın. Skyscanner’la seyahat etmek çok kolay. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bakü yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Bakü şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Bakü.
Ellinair, Gulf Air, Israir, Oman Air, Qatar Airways, Air Astana, IranAir ve Air Arabia, Bakü yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Ekim, Bakü yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.