Harita

Guatemala City Uçak Bileti

Mayalar‘ın mirasını devralan bir şehir, Guatemala‘nın başkentine bir seyahat, oldukça heyecanlı bir deneyim.

 

Seyahatinizi her anlamda unutulmaz kılmak için Skyscanner tüm hava yollarını karşılaştırarak en uygun Guatemala uçak biletini bulmanızı sağlamaktadır.

Bir Orta Amerika Ülkesinin aynı ismi taşıyan başkentidir Guatamala. Eski bir Maya şehrinin üzerine kurulan ve 9000 yıl öncesine dayanan tarihiyle oldukça eski ve egzotik bir şehir.

 

Maya kültürünün izleriyle, gökdelenleri ve modern dünyanın tüm yansımalarının harmanlandığı  oldukça ilginç bir sentezle karşınıza çıkan, renkli bir şehir olan Guatemala. Öte yanda kent, ülkenin önemli şair, yazar ve sanatçılarına ev sahipliği yapan entellektüel bir profile de sahip.

 

Güçlü ekonomisi ve cazip olanakları ile yoğun göç alan Guatemala‘da, İspanyol kökenli ve İspanyolca konuşan halkların yanısıra 23 ayrı gruptan oluşan ve nüfusun büyük bölümünü oluşturan yerli  Maya Grupları yaşamakta ve şehrin farklı kesimlerinde bir çok farklı Maya dili konuşulmaktadır.

 

Ülkenin  ekonomik, kültürel, sanatsal,finansal merkezi durumunda olan şehirde toplu ulaşım metrobüs sistemi ile sağlanmakta. Oldukça modern, pırıl pırıl parlayan, son derece düzenli bir kent olan Guatemala veya kullanılan adıyla Guate,  geniş bir yelpazede restoran, kafe, eğlence mekanları ve konaklama seçenekleri sunulmakta, ayrıca şehrin kültürel kimliğini bir çok sanat galerisi, tiyatrolar, müzeler , sinemalarda ve bu merkezlerdeki etkinliklerde görmek mümkün.

 

Yirmi iki bölgeye ayrılan Guatemala‘da birinci bölge şehrin merkezinde bulunan tarihi bölümüdür. Milli Kültür Sarayı, Metropolitan Katedrali, Cumhurbaşkanlığı binası, Milli Kütüphane, Maya Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Arkeoloji Müzesi gibi bir çok tarihi eser ve turistik mekan barındırmakta. Burada bulunan, dünyaca ünlü liderlerden Fidel Castro ve Che Guevara‘nın sürekli gittiği bir mekan olan barda siz de keyifli bir mola verebilirsiniz.  Pazar günleri şehrin merkezindeki meydanda Maya yerlilerinin  renkli gösterilerini izlemek ilginizi çekecektir.

 

Yedinci bölgede bulunan  Kaminaljuyu eski bir Maya kenti ve Maya Uygarlığı‘na ait şehrin kalıntılarının bulunduğu bu alan günümüzün en büyük arkeolojik alanı olarak görülmekte.

 

Dokuzuncu ve Onuncu bölge lüks oteller, yerel ve uluslararası lezzetleri menülerine taşıyan restoranlar ve çeşitli kafelerin yanısıra bir çok alışveriş alternatifi de sunmakta. Ancak yöreye has harika el işi hediyeliklerden almak isterseniz adresiniz Central Market olmalı.

 

Şehirde yeme içme konusunda oldukça fazla alternatif bulunuyor. Fransız mutfağından, Çin, Japon yemeklerine, Arjantin, Meksika mutfaklarına kadar bir çok farklı mutfak deneyimi yaşamak  mümkün. Yerel lezzetlerden bol baharatlı sebze yemekleri denenebilir, ayrıca meşhur kahvesini ve Guetzalteca adını verdikleri sert içkileri de mutlaka denenmeli.

 

Şehrin gece ve eğlence hayatı ise yine onuncu bölgede kendini göstermekte ve bölge oldukça hızlı ve hareketli gecelere sahne olmaktadır. Bu bölgede bulunan trafiğe kapalı alanda bisiklete binebilir, sokak sanatçılarının şovlarını izleyebilir ya da sadece etrafı izleyerek keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

 

Özellikle doğa ile içiçe vakit geçirmek isteyenler için bölgede günü birlik turlarla görülecek olağanüstü güzel yerler ve katılabileceğiniz çeşitli aktiviteler mevcut. Doğa sporları ilginizi çekiyorsa bölgede bulunan volkanik tepelere tırmanabilir,doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Vizesi uçabileceğiniz bir destinasyon olan Guatemala‘ya Türkiye‘den direkt uçuş yok ancak Skyscanner‘da sorgulama yaptığınız takdirde, sizin için bölgeye giden binlerce uçuşu birkaç saniye içerisinde karşılaştırarak en uygun Guatemala uçak biletini seçiminize sunar.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Guatemala City yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.