Harita

Grenoble Uçak Bileti Fiyatları

Alp Dağları‘nın eteğinde bulunan, modern, neşeli ve renkli bu Fransız şehrine gitmek için Skyscanner ayrıcalığı ile alacağınız Grenoble uçak bileti,   sizi sıradan bir tatile değil, dar sokakları ve renkli evleriyle, her karesinden görebileceğiniz görkemli Dağ manzarası ve sıcak atmosferi ile bir masal kentine uçuracak.

 

Muhteşem bir coğrafyada konuşlanmış olan Grenoble Fransa’nın güney-doğusundaki Rhone-Alpes bölgesinde ve  Drac  ve İsere Nehri‘nin birleştiği noktada bulunmaktadır. Alp Dağları‘nın sınır oluşturduğu Italya ve İsviçre‘ye de oldukça yakın mesafede bulunmakta.

 

2000 yıl önce küçük bir Galya köyü olarak varolan ancak 18. yüzyılda şehir kimliği kazanan Grenoble,  şu anda 49 kasabası bulunan bir metropol.

 

Grenoble  ortasından akan İsere Nehri‘ile eski ve yeni şehir olmak üzere ikiye ayrılmış ve büyük bölümü düz bir ova üzerinde bulunmaktadır. Oturmuş bir şehiriçi taşıma ağına sahip olan şehirde  bisiklet de yoğun olarak kullanılan bir taşıma aracı. Her mevsim için son derece cazip bir destinasyon olan Grenoble özellikle dağ sporları için oldukça rağbet gören bir bölge. Yakın mesafede bulunan bir çok kayak merkezi şehri daha cazip hale getirmekte.

 

1968 yılında kış olimpiyatlarının düzenlendiği şehir dağ sporları, özellikle de kayak merkezleri dışında üniversiteleri, festivalleri ve tekonoloji ve bilim merkezleri ile de bilinmektedir. Dünyanın ünlü teknoloji firmalarının temsilciliklerinin bulunduğu Grenoble, sürekli büyüyen bir ekonomiye sahip ve modern dünyanın doğayla bütünleşmiş bir şehir örneği.

 

Şehrin en önemli turistik yerlerinden bir Ortaçağ kalesi olan Bastille Kalesi, Bastille Tepesi üzerinde ve şehrin hemen her kesiminden görünen bir açıda bulunmakta. Kaleye, şehir halkının baloncuklar adını verdiği yumurta şeklindeki teleferikle, nehir üzerinden nefis manzarayı izleyerek çıkmak mümkün. Tepede bulunan restoranlardan birinde, şehrin panoromik manzarası eşliğinde keyifli bir yemek yiyebilir veya kafede bir kahve molası verebilirsiniz. Ayrıca kale çevresindeki tarihi kalıntıları gezip, küçük askeri müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Dauphine Parlamento Sarayı 1500‘lerde inşa edilmiş görkemli bir bina. Şu anda belediyeye ait olan bina için aslını bozmadan restorasyon çalışmaları yapılmakta.

Grenoble Müzesi şehrin en önemli müzesi durumunda ve her yıl yaklaşık ikiyüz bin ziyaretçi ağırlamakta. Ülkede modern sanat yapan sanatçıların eserlerini ilk sergileyen müzedir ve dünyaca ünlü reşamların resimleriyle Avrupa‘daki en büyük modern ve çağdaş sanat eserleri kolleksiyonuna sahiptir. Müze de eski Mısır, Roma ve Yunan eserleri de sergilenmekte. Oldukça değerli heykel kolleksiyonu da müzenin değerleri eserleri arasında.

 

Grenoble‘de görmeniz gereken diğer bir önemli müze ise Saint-Laurent Arkeoloji Müzesi.Müzede bulunan 3. yüzyıldan kalma kalıntılar cam ve metal korunaklarla korunmakta.

 

Yeşil alan bakımından da oldukça zengin olan şehirde birbirinden güzel ve renkli çiçeklerle dolu  parklar ve yeşil alanlar hoşça vakit geçirmek dışında festival ve şenliklere de  ev sahipliği yapmakta.

 

Yabancı nüfusun dikkat çekecek kadar yoğun olmasının en büyük sebeplerinden biri  kuşkusuz Grenoble‘nin bir üniversite şehri olması. Fransa içinden ve farklı ülkelerden şehre okumak için gelen gençler, şehre genç, renkli ve dinamik bir  enerji getirmekte.

 

Place de Tribunal özellikle güneşli havalarda gençlerin ve şehir halkının  vakit geçirdiği, oldukça renkli bir meydan. Gece hayatı için cazip alternatifleri ise şehir merkezinde bulmanız mümkün.

 

Şehirde Fransız mutfağı dışında bir çok kültürden tatlar deneme şansınız var ancak bölgede 1600’lü yıllardan beri bir çok ot kullanılarak yapılan ve tarifi sır gibi saklanan  Chartreuse likörü‘nü mutlaka denemelisiniz. Grenette, Notre Dame ve Saint Claire her tür lezzeti sunan bir çok restoranın bulunduğu bölgeler.

 

Alp Dağları‘nın sarıp sarmaladığı, yaşanası şehirlerden biri olan bu harika destinasyona yapacağınız seyahat öncesi Skyscanner‘ın Fransa yönüne tüm havayollarının uçuşlarını karşılaştırarak, sizin için en uygun Grenoble uçak biletini bulacağını unutmayın.

 

Siz sadece kayak takımlarınızı hazırlayın.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Grenoble yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Grenoble şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Grenoble.
transavia, easyJet, Wizz Air, Norwegian Air Sweden, Corendon Airlines Europe, Ryanair, Wizz Air UK ve Norwegian, Grenoble yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Grenoble yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.