Harita

Fort Lauderdale Uçak Bileti Fiyatları

Florida Eyaleti’nin Miami kentinin kuzeyinde yer alan Fort Lauderdale tam anlamıyla bir tatil kenti deyim yerindeyse muhteşem bir tatil cennetidir. Sub tropikal iklimin hüküm sürdüğü kente, Amerika Birleşik Devletleri genelinde, “güneşin krallığı” denir zira kentte yılın hemen hemen her günü, yıllık ortalama 350 gün, güneş yüzünü mutlaka gösterir. Yıllık ortalamalara bakıldığında; sıcaklık 25 derecedir. Kentin bir diğer unvanı olan “Amerika’daki Venedik” unvanını şehrin içinden geçen çok sayıdaki kanala borçludur. Kanallar, geniş caddeler, palmiye ağaçları, geniş kumsallar ve okyanus kente akın eden turistler için egzotik bir hava oluşturmaktadır. Kente Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Paris, Londra, Amsterdam veya Roma aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz ABD şehirlerinden bir aktarma daha yapmanız gerekmekte. Fort Lauderdale kentine ulaşmak biraz uzun sürse de inanın buna değecektir. 

Las Olas Bulvarı kentin en canlı bölgesidir. Birbirinden şık mağazaların ve dünya mutfağının en seçkin örneklerinin bulunduğu lokantalarla dolu bu caddenin bitişiğinde bulunan Las Olas Center iyi vakit geçirmek için ideal bir yer. Kent adeta kanallarla dokunmuş şekilde ve kanalların oluşturduğu adalarda ultra lüks evler birbiriyle yarış halindedir. Muazzam bir zenginliğin sergilendiği evlerin önüne bağlanan tekneler ise evlerle yarışacak ölçüde konforlu. Şehrin doğal görünümünde son derece etkin olan kanallar boyunca yapılan tekne turları, bu güzel kentte öncelikli olarak yapmanız gereken aktivitelerden biridir. Port Everglades limanı Karayip’e giden yolcu gemilerinin girebileceği büyüklükte bir liman. Gemicilik ve ticaret merkezi olarak da bilinen bu güzel liman kenti, gelirinin büyük bir bölümünü kente akın eden turistlerden sağlıyor. Turistlerin rahatı için düzenlenmiş bir kent olan Fort Lauderdale geniş ve uzun kumsallarında her türlü su sporu yapacağınız alanları, güneşlenip dinlenebileceğiniz kumsalları ve dünya mutfaklarına ait lezzetlerin konforla sunulduğu restoranlarıyla keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir destinasyon.

Antika Araba Müzesi klasik arabalara meraklı olan gezginlerin kaçırmaması gereken bir mekân. Birbirinden güzel otomobil koleksiyonları arasında dolaşmak otomobil tutkunlarının hayran kalacakları bir deneyim. Gün batımını mutlaka Las Olas’ta izleyin, sahil şeridi boyunca uzanan irili ufaklı dükkânlara girin çıkın ve harika plajında serin Atlantik Okyanusu sularına girin. Doğayla yakınlaşmaktan kaçınmayanlar için müthiş bir fırsat sunan Sawgrass Recreation Park’ta, timsahların, kaplumbağaların arasından teknelerle yol alın ve binlerce çeşit kuşu gözlemleyin. Bu alan kaçırmamanız gerekenler arasında ilk sırada, atlamayın.

Fort Lauderdale ılıman iklimi, palmiye ağaçlarıyla kaplı geniş sokakları, kaldırım kafeleriyle müthiş bir atmosfere sahip. Her ayın ilk Pazar gününde yapılan Caz Müzikli tekne gezintileri, ziyaretiniz sırasında denk düşüyorsa da kaçırmayın. Kentte en fazla tercih edilen mutfak olan Küba mutfağının leziz yemeklerini tatmayı da ihmal etmeyin.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Fort Lauderdale Uluslararası yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Fort Lauderdale şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: Fort Lauderdale Uluslararası ve Fort Lauderdale Executive.
Delta, Gulf Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Bahamasair, Norwegian ve Swoop, Fort Lauderdale Uluslararası yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Haziran, Fort Lauderdale Uluslararası yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.