Harita

Dortmund Uçak Bileti Fiyatları

 

Futbol sever misiniz? O halde Dortmund uçak bileti sorgularken Borussia Dortmund maçının olduğu tarihleri seçmelisiniz, ancak futboldan hoşlanmıyorsanız sorun yok.. Dortmund’da ilginizi çekecek o kadar çok şey var ki.

Eski bir sanayi şehri olan Dortmund adını dünyaya bu futbol kulübünden çok önce, çelik, kömür ve bira fabrikaları ile duyurmuş ancak aynı bölgede bulunan birçok şehir gibi, Dortmund’da da kapatılan kömür madenleri ve fabrikalar yerlerini müzeler ve üniversitelere bırakmıştır. Sanayi şehri olarak bilinen kent bugün sahip olduğu  yeşil alanlar, parklar ve bahçeleri ile  “Yeşil Metropol” olarak adlandırılmaktadır.   

Her köşesinde sanatsal bir aktiviteye, tiyatro, konser veya opera salonlarına rastlayacağınız, Almanya’nın önde gelen kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Dortmund, geçtiğimiz yıllarda kültür başkenti seçilmiştir. 

Sanayi şehri kimliğinden bugünkü kültür şehri profiline katkıda bulunan fabrikalar yeni formlarında, müze olarak  hizmet vermekte ve ziyaretçilerine madenlerin, çelik ve bira fabrikalarının işleyiş ve üretim evrelerini mükemmel bir şekilde sergilemektedirler. Bira müzesi ve  Hoesch müzesi bu anlamda mutlaka görülmesi gereken müzeler.  

Dortmund şehri ziyaretçilerine bira ve sanayi tarihi dışında ilgi çekici çok şey sunmakta, özellikle  kültür meraklıları için pek çok müze, opera binası, tiyatro salonları bulunmaktadır. Şehir merkezinde keyifli bir gezi sonrasında, dünyanın her tarafından taraftar kitlesine sahip ve şehrin tanınmasında büyük rolü olan futbol kulübü Borussia Dortmund ve 80.720 seyirci koltuğuna sahip ve Almanya’nın en büyük futbol stadı olan  Westfallen stadı’nı ziyaret etmek mümkün.  

Dortmund’da görülmesi gereken yapılardan biri kuşkusuz bahçıvanların koruyucu azizi St Florian’ın adı verilmiş olan  Florianturm. 1959’da inşa edilen Westfalenpark’taki bu kule muhteşem bir şehir manzarası sunarken,bünyesinde bulunan dönen restorant,manzara eşliğinde keyifli bir yemek vadetmekte. Bir başka ziyarete değer tarihi yapı ise şehir merkezinde bulunan 1250 yılında inşa edilmiş olan St Reinold Kilisesi. Bu görkemli yapı Dortmund’da ki en eski kiliselerden biri ve romanesk ve gotik mimari özellikleriyle hayranlık uyandırmakta. 

Bir kültür şehri olan Dortmund’da ziyaret edilmesi gereken müzelerden biri olan Ostwall Müzesi, aynı zamanda şehrin en saygın sanat merkezlerinden biri durumunda. Yakın tarihe ait resim ve heykel ve  grafiklere sahip olan müze, 1940 yılında yapılmış ve oldukça zengin bir tarihe sahip olan binası ile de dikkat çekmekte. 

Botanischer Garten Rombergpark, bünyesinde ikinci Dünya Savaşı sırasında hasar görmüş ancak hala 4000’den fazla bitki türüne sahip bir park, tarihi bir kale ve botanik bahçesi barındırmakta. Şehrin bilinmesi gereken doğal güzelliklerinden sözederken Dechen Mağarası ve Signal Iduna parkı’nı da unutmamak gerekir. 

Şehirde turistik bir gezi yaptıktan sonra alışveriş yapmayı planlıyorsanız eğer, şehir merkezinde Westenhellweg'de, ayrıca Kampstraße'de ve Brückstraßenviertel'da aradığınız herşeyi bulabileceğiniz mağaza ve dükkanlar bulunmakta. Eski Pazar civarında bulunan Krüger-Passage ise  hediyelik eşya ve bölgeye has  ürünleri bulabileceğiniz bir adres. 

Alışveriş sonrası yorgunluğunuzu atmak ve keyifli bir akşam yemeği yemek için, şehrin güzel restoranlarından birinde, geleneksel Alman yemekleri veya dünya mutfaklarından lezzetleri, daha sonra yerel publardan birinde ise ünlü Dortmund birasını deneyebilirsiniz. 

Bu tarih ve kültür şehrine seyahat etmeye karar verdiyseniz eğer  alacağınız bir Dortmund uçak bileti ile aktarmasız, direkt olarak Dortmund Havaalanı’na uçmanız mümkün. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Dortmund yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Dortmund şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Dortmund.
easyJet, Vueling Airlines, Eurowings Europe, United, Ryanair, eurowings, Air Leisure ve Laudamotion, Dortmund yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Dortmund yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.