Harita

Cerbe Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Cerbe

 

Gabes Körfezinde bulunan Cerbe Adası Kuzey Afrika’nın en büyük adasıdır. Tunus’un deniz turizmi açısından en önemli turizm merkezlerinden olan Cerbe Adası çoğunluğu Avrupa kıtasından olmak üzere her yıl milyonlarca turist çekmektedir. Akdeniz’in yükselen tatil merkezlerinden biri olan Cerbe Adası muhteşem sahilleri, kare biçiminde kurgulanan beyaz badanalı evleri, hareketli pazar yerleri ve renkli kafeleriyle ilgi çeken bir tatil bölgesidir. Korsanlardan korunmak amaçlı inşa edilen kalesi, cami, kilise ve ünlü sinagogu Cerbe’nin bilinen cazibe merkezlerinden bir kaçıdır. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı Cerbe Adası’na Tunus aktarmalı uçuşlarla ulaşmanız mümkün. Cerbe Adası’nda tipik Akdeniz iklimi gözlenmektedir. Yaz ayları kuru ve sıcak, kış ayları ise ılık geçmektedir. Deniz turizmi için yaz ayları idealdir, Mart-Mayıs ayları arasında kalan dönemde hava ılık ve çok hoştur. Doğanın uyandığı bu zamanlarda adanın florasına renk katan çiçeklerin ve tabiatın uyanışına tanıklık edebilirsiniz. Eğer Sahra Çölünde bir macera turuna katılmak istiyorsanız Ekim-Ocak ayları arasında kalan dönem en uygun zamandır.

Cerbe Adası deniz turizmi için gelen ziyaretçileri için her türlü alternatife sahiptir ve turistlere son derece alışkın bölge insanları güler yüzlü ve misafirperverdir. Geniş kumsallarında güneşin, Akdeniz’in ılık sularında denizin keyfine sonuna kadar varabilirsiniz. Adanın renkli pazarlarında dolaşmak,  Akdeniz Timsah Çiftliğini ziyaret etmek, Lalla Hadria Müzesini keşfetmek, Guellala Köyü’ne yapılan turlara katılmak ve köyde bulunan ilginç mimariye sahip müzeyi dolaşmak yapılabilecek etkinliklerden bazıları. Cerbe Adası’nda bulunan birbirinden güzel tarihi eserleri ziyaret etmek isterseniz Fadhloun Cami, El Griba Sinagogu, St.Joseph Katedrali gibi önemli eserleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tatillerinde değişiklik arayanlar, yeni ve heyecanlı etkinliklerden hoşlananlar Royal Carriage At Kulübü’nde özel derslere katılabilirler. Profesyonel eğitmenler tarafından verilen dersler son derece başarılı ve haklı bir unvana sahip.

Denizden yapılan keşif turları arasında bir tam günlük Cerbe Adası Turu ve Flamingo Adası olarak da bilinen yarım günlük Ras Armel Adası turu, en fazla rağbet gören turistik turlar arasındadır. Star Wars filmlerinin birincisine doğal platoluk yapan berberi köyü Tataouine Chenini turuna mutlaka katılın. Berberi kadim kültürü hakkında bilgi alabileceğiniz bir tam gün süren tur kaçırmamanız gerekenler arasında.

Midoun, Houmt Souk çevresinde yoğunlaşan restoranlar arasında hem yerel hem de dünya mutfağına ait lokantalara rastlamak mümkün. Yerel restoranlarda Tunus’a ait özel lezzetlerin ve deniz ürünlerinin tadına mutlaka bakın.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cerbe yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.