Harita

Darüsselam Uçak Bileti

Flights city- Darüsselam

 

Hint Okyanusu kıyılarında bir liman kenti olarak kurulan Darüsselam, Tanzanya’nın en önemli ekonomik ve turistik yeridir. Ülkenin para birimi Tanzanya Şilini olmasına rağmen Amerikan Doları tüm harcamalarda kullanılabilmektedir. Tropikal iklim özellikleri gözlemlenen şehirde yıl boyunca ortalama sıcaklık 20-27 derece arasında değişmektedir. Mart- Mayıs ayları arasında yoğun yağış görülen kenti ziyaret etmek için en ideal dönem, Haziran ve Eylül ayları arasıdır. Türkiye’den kente yaklaşık 8 saatlik bir uçuşla direkt olarak ulaşabilirsiniz. Uçakta dağıtılan formlar doldurularak 50 Amerikan Dolar’ı karşılığında ülkeye giriş için gereken vizeyi temin edebilirsiniz. Darüsselam gezinizden en az bir ay öncesinde Sarı Humma aşısını yaptırmış olmanız gerektiğini ve Tifo aşınızı da ihmal etmemeniz gerektiğini önemle hatırlatırız. Yanınızda seyahatiniz süresince gerekecek olan yüksek koruma faktörlü güneş kremlerini bolca bulundurmanız önerilmektedir. Julius Niyerere Uluslararası Havaalanı’ndan kent merkezine toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak mümkün.

Şehir merkezinde yürümeye başladığınızda eski taş binaların oluşturduğu mimari doku hemen ilginizi çekecektir. Rengârenk yerel kıyafetler giyen sokak satıcıları, takım elbiseleriyle işlerine yetişmeye çalışan kent insanları, yollarda serbestçe dolaşan koyun ve keçiler, safari cipleri, kendine özgü bir kent Darüsselam. Araplar, Hintliler, Asya kökenliler, Müslümanlar ve Hıristiyanlar kentin çok kültürlü ve çok renkli yapısının temel unsurlarıdır. Kent merkezinde bulunan balık pazarı hareketli ve renkli bir bölge. Eğer açsanız seçtiğiniz deniz ürünlerini hemen oracıkta pişirtme ve tüketme imkânına sahipsiniz.  Saat Kulesi, Ulusal Müze hemen yürüme mesafesinde bulunmakta. Tanzanya kültürüne ait koleksiyonları görebileceğiniz müzeleri mutlaka görünüz.  Müzenin hemen yanında bulunan Botanik Bahçesinde tropikal bitki ve ağaç türlerini görmeniz mümkün. Kigamboni, Mssani ve Oyster Bay bölgesinde bulunan Coco Beach kent merkezine yakın konumda bulunan plajlardır. Coconat ağaçlarıyla süslü plajlarda güneşlenebilir, Hint Okyanusunun sularında serinleyebilirsiniz. Kente yakın onlarca irili ufaklı adalar arasında en fazla ilgi gören adalar Bongoyo ve Mobuduya adalarıdır. Adalara limandan hareket eden teknelerle, hoş manzaralı bir rota eşliğinde kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Tanzanya’da vahşi yaşam safarileri tercih edilen bir turizm etkinliğidir.  Serengeti Vahşi Yaşam Parkı UNESCO koruması altında muhteşem bir bölge. 2-3 günlük safari turlarıyla görülebilecek park, belgesel tadında bir etkinlik. Hayran olmamak mümkün değil. Hayatınız boyunca belki de yalnızca bir kez görebileceğiniz görüntüler, hafızanızda sonsuza dek yer tutacak nitelikte.  Yine kent merkezinden satın alabileceğiniz özel turlarla Masai köylerini ziyaret edebilirsiniz.

Turistik Darüsselam kentinde bulunan restoranlarda taze deniz ürünlerinin tadına bakmadan, birbirinden değişik tropikal meyvelerin tadına bakmadan dönmeyin. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Darüsselam yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.