Harita

Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti Fiyatları

Doğanın ve tarihin kucağına doğru, unutamayacağınız bir tatilin anahtarı bir Çek Cumhuriyeti bileti.

Bir Orta Avrupa ülkesi olan ve Çekoslovakya, Çekya veya Çek Cumhuriyeti olarak bilinen ülke Avusturya Macaristan İmparatorluğunun dağılması sonucu kurulmuş.

Polonya, Almanya, Avusturya ve Slovakya ile sınırları bulunan Çek Cumhuriyeti,  Bohemya ve Moravya olmak üzere iki bölgeden oluşuyor. Bohemya dağlar, nehirler ve platolar ile dolu bir bölgeyken, Moravya bölgesi dağlık ve ormanlıktır.

Başkent Prag, Bozulmadan koruduğu özgün kimliği ve tarihi dokusu ile son derece önemli bir turizm merkezi ve popüler bir tatil destinasyonu . Ülkeğnin kalbi ve en büyük şehri olan Prag, romantik ve şiirsel atmosferi ile çiftlerin de oldukça yoğun rağbet ettiği balayı destinasyonlarından biri aynı zamanda.

UNESCO‘nun Dünya Mirasları listesinde yer alan şehir, Katedralleri, Charles Köprüsü ve köprünün bitiminde bulunan kulesi, Prag Kalesi, eski bir toplama kampı olan Terezin bölgesi, Fred and Ginger olarak da bilinen ilginç mimariye sahip binası, saat başı görsel bir şölen sunan Astronomik Saati, tarihi dokuya sahip, keyifle gezeceğiniz, yemek yiyip, kahve molası verebileceğiniz Nerudova Sokağı ile Prag Çek Cumhuriyeti‘nin gözbebeği.

Şifalı suları ile bilinen Almanya sınırında bulunan Karlovy Vary şehri, mimarisi ile de ülkenin en güzel şehirlerinden biri, adını biraları ile bildiğimiz Pilsen şehri, ünlü birayı anavatanında denemek isteyenler için mutlaka uğranması gereken noktalardan.

Orta Avrupa şehirlerinin genel yapısı dışında, kendine has bir yapıya sahip olan Brno şehri ülkenin en büyük şehirlerinden biri ve tarihi yapıları ve Özgürlük Meydanı ile ziyaretçilerini cezbetmekte. Bir diğer büyük şehir olan Ostrava ise Çek Cumhuriyeti‘nin sanayi yükünü taşımakta. Başkente yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Kutna Hora kasabası, insan kemiklerinden inşa edilmiş olan kilisesi ile ziyaretçi çekmekte.

Kış turizminde de adından sözettiren Çek Cumhuriyeti, Beskydy Dağları ile kayak, trekking, dağ yürüyüşleri olanağı sağlamakta.

Büyüleyici doğa manzaraları eşliğindeki bir tren yolculuğu ile bir ucundan diğer ucuna yaklaşık beş saatte geçebileceğiniz bir ülke olan Çekya, küçük, masalsı köyleri, yeşilin ortasından akan nehirleri, dağları ile kesinlikle görülmesi gereken bir ülke.

Bohemya cam ve kristalleri, birası, şarapları, büyüleyici doğası ve mimarisi ile tanınan Çek Cumhuriyeti, her mevsimde ayrı güzellikler sunan bir destinasyon.

Yapacağınız tarih, doğa veya kültür gezileri için mükemmel bir seçenek olan Çek Cumhuriyeti‘ne bir seyahat için vize başvurusunda bulunmanız gerekmekte.

Çek Cumhuriyeti uçak bileti sorguladığınız takdirde, ülkenin birçok bölgesine direkt uçuşları bulmanız mümkün.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.