Harita

Cardiff Uçak Bileti

Flights city- Cardiff

Cardiff, Birleşik Krallığa bağlı ülkelerden biri olan Galler’in başkenti ve en önemli kentidir. Britanya’nın güneybatısında bulunan Cardiff ülkenin en fazla yağış alan bölgelerinden biridir. Cardiff seyahati için en uygun zaman Mayıs-Eylül ayları arasında kalan dönemdir. Birleşik Krallık vizesiyle ziyaret edebileceğiniz kente ulaşmanın en uygun yolu, öncelikli olarak Londra’ya uçmaktır. Londra’dan uçak, otobüs veya trenle Cardiff’e kısa sürede ulaşmak mümkün. Londra’dan araç kiralamak isterseniz Cardiff’e ulaşmanız yaklaşık olarak 3 saat sürecektir.

Cardiff İrlanda Denizi kıyılarında, temiz havası ve kırsal bölgelerinin güzelliğiyle Galler Bölgesi’nin en fazla ziyaret edilen kentidir. Kent merkezinde bulunan tarihi Cardiff Kalesi kenti ziyaret edenler tarafından öncelikli olarak ziyaret edilen noktadır. Araç trafiğine kapalı olan Quenn Caddesi kentin en bilinen caddesidir ve alış veriş için ideal bir noktadır. Ulusal Müze ve St.Fagans Ulusal tarih Müzesi, Galler tarihini merak edenler için gezilmesi gereken mekânlardandır. Cardiff seyahatiniz yaz dönemine geliyorsa Cardiff Plajından denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. Cardiff Saat Kulesi, Coch Kalesi, Llandaff Katedrali, Saint Giles Kilisesi muazzam mimarileriyle göz dolduran, görmeniz gereken tarihi eserler arasındadır. Kent merkezinden hareket eden otobüslerle Cardiff kırsalını mutlaka ziyaret edin. Elan Vadisi bu bölgede mutlaka görmeniz gereken muhteşem manzaralar sunan  bir bölge, görmeden dönmeyin. İrlanda Denizi kıyılarında bir kaya üzerine 13.yüzyılda inşa edilen Harlech Şatosu tarihi açıdan önemli bir eserdir, görmenizi tavsiye ederiz.

Cardiff küçük bir kent olmasına rağmen 4 üniversiteye sahiptir. Üniversitelilerin kente kattığı dinamizm ve Galler’de yaşayan insanların sıcakkanlılığı Britanya geneline bakıldığında dikkati çekebilecek bir özelliktir. Kentte hareketli olan gece hayatı Cardiff Bay civarında yoğunlaşmıştır. Cardiff Bay’da ağırlıklı olarak pub, kafe ve restoranlar, Greyfairs, Mill Lane ve St.Mary Caddelerinde ise gece geç saatlere kadar açık kalan gece kulüpleri ve barlar yer almaktadır.

Kale civarında bulunan hediyelik eşya satan mağazalardan Cardiff’i hatırlatacak küçük hatıralık eşyalar satın alabilirsiniz. Kentin simgesi olan ejderha’yı hemen her objenin üzerinde göreceksiniz. Gallere ait yerel lezzetleri tadabileceğiniz restoranlar sıklıkla Mermaid Quay civarında bulunmaktadır. Pırasa çorbası, deniz börülcesinden yapılan laverbread, Galler’e ait kek, bara bread tatmanızı önerebileceğimiz yerel lezzetlerdir. Kent merkezinde bulunan publarda birbirinden farklı biraların tadına bakmayı, iletişime açık yerel halkla sohbet etmeyi ihmal etmeyin. Cardiff Britanya’da görmeniz gereken küçük ama harika bir şehir, mutlaka ziyaret ediniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cardiff yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.