Harita

Cartagena Uçak Bileti

Flights city- Cartagena (Colombia)

 

Kolombiya’nın “UNESCO Dünya Kültür Mirası” listesinde yer alan, büyük bir lagün etrafında kurulmuş, geniş kumsalları, zümrüt yeşili denizi ve Kolonyal Mimari’nin Amerika kıtasındaki en güzel örnekleriyle donatılmış Cartagena kenti ülkenin önde gelen tatil kentlerinden biridir. Uzun süren bağımsızlık mücadelesinden Bolivar imzalı “kahraman” unvanı kazanan şehir, hem deniz hem de kültür turizmine meraklı gezginlerin favori destinasyonlarından biridir. Türkiye vatandaşlarına vize uygulamayan ülkelerden olan Kolombiya’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Yolculuk uzun sürse bile Cartagena, yorgunluğunuzun izlerini kısa sürede yol edecek özellikte bir kent. Kolombiya’nın kuzeyinde Karayip Denizi kıyılarında, ılıman iklim özellikleri gösteren Cartagena her mevsim ziyaret edilebilecek kentlerden biridir. Kent merkezinde bulunan turizm bilgilendirme ofisinden kent içi veya yakın çevrede bulunan ilgi çekici bölgelerle ait broşürleri almayı ihmal etmeyiniz.

Karayip kıyılarının tartışılmaz kraliçesi Cartagena doğasının güzelliğine ek olarak, romantik havasına kendinizi kaptıracağınız hayranlık uyandıran bir kent. Cartagena 13 km’lik taş duvarların arasında Arnavut kaldırımlı sokakları, begonvillerle kaplı balkonları, birbirinden renkli özenli mimarisiyle sizi büyüleyecek güzellikte bir kenttir. Eski şehir bölgesinin arka sokaklarında kaybolun ve bol bol fotoğraf çekin. El Centro, Las Murallas ve San Diego eski şehir bölgesinin tarihi semtleri. Ara sokaklarda dolaşırken hiç acele etmeyin, mimari detayları, yerel halkın neşesine cevap vermeyi sakın atlamayın.

Sıcak ve nemli iklimi yüzünden soluklanmak için oturacağınız kafelerden yükselen Latin müzikleri eşliğinde, sokaklarda 7 den 70’e salsa yapan insanlarla karşılaşacaksınız. Latin ritimleriyle kendinden geçerek dans eden yerel halkın arasına karışın, salsa bilmeyenlerin dahi denemekten keyif alacağı büyülü bir hava var bu sokaklarda. Cartagane sokaklarının sıcacık görüntülerine sebep olan sokak tezgâhlarında tropikal meyveleri satan satıcılar dahi müziğin ritminde hareket ediyorlar. Caribe Plaza sokak pazarlarının yoğun olduğu bir bölge, mutlaka görün. Marina bölgesinde bulunan sokakların her biri kartpostal niteliğinde görüntüler veriyor, bu güzel kente hayran olmamak elde değil. Palacio de la Inquisicion, San Pedro Claver kentte ziyaret edilebilecek müzeler arasında.

Playa Blanca, marinadan küçük teknelerle ulaşabileceğiniz bölgenin en güzel plajlarından biri. Rosario Adalarında denize ve muhteşem kumsallara hayran kalacaksınız. Karayip Denizinin berrak sularında tertemiz suların tadını sonuna kadar çıkarın. Bir sahil kentindesiniz, önemli geçim kaynaklarından biri olan balıkçılık bu kentte de çok önemli. Tüm deniz ürünlerinin tadına bakın, Kolombiya rom’u ile Latin müziğinin keyfini çıkarın ve bu güzel kentte her gün için kutlanacak bir şeyler bulun. Cartega’da bunu yapmak hiç de zor değil.

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cartagena yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.