Harita

Kosta Rika Uçak Bileti Fiyatları

Barış ve huzur ülkesi

Zengin kıyı anlamına gelen Kosta Rika, yüzlerce kilometrelik sahil şeridi ile inanılmaz ekolojik çeşitliliği, barındırdığı binlerce hayvan ve bitki çeşidiyle, büyüleyici doğal güzellikleri ile, hiç düşünmeden cennet diye tanımlayabileceğimiz, barışa ve huzura gönül vermiş bir Orta Amerika ülkesi.

Geçmişte bir İspanyol sömürgesi olan Kosta Rika 1821 yılında özgürlüğünü kazandıktan sonra Meksika İmparatorluğu'na dahil olmuş, 1848'de tam olarak bağımsız bir cumhuriyet olmuştur. Orta Amerika`nın en democrat ülkesi olan Kosta Rika`da  toprakların büyük bölümü Ulusal Park olarak koruma altına alınmış durumda ve çevre duyarlılığı ile de dünya sıralamasında en önlerde yer almaktadır.

Barış içinde yaşama hayalini gerçekleştiren bir ülke olan bu küçük cennet ülkenin 1949 yılından bu yana ordusu yok ve ülkeye barış ve huzur ortamı hakim. Halkın benimseyerek sahip çıktığı bu huzur ortamında selamlaşır gibi sürekli kullandıkları ve  huzurlu, mutlu yaşam benzeri bir anlam taşıyan “pura vida” yı her yerde duymak mümkün.

Yedi bölgeden oluşan ve resmi dili İspanyolca olan Kosta Rika`nın başkent San Jose`nin dışında önemli şehirlerinden  Juan Santamaria ülkenin Uluslararası hava alanına evsahipliği yapmakta, Cartago, Limon, Puntarenas ve Heredia ise diğer önemli şehirleridir.

Kosta Rika`da aralarında hala aktif olanlarında bulunduğu yüzlerce yanardağ var. Alajuela şehrindeki Arenal Volkanı en ünlülerinden biri. Düzenlenen turlarla ziyaret edebileceğiniz bu yanardağlar tepelerinde yeşil veya mavi krater gölleri ile çarpıcı manzaralar oluşturmakta. Pasifik kıyısında sörf yapmak veya Karayip denizinde yüzmek bu ülkede yapabileceğiniz yüzlerce aktivite arasında. 

Karayip denizinin güneyinde bulunan Limon, Cahuta, Talamanca ve Manzanillo bölgeleri sakin bir tatil için ideal yerler. Ince kumlu muhteşem plajları, mercan kayalıkları, sörf için son derece uygun denizi ile tüm beklentilerinize cevap alabilirsiniz.

Ülke tarihi ile ilgili bir kültür gezisi yapmak isterseniz bir çok müzenin bulunduğu  Başkent  San Jose’de  Oro Precolonbino Müzesi, Ulusal Müze, Mercado Central, Del Jade Müzesi ve Kosta Rika Bilim ve Kültür Müzesi`ni görmek mümkün, ayrıca  başkentteki  San Juan plajları ünlü plajlardandır.

Kostarika mutfağında bol yağ ve baharat bulunmakta ve yemeklerin çoğu pilav ve siyah fasulye ile birlikte sunulmaktadır. Ulusal lezzetlerinin başında Gallo pinto gelmekte, pilav, siyah fasulye ve yağda kızarmış yumurtadan oluşan bu yemek hemen her öğün servis edilebilmekte. Domates, soğan, patates ve et çeşitli baharatlarla pişirilerek yapılan Picadillo bir diğer popular yemeği ülkenin.

Kosta Rika’da bol miktarda bulunan tropik meyvelerden yapılan egzotik tatlıları ve sert kahvesi de oldukça bilinen özellikleri.

Kosta Rika`da gece hayatı denince akla başkent San Jose gelmekte. Özellikle şehrin San Pedro bölgesinde yoğunlaşmış olan kulüp ve barlar, farklı müzik tarzları ile renkli ve hareketli bir gece hayatı sunmakta. Meraklıları için ülkede, otellerde bulunan kumarhaneler de ayrı bir seçenek.

Hayallerinizi zorlayacak bu cennet destinasyona planlayacağınız bir seyahat için vize başvurunuzu yapın ve hemen aktarmalı olarak yapılan seferler için bir Kosta Rika uçak bileti aramaya başlayın. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.