Harita

Charlotte Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Charlotte

 

Charlotte ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinin en büyük kenti ve bölgenin finans, sanayi, teknoloji ve eğlence merkezidir. Geçerli ABD vizesiyle ziyaret edebileceğiniz Charlotte kentine Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Charlotte’a Paris, Londra, Münih gibi Avrupa kentleri üzerinden aktarmalı olarak ulaşabilir veya direkt olarak uçuş yapılan ABD kentlerini aktarma merkezi olarak kullanabilirsiniz. Charlotte Douglas Uluslararası Havaalanı kent merkezinden yalnızca 15 km uzaklıktadır. Havaalanından kent merkezine servis araçları, otobüs veya trenle ulaşmak mümkün. Charlotte kentini ziyaretiniz sırasında araç kiralamak istiyorsanız işleminizi havaalanlarında bulunan araç kiralama ofislerinden veya seyahat öncesinde Skyscanner’ın araç kiralama butonunu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ilıman iklim özellikleri görülen Charlotte her mevsim ziyaret edilebilen kentlerden biridir. Kentte yapılan ölçümlerde Ocak ayı ortalaması 6 derece, Temmuz ayı ortalaması ise 26 derece olarak kaydedilmiştir.

Charlotte’de bulunan Mint Sanat Müzesi kenti ziyaret edenler için; koloni dönemi öncesi ve sonrasında Amerikan seramiklerini ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen diğer sanat eserlerini görebileceğiniz iyi bir başlangıç noktasıdır. Müze severler için Bechtler Sanat Galerisi ve Bilim, Keşif Müzesi ziyaret edilebilecek özellikte mekânlardır. Bilim müzesinde özellikle çocuklu aileler oldukça hoş vakit geçirebilirler. Sanat galerileri içinse adresiniz NoDa olmalı. 20 yıl öncesine kadar fakir bir bölge olan NoDa, son 20 yıl içinde büyük bir değişim göstererek sanatın merkezi haline gelmiş ve iyi korunmuş tarihi bir bölgedir. Daniel Stowe Botanik Bahçesi zarif orkide ve diğer çiçek çeşitleriyle ziyaret edilebilecek harika bir bahçe. Charlotte kent merkezi dışında bulunan kırsal bölgeler oldukça hoştur. Amerikan tarzı kırsal hayatın gözlemlenebileceği bölgelere özel turlar düzenlenmektedir. Bu turlar için turizm danışma ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Kentte yapılabilecek doğa gezileri arasında günlük Segway bisiklet ve yürüyüş turları, Dilworth ve Myers Park turları iyi zaman geçirebileceğiniz aktiviteler arasındadır.

Charlotte araba yarışlarıyla ünlü bir kent, her yıl düzenlenen aktivite sırasında kent oldukça hareketli günler yaşamaktadır. Bir üniversite kenti olan Charlotte’de gece hayatı çok renklidir. Eğlenmek için tercihiniz nasıl bir mekân olursa olsun mekânınızı şehir merkezinde bulabilirsiniz. Ne tür müzikten hoşlanıyorsunuz? Eğer amacınız canlı müzik dinlemekse  Rock, jazz, punk, reggae, hip-hop mekânlarına down town yani kent merkezinde kolayca ulaşabilirsiniz. Birbirinden şık restoranların bulunduğu kent merkezinde dünya mutfaklarının seçkin örneklerinin sunulduğu restoranlarda keyifli vakit geçirmeniz mümkün. Panoramik kent manzarası sunan teras restoranlar kentin en iddialı lokantalarına sahip, aklınızda bulunsun.

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Charlotte Douglas yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Charlotte şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Charlotte Douglas.
Delta, Gulf Air, KLM, Air New Zealand, Kenya Airways, Copa, Piedmont Airlines As American Eagle ve Avianca, Charlotte Douglas yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Charlotte Douglas yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.