Harita

Cleveland Uçak Bileti

Flights city- Cleveland

 

ABD’nin Ohio Eyaletine bağlı Cleveland şehri, ülkenin diğer bölgelerine kanallar ve demiryolu hatlarıyla bağlanarak endüstri ve üretim merkezi haline gelmiştir. Eire Gölü’nün güney kıyılarına kurulmuş olan kent gelişmiş mimarisiyle bilinmektedir. Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan kente aktarmalı uçuşlarla varabilirsiniz. Geçerli bir ABD vizesiyle ziyaret edebileceğiniz kent, her mevsim ziyaret edilebilecek özelliktedir.

Cleveland için Rock and Roll tarzı müziğin doğum yeridir desek hiç de yanlış olmaz. Rock and Roll Hall of Fame Müzesi, gelmiş geçmiş birçok rock grubunun eşyalarının sergilendiği mimarisi ile ilgi çeken eğlenceli bir müze. Müzikseverlerin büyük ilgi gösterdiği müzeyi mutlaka görün. Cleveland Sanat Müzesi ve Üniversite Meydanında bulunan tarihi müzeyi ziyaret edebilirsiniz. New York’tan sonra Amerika’nın önemli sanat merkezlerinden biri olmaya aday kentte, gezilecek müze ve sanat galeri göz kamaştırmakta. Playhouse Square Center’da düzenlenen sergileri, konserleri ve ünlü Broadway şovlarını kaçırmayınız. Açık havada dolaşmak isteyen ve eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için Metropark Hayvanat Bahçesi güzel bir alternatif. Oldukça büyük bir alana kurulmuş olan hayvanat bahçesinin içinde bir de yağmur ormanı bölümü mevcut. Yüzlerce farklı hayvan çeşitliliğine sahip alanda tropikal hayatın özelliklerine tanıklık edebilir, eğer zamanlama uygunsa yapay bir fırtınaya da yakalanabilirsiniz. Dönüş yolunuzun üzerinde bulunan Crawford Auto-Aviation Müzesi klasik araba sevenler için geniş bir koleksiyona sahip.

Nasa’nın araştırma merkezlerinden Lewis Research Center’ın Cleveland’da olduğunu biliyor muydunuz?

Cuyahoga Nehri şehre mükemmel manzaralar ve yeşil alanlar katmakta. Nehrin her iki yanında heykellerle süslü parklar, meydanlar ve estetik açıdan göze son derece hoş görünen binalar dikkat çekici. Kentin en hareketli bölgelerinden biri olan 4. Cadde civarı oldukça eğlenceli bir yer, bir göz atmayı ihmal etmeyin. 19.yüzyılın sonlarına doğru Macar, İtalyan, İrlandalı, Slovak ve Polonyalı göçmenlerin yoğun olarak yerleştiği Cleveland’ta 80e yakın etnik grup bulunmaktadır. Küçük İtalya, İrlanda Köyü, Çin Mahallesi ve Slav Köyü görmekten keyif alacağınız alanlar. Kentin sokak aralarında dolaşıp bolca hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. Cleveland’da yerel mutfak kültürü kente yerleşen göçmenlerindamak tatlarına uygun olarak gelişmiş. Kentte bulunan yerel mutfaklar ve dünya mutfaklarına ait restoranlarında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Cleveland göl kenarında bulunan, nehir üzerini süsleyen köprüleri, yeşil alanları, yabani hayvan çeşitliliği ile sakin ve huzurlu bir kenttir.  Tower City kent merkezinde ziyaret edebileceğiniz mimari yapısıyla dikkat çeken alış veriş merkezidir. Sokak aralarında bulunan antika satan mağazalara ve sanat galerine uğramayı ihmal etmeyin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cleveland yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.