Harita

Christchurch Uçak Bileti

Flights city- Christchurch

 

Yeni Zelanda’yı oluşturan adaların güney kısmında yer alan Christchurch kenti, park ve bahçelerinin zenginliği ile “bahçe şehir” unvanına sahip bir kenttir. Yeni Zelanda ziyaretinizden önce vize almanız gerekmektedir. Christchurch Uluslararası Havaalanı kent merkezinden 8 km uzaklıktadır. Havaalanından merkeze ulaşmak için otobüs kullanabilir, araç kiralamak isterseniz havaalanında bulunan ofislerden hizmet satın alabilirsiniz. Otobüsle yaklaşık 15-20 dakika içinde kent merkezinde olabileceğiniz gibi, eğer fazla ağırlığınız yoksa ve yürümeyi seviyorsanız Fendalton Road/Memorial Avenue yönünü takip ederek kent merkezine hoş bir yürüyüş yoluyla ulaşabilir, kent ve çevresi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Genellikle düz bir alan üzerine yayılan kentte bisiklet sık kullanılan ulaşım aracıdır. Avon Nehri kent içinden akarak sokak ve caddelere sokularak güzel manzaralar oluşturmaktadır. İlkbahar ve yaz ayları kenti ziyaret için en uygun dönemlerdir.

1850 yıllarında İngiliz yerleşimciler tarafından kurulan Christchurch tipik bir İngiliz kenti görünümündedir. Özenle korunan yeşil alanların arasından usulca akan Avon Nehri kent içinde güzel manzaralar oluşturur. Avon Nehri’nde kayık kiralamak ve nehir boyunca kürek çekerek doğanın ve çevrenin keyfini çıkarmak kenti tanımak için iyi bir başlangıç olabilir. Doğaseverler The Summit Road yönüne doğru otobüs veya bisiklet kiralayarak yapacakları gezintide hoş sürprizler yaşayabilirler. Banks Yarımadası üzerinden kente kuşbakışı bakarak muazzam manzaralara tanıklık edebilirsiniz.

Cumartesi sabahları kurulan Lyttelton Farmers yerel ürünlerin sergilendiği, satıldığı ayrıca canlı müzik performanslarının yapıldığı çiftçi pazarıdır. Oldukça renkli bir ortam olan pazarın ilginizi çekeceğinden eminiz, mutlaka görünüz. Sanat ve tarihe meraklı olan gezginler için, Christchurch Katedrali, Christchurch Sanat Merkezi ve Sanat Galerisi, Uluslararası Antarktika Müzesi görülmesi önerilen mekânlar arasında, kaçırmayınız. Orana Vahşi Yaşam Koruma Alanı, Yeni Zelanda vahşi yaşamında yer alan canlıların doğal yaşam ortamlarını gözlemleyebileceğiniz açık hava alanıdır. Görmekten büyük keyif alacaksınız. 5 veya 10 günlük paket turlar halinde sunulan Adventure Ride ise macera severler için tavsiye edilebilecek muhteşem bir organizasyon. Deneyimli rehberler eşliğinde, gerekli sigortalar, konaklama ve yemekler dâhil hazırlanan tur fiyatlarına, ATV veya motosiklet kiralama bedelleri de dahildir. Eğer bu tür organizasyonlar ilginizi çekiyorsa kaldığınız otel resepsiyonundan veya kent merkezindeki turizm ofislerinden bilgi alabilirsiniz.

Özellikle Asya ülkelerinden gelen yoğun öğrenci nüfusun canlandırdığı kent yaşamı, oldukça hızlı akmaktadır. Barlar ve restoranlarla renklenen gece hayatında İngiliz tarzı pub’ların yeri ayrı. Fish and chips dükkânları ise bir harika, mutlaka deneyin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Christchurch yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.