Harita

Korfu Uçak Bileti

Komşudaki cennet

 

Harika bir yaz tatili için, harika bir tatil destinasyonu. Korfu uçak bileti sorgulamaya başlamadınız mı henüz?

Adriyatik Denizi‘nde, İtalya‘ya yakın,  bir Yunan adası olan Korfu Adası‘nın en büyük ve aynı adı taşıyan şehridir Korfu.

Şehir aslında sadece Korfu adası‘nın değil  İyonya adalarının en büyük şehridir ve önemli bir tarihi geçmişi olan Korfu, 8. yüzyıldan beri bölgede önemli rol oynamıştır.

Önemli bir turizm merkezi olan Korfu özellikle sahip olduğu iki kalesinden dolayı Kastropolis yani Kale Şehri olarak da bilinmektedir ve şehrin tarihi bölümü olan eski şehir bölgesi UNESCO Dünya Mirasları Listesine alınmıştır.

Doğanın oldukça cömert davrandığı bir adada bulunan Korfu, merkezi ve çevresinde bulunan birbirinden güzel plajları, uzun tarihinin etkileyici kalıntıları olan anıtlar, kiliseler ve bir çok değerli tarihi yapıları, sıcakkanlı halkı ve bir çok aktivitesiyle, her yıl binlerce turist çekmekte ve yaz tatilleri için son derece popüler bir destinasyon haline gelmiştir.

Kum tepeleri üzerinde bulunan Almyros plajı, nefis kumu ve derin olmayan, sığ deniziyle özellikle çocuklu aileler için ideal bir plaj. Agios Plajı ise tatilinizin keyfini tam anlamıyla çıkarabileceğiniz olağanüstü güzel bir plaj. Dalma amaçlı plaj arayışında olanlar için, yüksek tepelerle çevrili bir koyda bulunan Ermones Plajı, deniz altını keşfetmek için doğru adres.

Tarihi açıdan oldukça zengin olan Korfuda görülmeye değer bir çok nokta var. Arkeolojik kazılardan çıkan değerli parçaların sergilendiği Arkeoloji Müzesi, Uzak Doğu ve Hint sanat eserlerinin bulunduğu son derece özel bir müze olan Asya Sanatları Müzesi, Bizans döneminden kalma Aziz Spyridon Kilisesi, Enosis Anıtı, korumaya alınan eski şehir bölgesinde bulunan ve şehrin simgelerinden olan yeni ve eski Korfu Kaleleri önemli yapılardır.

Merkezin biraz dışında bulunan 1800‘lü yıllardan kalma, son derece etkileyici bir mimariye ve büyüleyici bahçelere sahip bir saray olan Mon Repos, bir İngiliz mimar tarafından tasarlanmış. Aynı dönemlerde yapılan bir başka saray ise Avusturya İmparatoriçesi  için yapılan Aşhil sarayı‘dır.

Yemyeşil bitki örtüsü, masmavi denizi ve altın kumsallarıyla Korfu‘nun doğal güzelliklerine şahit olurken, şehrin tarihi dokusunu yoğun bir şekilde görebileceğiniz eski şehir bölgesiyle de tarihi cazibesine hayran kalacaksınız.

Gün boyunca su sporlarından, doğa yürüyüşlerine keyifli bir çok aktiviteye katılırken, geceleri şehrin ve adanın canlı gece hayatının tadını çıkartabilirsiniz.

Yemek konusunda hiç bir sıkıntı yaşamayacağınız Korfu‘da son derece tanıdık tatlar çıkacaktır karşınıza. Koz helvası, zeytin yağı ve kekiğinin oldukça ünlü olduğunu hatırlatalım.

Uluslararası bir havaalanına sahip olan şehre kolaylıkla bulabileceğiniz, son derece uygun Korfu uçak bileti ile, İstanbul veya İzmir‘den Atina aktarmalı  olarak ulaşmanız mümkün.

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Korfu yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.