Harita

Clermont-Ferrand Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Clermont-Ferrand

 

Clermont-Ferrand Fransa’nın güney kısmında, Auvergne bölgesinde bir kenttir. Clermont- Ferrand şehir merkezinden yalnızca 13 km uzaklıkta bulunan sönmüş volkan zinciriyle ün yapmıştır. Her dönem ziyaret edebileceğiniz iklim yapısına sahip olan kent, bahar aylarında bir başka güzelliğe bürünmekte. Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan Clermont-Ferrand kentine, Paris üzerinden aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Dünyada bini aşkın havayolunun ve online seyahat acentesinin milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner ile her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz.

Kentin en önemli meydanı olan Place de Jaude kafe, mağaza ve restoranlarıyla hareketli bir bölgedir. Festivallerin kutlandığı bu alanda bulunan bronz Vercingetorix heykeli oldukça dikkat çekicidir. Bölgede bulunan eski binaların ve kiliselerin çoğu siyah volkanik kayalardan inşa edilmiştir. Yapımına 1248 yılında başlanan Cathédrale Notre - Dame - de - l'Assomption siyah gotik yapısıyla kentin önemli tarihi eserlerinden biridir. Kentin sırtını yaslamış olduğu sönmüş volkan Puy-de-Dome kentin önemli çekim merkezlerinden biri. Vulcania adı verilen büyük eğlence parkında hoşça zaman geçirebilir, yamaçlardan parasailing yapabilir ve doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Puy-de-Dome’a kent merkezinden hareket eden otobüslerle ulaşmanız mümkün. 1515 yılında yapılan La Fontaine, Romanesk tarzın iyi örneklerinden biri olarak görülebilir. 11 ve 12.yüzyıla tarihlenen Notre Dame du Port bazilikası görülmesi gereken tarihi eserlerdendir. Şehir içinde bulunan Parc Montjuzet bölümü ise ziyaretçileri için hoş manzaralar sunan güzel bir dinlenme alanıdır.

Eski kent bölgesinde bulunan arka sokakları yürüyerek dolaşın. Alışveriş yapmak veya dinlenmek için son derece hoş mekânlara sahip katedral bölgesinde bulunmanın keyfini çıkarın. Kent merkezinde yıl boyunca açık olan Jardin Le Coq’da piknik yapabilir, çiçek bahçelerinde gezebilir bu güzel yeşil alanın tadına varabilirsiniz. Les Cotes’den muhteşem manzaralar eşliğinde Rue Valentin’e doğru yürüyüş yapabilirsiniz. Ocak ayı sonunda düzenlenen kısa film festivali ve Haziran ayında düzenlenen  jazz festivali kentin önemli aktiviteleri arasında bulunmaktadır. Eğer bu sanat etkinlikleri kenti ziyaret edeceğiniz döneme denk düşüyorsa festivallere mutlaka katılınız.

Kentte bulunan restoran ve kafeler son derece zevkli ve keyifli mekânlar. Klasik Fransız lezzetlerinin yanı sıra bu bölgeye özgü “truffade” kaz yağı üzerinde pişirilen, ince dilimlenmiş patatesten yapılan bir gözleme çeşididir. Severek deneyeceğiniz bu lezzeti çok seveceksiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Clermont-Ferrand yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.